(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Rezonansas

Kokie idiotai uždarė mokyklą?!

2012 m. rugpjūčio 31 d.
Kokie idiotai uždarė mokyklą?!„Mano bičiulis p. Vitolis Urmonas iš Pakruojo atkreipė mano dėmesį į Jūsų straipsnį „Mokyklos užkaltais langais“. Tinklalapyje susiradau, išsispausdinau, perskaičiau.
Labai geras, taiklus, svarbiausia – gyvenimiškas, liečiantis tragišką mūsų tautos, lietuvių tautos, padėtį savojoje valstybėje, dėl kurios nepriklausomybės ji tiek daug kentėjo, kovojo, paaukojo šimtus tūkstančių savo tauriausių vaikų.
Ir štai kas: sava valstybė į lietuvių tautą spjauna. Mokyklos Grikpėdžiuose uždarymas gyvas pavyzdys. Norisi būti mandagiam, korektiškam...

Pacientui – 200 litų bauda

2012 m. liepos 21 d.
Liepos 7 dieną „Kelmės krašte“, straipsnyje „Pacientas susinervino. Gydytojai sugadintos iškilmės“ rašyta apie konfliktą ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.
Pasakota, jog vienas tytuvėniškis dėl skaudančios nugaros atvažiavęs į Kelmės ligoninės priėmimo skyrių iš medikų sulaukė priešiškos reakcijos, jam siūlyta eiti į polikliniką, nes tą dieną buvo atvykusi komisija priimti atnaujintą Priėmimo-skubios pagalbos skyrių.
Susinervinęs ir negalėdamas pakęsti skausmo pacientas keikęsis. Tai įžeidė skyriaus vedėją. Ji kreipėsi į policiją. O pacientas, vėliau vis dėlto sulaukęs...

Taisys europiniais pinigais padarytą broką

2012 m. birželio 2 d.
Baisogaloje už Europos Sąjungos pinigus rekonstruojant gatvę ir tiesiant vandentiekį gyventojams pridaryta žalos. Baisogalietis Mindaugas Gubilas pasiekė, kad jam kai kurie nuostoliai būtų kompensuoti ir ištaisytas darbo brokas.Šią savaitę Radviliškio rajono savivaldybės sudaryta komisija lankėsi Baisogaloje, J. Biliūno gatvėje. Komisija buvo nuvykusi tirti baisogaliečio M. Gubilo skundo.
M. Gubilas skundėsi, kad tiesiant gatvėje vandentiekio ir nuotėkų tinklus netinkamai buvo sutvarkytas drenažas. Dėl to, M. Gubilo teigimu, vanduo...

Kodėl vengiama priimti statybvietę

2012 m. gegužės 31 d.
Gegužės 15 „Krašto žiniose“ buvo išspausdinta publikacija „Nebaigto Žagarės vandentiekio dokumentų perdavimas stringa“, kurioje rašoma, kad darbų rangovas UAB „Pireka“ ( dabar UAB „LitCon") laiku neperdavė atliktų darbų dokumentų projekto vykdytojui UAB „Joniškio vandenys“. Redakcija pateikia UAB „LitCon“ parengtą informaciją.
2012 m. gegužės 9 d. 10 val. 30 min. prasidėjo objekto „Žagarės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“ sutarties šalių: užsakovo UAB „Joniškio vandenys“, Joniškio rajono savivaldybės ir rangovo UAB „LitCon“ atstovų...

Norinčių padėti atsiranda

2012 m. gegužės 16 d.
„Šiaulių kraštas“ rašė apie 16–metį Darių Šležą, kuriam gyvybiškai svarbi vibracinė liemenė. Vaikinui progresuoja lėtinis kvėpavimo nepakankamumas, plaučių bronchektazė. Trylikos vaikų šeima neturi galimybės įpirkti brangiai kainuojančią liemenę, todėl pagalbos ranką tiesia, kas gali. Rytoj Šiaulių kultūros centre įvyks labdaros koncertas.Iniciatyvos surengti labdaros koncertą ėmėsi Šiauliuose įsikūręs Moterų veiklos inovacijų centras (MVIC). Jo direktorė Salomėja Jasudienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad į gegužės 17 dieną 18 valandą miesto Kultūros centre vyksiantį koncertą „Gerumas gerumu sugrįžta“ dalija...

Baseinui tvarkyti rado pinigų

2012 m. gegužės 8 d.
Šiaulių miesto savivaldybės administracija rado lėšų Plaukimo mokyklos „Delfinas“ baseiniui tvarkyti. Dar šiemet skirs 40-60 tūkstančių litų. Kitais metais – iki 400 tūkstančių litų.
Lėšų suskubta ieškota po „Šiaulių krašto“ publikacijos apie avarinę baseino būklę.
Šiemet būtų sutvarkyta atplyšusi baseino dugno danga, kitais metais – stogas ir supelijusios sienos.
Šių metų biudžete lėšos baseinui tvarkyti nebuvo numatytos, todėl bus prašoma miesto Tarybos leidimo lėšas investuoti kitų metų biudžeto sąskaita.
„Šiaulių krašto“ inf.

Upe­lio van­duo iš­tir­tas no­simi

2012 m. balandžio 26 d.
Kaip rašė „Krašto žinios“ straipsnyje „Patvinęs Eglesis užterštas, o vandens mėginiai nereikalingi“ (2012 04 24), rajono aplinkosaugininkai jaučiasi tinkamai atlikę savo darbą. Tačiau kitaip jį vertina visuomenės ir valdžios atstovai.Prie patvinusio Eglesio nuvažiavę Savivaldybės vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Svajūnas Vilkas, Aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Augustinas Lenkutis nusprendė neimti vandens mėginių atlikti laboratoriniams tyrimams. Mat pasikliovė savo uosle ir galiausiai nustatė, kad teršalai esą natūralios...

Pedofilijos byla atskleidė teisėsaugos skaudulius

2012 m. balandžio 21 d.
R.Musneckienė. „Vaiko klyksmas prieš kaukėtą teisėtvarką“. „Kelmės kraštas“, 2012.04.11.
Niekaip negaliu ramiai matyti ir girdėti to, kas daroma su maža mergaite. Turiu tos mergaitės bendraamžę vaikaitę, todėl dar skaudžiau reaguoju į tą baisią netiesą. Žinau, kad vaikas visada, jei tik motinos veiksmai jo atžvilgiu neperžengia neįmanomų ribų, bus motinos pusėje. Jei vaiko klyksme tiek neapykantos motinai, vadinasi, motina padarė labai daug blogo savo vaikui.
Viena auginau dukrą, turėjau labai daug darbo, tačiau niekada neleidau dukros į...

Negaliu tylėti

2012 m. balandžio 14 d.
R.Musneckienė. „Vaiko klyksmas prieš kaukėtus dėdes“. „Kelmės kraštas“, 2012.04.11.
Niekaip negaliu ramiai matyti ir girdėti to, kas daroma su maža mergaite. Turiu tos mergaitės bendraamžę vaikaitę, todėl dar skaudžiau reaguoju į tą baisią netiesą. Žinau, kad vaikas visada, jei tik motinos veiksmai jo atžvilgiu neperžengia neįmanomų ribų, bus motinos pusėje. Jei vaiko klyksme tiek neapykantos motinai, vadinasi, motina padarė labai daug blogo savo vaikui.
Viena auginau dukrą, turėjau labai daug darbo, tačiau niekada neleidau dukros į...

Tarybos nariai užstojo direktorę

2012 m. kovo 31 d.
Kovo 28 dieną „Kelmės krašte“, straipsnyje „Švietimo reformos spąstuose“ rašyta apie rajono Tarybos narių ketinimus iš Pakražančio vidurinės mokyklos direktorės Nijolės Čepauskienės išieškoti dalį išlaidų, kurias valstybė ir mokykla patyrė, atleidus iš darbo Stulgių pradinio ugdymo skyriuje dirbusią mokytoją Palmirą Ivanauskienę.Mokytoja iš darbo atleista todėl, kad buvo panaikintas Stulgių pradinio ugdymo skyrius. Jai pasiūlytos mokytojos padėjėjos pareigos, tačiau P.Ivanauskienė su pasiūlymu nesutiko. Atleista iš darbo mokytoja direktorės sprendimą apskundė teismui. Teismas pripažino...

Policija Aukštelkėje sustiprino patruliavimą

2012 m. vasario 1 d.
Po „Šiaulių krašto“ publikacijos „Piemenys puola kaimą“ (2012 01 28) Šiaulių rajono policijos komisariato atstovė spaudai Alma Valančiūnienė pranešė, kad Aukštelkės kaime (Šiaulių rajonas) sustiprintas policijos patruliavimas.
Ikiteisminis tyrimas dėl nepilnamečių, kurie galėjo sumušti tris neįgalius Aukštelkės socialinių globos namų gyventojus, tęsiamas.

Incidentas sudrebino policiją

2011 m. spalio 5 d.
Aprašomas incidentas, kuomet anot J. Bindoko, policijos pareigūnas pasiūlė tariamiems nukentėjusiesiems nupirkti skardinę alaus, sudomino ir Policijos departamentą.
Vakar generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla raštu kreipėsi į Šiaulių apskrities policijos vadovybę, prašydamas raštu pateikti pirminį „Šiaulių krašte“ aprašytos situacijos paaiškinimą.
„Nemaloni situacija“, — vakar „Šiaulių kraštui“ sakė Generalinio komisaro pavaduotojas.
Anot R. Požėlos, į incidento vietą atvykęs pareigūnas neturėjo leistis į jokias diskusijas ir iš abiejų incidento pusių...

Už labdarą tenka susimokėti

2011 m. birželio 30 d.
Praėjusią savaitę išspausdinus straipsnį „Vargstantiems pagalbos ranką tiesia samariečiai“, į publikaciją atsiliepė kelios Pamūšio kaimo gyventojos (redakcijai pavardės žinomos). Pašnekovės pranešė, kad už duodamą labdarą jos dalytojos reikalauja pinigų.
Moterys pasakojo, kad atvežtus į Pamūšį drabužius vietos samariečių vadovė Janina Gegieckienė pardavinėja už pinigus. Už drabužį ima arba 50 centų arba litą.
Pamūšietės teigė iš J. Gegieckienės išgirdusios, jog pinigai imami tam, kad būtų galima užmokėti vairuotojui, parvežančiui labdarą. Samarietė žadėjusi parvežti ir baldų...

Kas ėmėsi gudrybių?

2011 m. birželio 4 d.
Labai sudomino „Šiaulių krašte“ pasirodžiusi informacija „Pirmokų tėveliai ėmėsi gudrybių“ (2011 m. gegužės 26 dieną), kurioje rašoma apie tėvų gudravimą, siekant „įtaisyti“ vaikus į norimą mokyklą. Atrodo, didesnių nusikaltėlių už tėvus, kovojančius už savo ir vaikų teises, šiuo metu Lietuvoje nėra. Taigi, tėvai „gudrautojai“, leidę Šiaulių Centro pradinėje mokykloje vaikus į priešmokyklinę ugdymo grupę (PUG), tikėjosi tęstinumo: jų vaikučiai mokysis pirmoje klasėje, juolab, kad per tuos metus visi tapo vos ne viena šeima, o mokytoja — jų antrąja mama. Įkurta šauni „PUG'iukų“ svetainė, tėveliai ir visi...

Policininkas ne visada privalo prisistatyti

2011 m. balandžio 12 d.
Policininkas ne visada privalo prisistatyti
„Šiaulių kraštas“ straipsnyje „Ne karo liekanos išgąsdino jų šeimininką“ (2011 04 04) rašė, kad Akmenės rajone policija buvo paskelbusi operaciją „Skydas“. Ji truko ilgiau negu pusdienį dėl visiškai nepavojingų karo laikų sprogmenų liekanų, kurias daugiau kaip 20 metų kolekcionuoja ir pageidaujantiems demonstruoja Biržų kaimo (Akmenės rajonas) gyventojas Algimantas Andruška.
Rašyta, kad operaciją „Skydas“ inicijavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų biuro Daktiloskopinių tyrimų...

„Damoklo kardas“ nukabintas

2011 m. kovo 24 d.
Vakar Šiaulių pėsčiųjų bulvare nuo arkos prie Dviračių muziejaus nukabintas Viliaus Purono sukurtas „Damoklo kardas“, sukėlęs prieštaringų vertinimų.
V. Puronas „Šiaulių kraštui“ sakė, jog tai Administracijos direktoriaus žodinis nurodymas Miesto infrastruktūros skyriui.
Į klausimą, ką dabar darys su kardu, V. Puronas sakė: „Dabar lauksiu, kol nusistovės vandens raibuliavimas. Gal naujoji valdžia kitaip žiūrės į meno ir kultūros žmones? Tas kardas parodė, kaip netalentingai buvo vykdoma miesto įvaizdžio formavimo ir meninė politika“.

Ministerija nebeprisimena Šiaulių arenos sutarties vingrybių

2011 m. vasario 8 d.
„Šiaulių kraštui“ paviešinus, jog Šiaulių arenos koncesijos sutartyje įrašytos visiškai kitokios koncesijos mokesčio mokėjimo sąlygos, nei pritarė Taryba savo kailį bando gelbėti ir meras Genadijus Mikšys, ir administracijos direktorius Vladas Damulevičius. O Ūkio ministerijos atstovai sako nebeprisimenantys „derinimų“. „Šiaulių kraštas“ rašė ("Klastotė išlindo iš maišo“, „Šiaulių kraštas“, 2011-02-03), jog miesto Taryba, 2006 metų balandį pritarė sutarties projektui, kuriame konkrečiai įvardijo, kada arenos valdytojui Savivaldybė nebemoka koncesijos mokesčio — jeigu jis gauna pelną...

Į gyventojų prašymą neatsižvelgta

2011 m. sausio 24 d.
Šiaulių miesto savivaldybė nepatenkino gyventojų prašymo patobulinti 4-ojo A autobusų važiavimo maršrutą.
Spalį į redakciją kreipėsi Šiaulių miesto Birutės, Jaunimo, Skroblų ir kitų aplinkinių gatvių gyventojai, kad vienas minėto autobuso maršrutas būtų nukreiptas Birutės gatve, nes čia važinėjantys 42-ojo maršruto maršrutiniai taksi netenkina gyventojų poreikių, nepaiso grafiko, anksti baigia darbą.
Redakcija šį gyventojų prašymą perdavė Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriui. Gautas atsakymas, kad šis prašymas bus nagrinėjamas Miesto keleivinio transporto komisijos posėdyje ir apie...

Dėl nuostolių kaltina Savivaldybę

2011 m. sausio 22 d.
Sausio šeštąją „Šiaulių krašto“ publikacijoje „Kaip pasiekti varveklius?“ buvo rašyta, su kokia problema susidūrė Šiaulių Vilniaus gatvės 136-ojo namo gyventojai, norėdami nuvalyti sniegą nuo stogo ir nudaužyti varveklius. Jokia technika jiems negalėjo padėti, nes pėsčiųjų bulvare buvo sukastas aukštas sniego volas, neleidžiantis prie namo privažiuoti technikai. Praėjus dviems savaitėms, paaiškėjo, ką dėl to volo kaltės patyrė minėto namo gyventojai.
Įredakciją užėjusi šio namo gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) papasakojo, kad tik praėjusį...

Pradėtos infragarso šaltinio paieškos

2011 m. sausio 17 d.
Gruodžio mėnesį Šiaulių rajone, Voveriškių kaime, atliktas pakartotinis žmogaus sveikatai pavojingo infragarso matavimas. Šį kartą norma viršyta daugiau nei prietaisai užfiksavo lapkričio mėnesį. Paties gyventojo atlikti tyrimai parodė esą infragarsas egzistuoja įvairiose Šiaulių miesto vietose ir jo priemiesčiuose. Sukruto ir visuomenės sveikatos sargai — pradėtas tyrimas dėl infragarso šaltinio nustatymo.
„Šiaulių kraštas“ praėjusių metų spalį rašė apie neaiškias vibracijas priemiestiniame Voveriškių kaime ir gyventojų skundus dėl pablogėjusios sveikatos...

Dienos populiariausi

Daugiabučio kiemą puošia medinukai

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias