D. Rapšys ir A. Šidlauskas parvežė Lietuvai medalių

LTUAquatics/Dariaus Kibirkščio nuotr.
Danas Rapšys.
Plaukikai iš „Malmsten Swim Open Stockholm” varžybų, vykusių Stokholme (Švedija), grįžo su medaliais.

Šiauliams atstovaujantys panevėžiečiai, kuriems varžybose padeda ruoštis ir „Delfino“ plaukimo treneris Paulius Povilionis, keturias dienas dalyvavo ir bandė įvykdyti olimpinius normatyvus plaukimo varžybose Stokholme.

Danas Rapšys laimėjo tris aukso medalius. Jis buvo greičiausias 400 m ir 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyse.

Ilgesnę distanciją plaukikas įveikė per 3 min 48,89 sek., kai dėl apdovanojimų varžėsi 70 dalyvių. Trumpesnį nuotolį jis nuplaukė per 1 min 46,41 sek. (95 dal.). Šalies rekordas tebepriklauso D. Rapšiui – 1 min 44,38 sek. Tiesa, vietą abiejose rungtyse, olimpinėse žaidynėse, jis yra užsitikrinęs jau anksčiau.

Lietuvis tapo ir 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungties čempionu, aplenkęs 84 varžovus ir atplaukęs per 2 min 1,27 sek. Šios rungties olimpinis normatyvas yra 1 min. 57,94 sek., o Lietuvos rekordas tebepriklauso pačiam Danui – 1 min 59,14 sek.

Gausiausioje dalyviais 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje lietuvis tapo vicečempionu (49,44 sek.), užnugaryje palikęs 188 varžovus. Asmeninį rekordą (49 sek.) jam pavyko pagerinti pernai Fukuokoje (Japonijoje) vykusiame pasaulio čempionate. Sportininkas siekia olimpinio šios rungties normatyvo – 48,34 sek., o šalies rekordas priklauso Simonui Biliui.

Krūtine plaukęs Andrius Šidlauskas Stokholme iškovojo du bronzos medalius. Nuplaukęs 100 m, jis finišavo po 1 min 0,13 sek. ir aplenkė 109 priešininkus (olimpinis normatyvas – 59,49 sek.). Įveikęs perpus trumpesnę distanciją, A. Šidlauskas pademonstravo 27,53 sek. rezultatą ir užnugaryje paliko 103 plaukikus.