(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šeimos santykiai

Kai meilė virsta kova ir skausmu

2012 m. birželio 30 d.
Dviejų šiauliečių šeimų bendro gyvenimo pradžia buvo panaši. Studijos, meilė, vestuvės. Bet sėkmingas startas netapo laimingu finišu. Evaldas dabar – oficialiai išsiskyręs, Dainoros skyrybų procesas dar laukia. Meilė tarp sutuoktinių peraugo į kovą ir žlugdantį skausmą.Po Evaldo skyrybų jau praėjo keleri metai. Vyras atvirai pasakoja savo istoriją. Dabar jis – pasitikintis savimi ir nesibaiminantis naujų santykių.
Su buvusia žmona susipažino universitete. Ji buvo metais jaunesnė, bet po Evaldo akademinių atostogų tapo kursiokais. Bendra simpatija peraugo į...

Gyvenimas ne pagal svetimą scenarijų

2012 m. birželio 23 d.
Tu negali sau leisti susilaukti kūdikio. Nesugebėsi juo pasirūpinti. O tu, kodėl gyveni su neįgalia moterimi, ar sveikų mažai? Šie ir dar milijonai kitų klausimų persekioja du mylinčius žmones. Vilma nuo gimimo gyvena su sunkia fizine negalia. Petras nešioja savo moterį ant rankų visomis prasmėmis. Ir jie susilaukė mažylio.Trejus metus kartu gyvenančiai porai – Petrui ir Vilmai – gimė sveikutėlis kūdikis. Nauja gyvybė visada stebuklas, tačiau šis atvejis išskirtinis. Jauna mama dėl patirtos gimdymo traumos negali visavertiškai valdyti rankų ir kojų. Todėl apie savo šeimą...

Auksinis meilės ir pagarbos amžius

2012 m. birželio 16 d.
Kaip nugyventi iki auksinio jubiliejaus drauge, kad meilė ir pagarba vienas kitam tik augtų, o žmona tavo akyse tik jaunėtų? Šeimos kelyje daug aplinkybių, bet kaip nugyventi, kad pagundos liktų tik nekalčiausias žaidimas? Nei be meilės, nei be humoro čia neapsieisi.Šiauliečių Vytenio ir Česlavos Rimkų šeima gimė 1963 metų rugpjūčio 31 dieną.
Viena žymiausių ir gerbiamiausių Šiaulių inteligentų šeimų kūrėsi atsargiai, vėtyta šalies istorijos ir šeimos aplinkybių.
Tremties vaikai. Tikrų seserų vaikai. Pusbrolis ir pusseserė. Vyras ir žmona. Tuoktuvėms reikėjo net vyskupo...

Meilė neturi paso

2012 m. birželio 9 d.
Poros suranda viena kitą, nors gimusios priešingose pasaulio pusėse. Jos apšlifavo savo „kampus“ bei „spyglius“. Tai žmonės, kurie džiaugiasi tuo, kas juos jungia.Go ir Kristina Kato – talentingų muzikantų šeima. Dar prieš keletą metų jie tik kartu grojo. Go skambino fortepijonu, o Kristina griežė smuiku.
Vėliau suskambo ir jausmų stygos. Japonas ir lietuvaitė augina sūnų bei gyvena muzikaliame, tačiau abiem kultūriškai neutraliame Vokietijos Drezdeno mieste.
„Bendrybės jungia, o skirtumai – taip pat ir mentaliteto, kultūriniai – skiria...

Emigracijos aukos

2012 m. birželio 2 d.
Vaikai, kurių tėvai emigravę, jau turi kodinį pavadinimą – gyvų tėvų našlaičiai. Augdami su seneliais ar vyresniais broliais, seserimis, jie dažniausiai būna kaip visi. Tik kartais nori daugiau dėmesio, atjautos, dažniau parneša prastus pažymius, skaudžiau išgyvena paauglystę. Rečiau atkreipiame dėmesį į tai, ką išgyvena vaikus palikę tėvai.Eilinis tautinis vakarėlis viename Čikagos (JAV) priemiestyje. Susirinkę čia gyvenantys lietuviai žiūri ekrane namo šeimininko įspūdžius iš kelionės po laukinę gamtą. Vėliau – muzika, gėrimai, šokiai, bendravimas.
Besišnekučiuojant apie...

Ką mei­lė su­jun­gė, am­žiaus skir­tu­mas neišs­kirs

2012 m. gegužės 26 d.
Poroms, kurias skiria dešimtmečiai, šiuolaikinė „tolerantiškoji“ visuomenė yra dar griežta. Nors ir sakome, kad mums vis vien, tačiau tėvai pyksta dėl dukrų, kurios draugauja su gerokai vyresniu vyru. Jam primeta – „viduramžio krizė“. Nebylus visuomenės teismas laukia ir moters, priglaudusios šalia gerokai jaunesnį vyrą.Jam – 63-eji. Jai – liepos pradžioje bus 40. Pažintis su šia pora įkvepia kiekvieną. Pamatai tiek daug rūpesčio vienas kitu. Tiek daug žmogiškos šilumos ir subtilaus humoro, jog pats užsimanai tokio kasdien visaverčio gyvenimo...

„Egiptietis manęs neužkariavo, bet sušildė širdį“

2012 m. gegužės 19 d.
Taip savo pusantrų metų santuoką su šešeriais metais jaunesniu egiptiečiu vadina 43-ejų šiaulietė Laima (tikrasis vardas redakcijai žinomas). Šiuo metu moteris pasiryžusi skirtis, tačiau sako: „Buvau laiminga kaip moteris, tik šiai sąjungai būtino lankstumo neišmokau“. Kuo ypatinga santuoka su kitataučiais?Prieš trejus metus pirmą kartą išvykusi su draugėmis atostogauti į Egiptą Laima patyrė kultūrinį šoką. Karštas klimatas, visiškai nesuprantama vietinių kalba, begalinis jų įkyrumas ir nuolatinis šurmulys.
Bet ilgainiui erzinantys dalykai ėmė traukti. „Nuo paauglystės...

Ir virtualiame pasaulyje skleidžiasi jausmai

2012 m. gegužės 12 d.
Iš pradžių jie vienas kitam buvo „Daivuse“ ir „Merkasz“ – priešininkai internetinėje kortų partijoje. Nei veido, nei amžiaus. Ir dėl lyties garantijų nebuvo. Viename internetiniame tinklalapyje jie tarpusavyje lošė kortomis, kol... sukūrė šeimą. Tikrą, ne virtualią.Šiauliečiai Daiva ir Virgilijus (pavardė redakcijai žinoma) yra laiminga šeima. Augina dvi dukras ir linksmai prisimena savo pažintį. Iki šiol juokauja, kad antrąją pusę ir vedybinę laimę jie išlošė kortomis.
Viskas prasidėjo prieš septynerius metus. Ji buvo studentė, o jis dar moksleivis...

"Vienas dirba už vieną, du – už tris"

2012 m. gegužės 5 d.
Šiauliečiai Artūras ir Vaiva Vidmantai pačių įkurtoje interjero dizaino studijoje „VaivArt“ dirba jau devynerius metus. Abu tikina: bendras darbas ir bendra buitis – gyvenimo būdas, kurio į kitą nekeistų. „Vienas dirba už vieną, du – už tris“, – abu labai mėgsta šį posakį. Kaip suderinti vyro ir žmonos vaidmenis su bendradarbių statusu?
„Mūsų šeimoje klausimo „Kur buvai?“ nėra“, – juokiasi Artūras. Vaiva džiaugiasi bendro darbo privalumais, pirmiausia, galimybe daugiau bendrauti tarpusavyje.
„Juk nekalbame nuolat apie darbą...

Ar meilė = santuoka?

2012 m. balandžio 28 d.
Juozas ir Sigita jau 18 metų gyvena kartu nesusituokę. Dabar Sigita sako supratusi, kad santuoka – bažnyčios sugalvotas ir valstybės perimtas įrankis žmonėms valdyti. Tikroji santuoka yra meilė.Tačiau taip ji galvojo ne visada.
Sigitos dabartinis gyvenimo palydovas prieš tai buvo vedęs. Su savo pirmąja žmona išgyveno vos kelis metus. Išsiskyrė, nors jau porą vaikų turėjo.
Turtą paliko žmonai, tačiau ji įvairiais būdais bando gauti naudos iš savo buvusiojo vyro ir nuteikinėja prieš jį vaikus.
„Aš iš jos vyro nenuviliojau, o tik pasiėmiau, kai šis...

Grąžinkite mano moterį...

2012 m. balandžio 21 d.
„Padėkit susigrąžinti moterį“, – meldžia 80-metis vyras, braukdamas ašarą redakcijoje. Jo 72 metų moterį atėmė jos vaikai.Petrui – jau 80 metų. Jis prieš 25-erius metus išsiskyrė su savo žmona. Kartais ją sutinka, tačiau ši išdidi – net nesisveikina.
Ilgai buvo vienišas ir nerado sau tinkamos. Pamatė iš jaunystės pažįstamą Janiną. Kadaise kartu dirbo. Jai – 72-eji. Moteris ryšėjo juodą skarelę. Neseniai buvo palaidojusi vyrą.
Netrukus abu susitiko šokiuose. Ne šiaip ten nuėjo, o vienas kito ieškojo. Vėliau sutarė gyventi kartu Janinos bute. Petro butas – mažytis...

Dienos populiariausi

Ūkininko Daliaus Linkevičiaus planai

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Lėlę išsaugojo pusšimtį metų

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas