3 paprasti ir sveiki salotų pagardai

Salotų pagardai.
Salotos – gana kasdieniškas ir paprastas patiekalas, tačiau jų unikalumas slypi pasirinktuose ingredientuose. Galima atrasti išties gardžių kombinacijų, jei tik nepatingėsite ir pasidomėsite – nepastebėsite, kaip pamėgsite šį paprastą patiekalą! Kaip bebūtų, tokiame paprastume kartais slypi nelengvi sprendimai – pasirinkimų tiek daug, tad neapsisprendžiame ar išvis nežinome, kaip šį neretai nuobodų valgį paversti niekaip neatsibostančiu kulinariniu šedevru. Pristatome tris paprastus ir sveikus salotų pagardus, priversiančius jus norėti dar ir dar!

Paprastoji druska

Daugeliui atrodo, kad druska – įvairių problemų priežastis. Žinoma, tai gali pasiteisinti, jei piktnaudžiaujate šiuo pagardu – gali padidėti kraujo spaudimas, širdies ligų ir net infarkto rizika, o apie per didelį šios medžiagos kiekį organizme išduoda tokie simptomai kaip padidėjęs troškulys, patinusios rankos ir pėdos, galvos skausmai. Kaip bebūtų, žmogaus organizmas reikalauja nedidelio kiekio druskos, kad sėkmingai perduotų nervinius impulsus, vykdytų raumenų darbą ir palaikytų tinkamą vandens ir mineralų balansą. Be to, jei jūsų spaudimas ir taip žemas – apsiniaukus norisi tik gulėti, dažnai svaigsta galva ar mirguliuoja akyse – šiek tiek daugiau druskos tikrai nepamaišys. Kad pasisavintumėte geriausias jos savybes, rinkitės tik kokybiškus variantus – jūros arba Himalajų druską. Tokia druska yra išgaunama išgarinant vandenį specialiuose baseinuose, o aukštą kokybę užtikrina laboratoriniai tyrimai. Joje gausu jodo, itin naudingo skydliaukei, bei kitų mineralų. Kokybiškos ir ekologiškus druskos galite įsigyti internetu – pagardinkite savo salotas ir mėgaukitės išskirtiniu ir, svarbiausia, sveiku skoniu!

Druska.

Medus ir garstyčios

Medaus ir garstyčių padažas yra kiek sudėtingesnis variantas, tačiau vis tiek itin lengvas paruošti. Be gardaus, švelniai rūgštaus skonio, šis pagardas suteikia nemažai naudos: medus ne tik pakelia nuotaiką savo saldumu, bet ir turi priešuždegiminių, antimikrobinių ir antioksidacinių savybių, o aitrios garstyčios gali suteikti priešvėžinės, antigrybelinės ir žaizdas gydančios naudos. Norėdami užsimaišyti šį padažą, čiupkite mėgstamų garstyčių, medaus, šiek tiek imbiero ir sumaišykite indelyje su šlakeliu obuolių sidro acto, alyvuogių aliejaus ir druskos ir pipirų – kiekį galite reguliuoti pagal skonį. Šis padažas ne tik suteiks nuobodesnėms salotoms norimo akcento, rūgštelės ir aštrumo, bet ir sujungs visus patiekale esančius ingredientus.

Medus ir garstyčios.

Sezamo sėklos ir imbieras

Šis padažas yra kiek aštresnis dėl jame esančio imbiero, o sezamo sėklos nepaneigiamai primena įvairius Azijos virtuvės skonius. Be šių gardžių savybių pastebėsite, kad sezamų sėklų traškesys suteiks salotoms gylio ir paprasčiausio malonumo valgant. Aitrusis imbieras ne tik suteikia malonaus kvapo, bet gali ženkliai sumažinti pilvo pūtimą, reguliuoti laisvuosius radikalus, kurie gali ne juokais pakenkti ląstelėms. Kitas pagrindinis ingredientas, sezamo sėklos, yra puikus sveikųjų riebalų, proteinų, vitamino B, mineralų, skaidulų ir įvairių antioksidantų šaltinis. Kad suteiktumėte savo salotoms azijietiško prieskonio, čiupkite šiuos du pagrindinius ingredientus, įpilkite šlakelį sojų padažo, ryžių acto, klevų sirupo ir skonį itin pakeisiančio sezamų aliejaus.

Sezamo sėklos ir imbieras.

Nepatingėkite pasisukioti virtuvėje ir atrasti įvairias šių pagardų kombinacijas! Skanaus!

Užs. Nr. 545860