(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Ieva ir Adomas

Biustas

2012 m. birželio 30 d.
Dailiosios lyties atstovės pirmos prakalbo apie jų pasididžiavimą – krūtinę. Jos norėjo savo grožybėmis tarsi paimti ir uždengti visą mūsų esybę ir vyriškumą.
Va taip – opa, ir vyras jau atseit tavo. Užsideda „pakeliantį“ drabužėlį, o tas eržilas jau seka iš paskos iki grabo lentos. Kur jau ne.
„Vyrai mėgsta prisiglausti prie moters krūtinės, nes jie visą gyvenimą išlieka vaikais. Kažkada glaudėsi prie mamos, o dabar tos pačios šilumos tikisi iš savo moters“, – gana mokslišku tonu pareiškė Ievos geriausia draugė. Visos pritariamai linksėjo.
Ginčytis...

Kūrybinės kančios

2012 m. birželio 16 d.
„Šiandien taip elegantiškai sninga“, – svajingai užgiedojo Ieva, nuo plaukų braukdama akacijų žiedlapius. Kieme jų tiek prinešė, kad teks šluoti.
„Jo, intensyviai“, – pritariau jai ir pajutau, kad prašoviau, nepataikiau į jos užduotą taktą. Tas tarptautinis žodis visai neskambėjo kaip eilėraštis. Greičiau kaip santechniko diagnozė po vamzdžių apžiūros.
Nelabai jauki pauzė tęsėsi kone visą dieną, nors ir bandžiau pasitaisyti. „Kas čia taip spigina ir šildo mane? Saulė ar tu?“, – paklausiau po valandos, bet Ieva tik šyptelėjo. Kilstelėjo nosį aukštyn. Atseit...

Ufonautai

2012 m. birželio 9 d.
Užėjau į kirpyklą. Kaip visada, be išankstinio perspėjimo. Juk tikriems vyrams nereikia „ševeliūros“. Pakanka tik patrumpinti. Laukiu savo eilės ir vartau žurnalus.
Viename – intriguojanti žinia, kad mes, vyrai ir moterys, esame iš skirtingų planetų. Moterys – iš Veneros, o vyrai, žinoma, iš Marso. Jei poetiškiau – Venera kupina meilės ir švelnumo. Marsas – karo dievų buveinė.
Dar kartą peržvelgiau viršelį. Gal čia koks ezoterinis leidinys. Pasirodo visų gerbiamas žurnalas, tiesa, subalansuotas ambicingoms moterims.
Tai ką vyrai kadaise veikė...

Komandiruočių ypatumai

2012 m. gegužės 26 d.
Mano brangioji išvyksta į komandiruotę – visam mėnesiui. Ir ko dabar taip pagiežingai šypsotės? Jau kokį anekdotą su „laiminga pabaiga“ prisiminėte? Taip, taip... Žinau, sakysite – taip tam Adomui ir reikia. Deklaruoja čia savo amžiną meilę. Dabar pažiūrėsim, kokie „ragai“ bus. Nikeliuoti ar tik šiaip gražūs.
Beje, apie ragus. Geriau jau juos briedžiai ir elniai tenešioja. Vieni kaimynai lenktyniavo, kuris kuriam didesnius įtaisys. Gal ir gerai, kad nesnaudė. Kai pabyrėjo santuoka, tai kaltų neieškojo. Tačiau įgelti vienas kitam nori ir dabar...

Ačiū, nereikia dėmesio!

2012 m. gegužės 5 d.
Prieš kokią savaitę pas mus į kiemą užklydo šunėkas. Grandinė nutraukta, galva praskelta. Kažkoks pusiau kilmingas, tačiau žiauriai nelaimingas. Tuo metu manęs namuose nebuvo. O Ievos širdyje prabudo visas jos globėjiškas moteriškas pradas.
Prisiartino prie nelaimėlio, davė ėsti, atsargiai paglostė ir leido priprasti prie naujos aplinkos. Gal jį šeimininkas lupo kietu daiktu, kol šis nutraukė grandinę ir pabėgo, svarstė Ieva.
Kai šuns akys pasidarė ne tokios baikščios, atsinešė indą šilto vandens. Nuprausė, nuėmė veržiantį antkaklį ir grandinę.
Grįžęs...

Rožiniai vakarai ir apatiniai...

2012 m. balandžio 21 d.
Tai buvo eilinis darbadienio vakaras, tačiau neeilinė diena. Pirmąkart sušilo iki 22 laipsnių. Paukščiai išprotėjo. Vairuotojai irgi. Tie ir anie lakstė kaip pakvaitę.
Po darbo kritau į fotelį. Nes taip jau buvau įpratęs per visą žiemą. Įsijungiau kompiuterį ir paleidau patį „žaliausią“ filmą tiesiogine šio žodžio prasme – futbolą.
Po kelių minučių – netikėtas signalas. „Klin“ – įkrito žinutė į pokalbių lauką ir baltas kvadratas uždengė pusę futbolo aikštės.
Žinutė „gal ką nors nuveikiam?“ buvo ne iš kaimyno kaip įprasta prieš žvejybą, o mano Ievos. Parašė tiesiai iš savo...

Mišrūnai

2012 m. balandžio 14 d.
„Pažiūrėkit, koks grožis“, – į svečius atbėgusi Ievos draugė. Rankose laikė kažkokį judantį daiktą su baikščiomis stručio akimis ir šikšnosparnio ausimis.
„Koks mielas žiurkėnas“, – bandžiau pajuokauti, tačiau jau tada supratau, kad „bajeris“ liko nesuprastas. Tas padaras turėjo keturias kojas ir snukį ilgesnį nei katino. Visas kūnas tilpo į delnus.
„Grynaveislis, su dokumentais“, – nenustygo kaimynė ir pradėjo Ievai pasakoti, kiek daug džiaugsmo suteikia namų augintinis.
Pasirodo, šis padaras – šuo. Jis kainavo tris tūkstančius litų. Bent pora...

Kur ve­da ke­liai

2012 m. kovo 31 d.
Gal į Turkiją? Juk prieš keletą metų ten buvome. Šilta kaip Ispanijoje, bet gerokai pigiau. „Ne“, – griežtokai užprotestavo Ieva.
Ir aš žinau kodėl. Kai mes vaikščiojome kurorto gatvėmis, visi pramogų bei prekių pardavėjai puldavo sveikintis su manimi. Beveik flirtuoti. Ievai dar neteko šitaip konkuruoti su savo asmeniniu vyru.
Turkija atkrenta, bet tuo pačiu ir Egiptas, Marokas, Tunisas... Gal ten neramumai jau baigėsi, bet ką gali žinoti.
Kaimynai pernai važiavo autobusu per visą Europą vien tam, kad po Vatikaną pasivaikščiotų. O...

Dėmesio, pavasaris!

2012 m. kovo 24 d.
Kai kaitriau pašviečia saulė, išlenda baikeriai, vabalai ir „miniakai“. Kitaip tariant, atgyja viskas, ką žiema buvo sušaldžiusi į ledą ir įšaldžiusi spintose ir garažuose.
Ievai, kaip ir kiekvieną pavasarį, kilo noras organizuoti generalinę tvarką, o man, tradiciškai, teko tą tvarką padaryti. Baldus perstumdžiau. Langus atplėšiau ir nublizginau iš abiejų pusių.
Tiesą sakant, ir pats truputį apsidžiaugiau, kad namie šviesiau pasidarė. O Ieva vis dar kažko niurnėjo. Vaikščiojo, darinėjo spintą ir nerado sau vietos. O jei tiksliau, naujos pavasarinės...

Vyriškumai

2012 m. kovo 17 d.
„Ir kur čia taip išsipustei?“, – klausiu, bet jau žinau atsakymą. „Mielasis, kasdien tau noriu atrodyti graži“, – atsakymas – nors prie žaizdos dėk. Žinau, žinau... Nuo šiandien jos darbe pradeda dirbti naujas direktoriaus pavaduotojas.
Kam skirta Ievos „pudra“? Man, kitiems vyrams, konkurentėms ar jai pačiai? Čia jau atskira diskusija apie tokias moters paslaptis, kurių jos kartais ir pačios nežino.
Dar kai urvuose gyvenome, jau žinojome, kad moters vešlūs plaukai, rausvos lūpos, gitaros formos figūra ir išraiškingos akys...

Kūrėjai

2012 m. kovo 10 d.
Nesvarbu, kad Adomo proto resursai riboti, o šonkaulis, iš kurio nulipdyta Ieva, toks kaulas, kuris neturi smegenų. Nusiminti neverta. Dabar populiaru manyti, kad protas tik trukdo atsiskleisti kūrybingumui.
Rojaus gyventojai sugebėjimą kurti tarsi paveldėjo iš savojo kūrėjo, todėl laikas nuo laiko vis kažką įdomesnio ir patogesnio sugalvoja. Aišku, dažniausiai tai daro vienas dėl kito.
Iš pradžių Adomas ir Ieva vienas kita lepino dovanomis. Jis padovanojo žvaigždę nuo dangaus. Ji – obuolį nuo pažinimo medžio. Prisivalgė – pilvus...

Spygliai ir žiedlapiai

2012 m. kovo 3 d.
Kartu su savo dviem geriausiais kaimynais kovo 8-osios laukiame su šiokiu tokiu nerimu. Viduj pešasi dviprasmybės. Kas bus, kai savo antrosioms pusėms įteiksime gėlių? O scenarijų yra įvairių...
Kitoje gatvės pusėje gyvena senjorų pora. Vyriškis – smulkutis, reguliariai išlenkiantis taurelę, o moteriškė – dikta, griežto bei teisingo žvilgsnio.
Kartais vyrui tenka ilgai prasibaladoti prie durų, kol jį įleidžia. Ilgai įrodinėja, kad gėrė labai nedaug. Klaupiasi ant kilimėlio ir maldauja atleidimo: „Verut, aš tik stikliniutę mažutę vyniuko ir degtinėlės biški...

Skirtumai

2012 m. vasario 25 d.
„Ooo... Švedijos princesė susilaukė kūdikio nuo savo nekilmingo vyro“, – lyg tarp kitko perskaitė straipsnio antraštę Ieva. Pasirodo, Švedijos karališkojo sosto įpėdinė pagimdė. Jos vyras anksčiau buvęs asmeninis didenybės treneris.
Kaip tik pradėjau tvirtinti prie sienos lentyną. Burzgia grąžtai ir siaurapjūkliai, o man iš galvos neišeina – ko čia Ieva iš viso informacijos srauto ištraukė būtent šią naujieną?
Na taip, neseniai ji linksmai su draugėmis aptarinėjo laidą apie vienos keistos poros skyrybas. Vyras – vyresnis 28-eriais metais! Tik pamanykit...

Raudonoji karštligė

2012 m. vasario 18 d.
Ieva grįžo iš darbo besišypsanti labiau nei kasdien. Kas gi ją taip pradžiugino? Mhm... Algą padidino? Ne. Gėlių šefas įteikė? Ne visai. Tiesiog per visą pasaulį nusirito raudonos spalvos epidemija, saldžių seilėtų eilėraščių karštligė.
Aš taip nusprendžiau po to, kai Ieva išsitraukė nešiojamąjį kompiuterį. Vajai... Visas nusėtas didesnėmis ir mažesnėmis raudonomis širdutėmis. Elektroniniame pašte pilna judančių atvirukų su sultingomis širdimis ir prasmingai sudėliotų beprasmių žodžių tiradomis.
O, Šventas Valentinai, visai buvau tave pamiršęs! Ūmai pasijutau bejėgis. Kaip...

Virtualūs vaiduokliai

2012 m. vasario 11 d.
Visai neseniai ir visai netyčia užsukau į savo Ievos „feisbuko“ anketą. Tikėjausi ten pamatyti keletą dalykinių nuotraukų su kukliais jos mėgstamais kostiumėliais ir, žinoma, bendrą mūsų draugų ratą.
Pasirodo, tas ratas yra daug platesnis nei aš tikėjausi. Ir ne visas jis toks bendras. Du šimtai draugų, iš kurių pažįstu vos pusę. Atmetus Seimo narius ir pop žvaigždes vis tiek lieka dar dvi dešimtys neaiškių tipų.
„Kodėl šitą veikėją priėmei į draugus ir kodėl jo pomėgiai – moterys?“, – klausiu Ievos jau ne virtualiai, bet tiesiai į akis – tam, kad matyčiau jos...

Titnaginiai argumentai

2012 m. vasario 4 d.
Pamačiau per televiziją, kad Kuboje viena moteris atšventė 127-erių metų gimtadienį. Senutė moteris prisipažino, kad pergyveno jau septynis savo brolius, o pati – „tvirta kaip kietmedis“.
O kas darosi su mūsų „ąžuolėliais“? Tiesą pasakius, tarp ilgaamžių pastaruoju metu apskritai vyrauja moterys. Vyrų pasaulyje gimsta daugiau. Jie bręsta vėliau ir, pagal visus apskaičiavimus, turėtų gyventi ilgiau.
Likau sukrėstas tokių faktų, bet nepalaužtas. Nusprendžiau nuo rytojaus tik sveikai maitintis, sportuoti, nesinervuoti, nepersidirbti. Ieva iš to...

Valdžios pinklės

2012 m. sausio 28 d.
„Adomai, noriu su tavimi pasikalbėti rimtai, — Ievos tarpuakyje atsirado rūsti raukšlė. Dieve, ji tikrai susirūpinusi. — Aš noriu gyventi gerai, valgyti skaniai, atrodyti pritrenkiamai. Eik į politiką.“
Manoji moteris žiūrėjo tiesiai, kalbėjo sklandžiai ir buvo akivaizdu, kad jos ketinimai rimti. Tiksliau sakant, man nėra kur dėtis. Arba einu į politiką, arba... einu į politiką. Kuo arčiau prie lovio. Nors... Kokiai damai patiktų valgyti iš lovio? Tik ne Ievai.
Prasitariau apie savo, tai yra Ievos, svarstymus kaimynui...

Dvasingumo paieškos

2012 m. sausio 21 d.
Srėbėme su Ieva barščius. Taip jau nutinka, kad pačiomis žemiškiausiomis akimirkomis Ievą aplanko dvasingumas. Kai maistu užsipildo jos kūnas, ji pajunta tuštumą dvasioje.
„Žinai, man rodos, kad mes ne gyvename, o tiesiog stumiame laiką Žemės planetoje. Rytas — vakaras. Pusryčiai — pietūs. Darbas — televizorius“, — Ieva klausiamai pakėlė vieną antakį. Matyt, laukdama pritarimo.
Vos neužspringau. Įtariu, kad čia jos draugės iš jogos būrelio bus „arabų“ pripūtusios. Tiesą sakant, akimirką pamaniau, kad taip suveikė nauji indiški prieskoniai.
Po...

Grožio kaina

2012 m. sausio 14 d.
Per šventes su Ieva apsikeitėme dovanomis. Aš jai rožinį vokelį, o ji man — žydrą. Nežinau, kokios silkės buvome užvalgę, tačiau apsikeitėme net nežinodami kuo. Gavome iš darbovietės. Abu neabejojome, kad vokuose čekis į prekybos centrą.
Po to gailėjausi, kad nenupirkau tiesiog kvepalų. Pasirodo, įteikiau dovanų kuponą asmeninei fotosesijai.
Fotografas, demonstruodamas didžiulį aparatą ir dar didesnį objektyvą, tikino, kad fotosesija kainuoja 700 litų, bet mums nuolaida — kainuos triskart pigiau. Pas jį neva „fotkinosi“ viena iš užgesusio...

Kodėl kinams sekasi?

2011 m. gruodžio 31 d.
„Sveikinu su artėjančiais Drakono metais“, — pasakė tarpušvenčiu į svečius užsukusi Ievos geriausia draugė ir paslapčių saugotoja. Paskui visą vakarą aiškinomės, kiek drakonas turi galvų, kur jis gyvena ir kodėl tas išgalvotas padaras neša neišgalvotą laimę.
„O ką, nėra tokio gyvūno?“, — ne juokais nustebo viešnia. Ieva kurį laiką nesikišo į pokalbį. Matyt, ir ji labiau norėjo, kad drakonų populiacija pasaulyje dar nebūtų visiškai išnykusi.
Drakonų ekspertė dievagojosi, kad per televizorių savo akimis regėjusi įvairiausius drakonus. Girdi, tai tokie paukštukai, tik labai dideli...

Dienos populiariausi

Ūkininko Daliaus Linkevičiaus planai

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Lėlę išsaugojo pusšimtį metų

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas