D. Rapšys svetur pagerino Lietuvos rekordą

D. Kibirkščio nuotr.
Danas Rapšys.
Baigėsi keturias dienas Nyderlanduose, Eindhovene vykusios kvalifikacinės plaukimo varžybos, kuriose Danas Rapšys grįžo ne tik nugalėtoju. Nedaug iki medalio pritrūko ir Andriui Šidlauskui.

Tik spėję grįžti iš Stokholmo (Švedijos), Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkai išvyko į Eindhoveną (Nyderlandai). Trenerių Pauliaus Povilionio (PC„Delfinas“) ir Inos Paipelienės auklėtiniai toliau medžioja olimpinius plaukimo normatyvus.

Nors Danas Rapšys užėmė tik septintą vietą 100 m plaukimo laisvu stiliumi atrankos etape, finale jis pademonstravo puikų greitį – 48,55 sek.. Plaukikas ne tik nurungė 67 varžovus, iškovojo aukso medalį, pagerino asmeninį rezultatą, bet ir pagerino Lietuvos rekordą (48,64 sek.), iki šiol nuo 2016 m. priklausiusį Simonui Biliui.

Reikia priminti, kad olimpinis šios rungties normatyvas – 48,34 sek. o D. Rapšys jau yra įvykdęs 200 ir 400 m plaukimo laisvu stiliumi normatyvus.

Dar vieną aukso medalį jis iškovojo 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje, finišavęs po 1 min 46,56 sek. ir aplenkęs 45 priešininkus.

Vos 0,21 sekundės, nuo prizinės vietos pritrūko Andriui Šidlauskui, plaukusiam 100 m krūtine. Jis finišavo po 59,88 sekundės, o rungtyje varžėsi 54 plaukikai. Olimpinis šios rungties normatyvas – 59,49 sekundės. Lietuvio geriausias rezultatas šiemet buvo Dohoje vykusiame Pasaulio plaukimo čempionate – 59,79 sekundės, o jo karjeros rekordas (59,12 sek.) buvo pasiektas prieš septynerius metus.