(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Rezonansas

Už labdarą tenka susimokėti

2011 m. birželio 30 d.
Praėjusią savaitę išspausdinus straipsnį „Vargstantiems pagalbos ranką tiesia samariečiai“, į publikaciją atsiliepė kelios Pamūšio kaimo gyventojos (redakcijai pavardės žinomos). Pašnekovės pranešė, kad už duodamą labdarą jos dalytojos reikalauja pinigų.
Moterys pasakojo, kad atvežtus į Pamūšį drabužius vietos samariečių vadovė Janina Gegieckienė pardavinėja už pinigus. Už drabužį ima arba 50 centų arba litą.
Pamūšietės teigė iš J. Gegieckienės išgirdusios, jog pinigai imami tam, kad būtų galima užmokėti vairuotojui, parvežančiui labdarą. Samarietė žadėjusi parvežti ir baldų...

Kas ėmėsi gudrybių?

2011 m. birželio 4 d.
Labai sudomino „Šiaulių krašte“ pasirodžiusi informacija „Pirmokų tėveliai ėmėsi gudrybių“ (2011 m. gegužės 26 dieną), kurioje rašoma apie tėvų gudravimą, siekant „įtaisyti“ vaikus į norimą mokyklą. Atrodo, didesnių nusikaltėlių už tėvus, kovojančius už savo ir vaikų teises, šiuo metu Lietuvoje nėra. Taigi, tėvai „gudrautojai“, leidę Šiaulių Centro pradinėje mokykloje vaikus į priešmokyklinę ugdymo grupę (PUG), tikėjosi tęstinumo: jų vaikučiai mokysis pirmoje klasėje, juolab, kad per tuos metus visi tapo vos ne viena šeima, o mokytoja — jų antrąja mama. Įkurta šauni „PUG'iukų“ svetainė, tėveliai ir visi...

Policininkas ne visada privalo prisistatyti

2011 m. balandžio 12 d.
Policininkas ne visada privalo prisistatyti
„Šiaulių kraštas“ straipsnyje „Ne karo liekanos išgąsdino jų šeimininką“ (2011 04 04) rašė, kad Akmenės rajone policija buvo paskelbusi operaciją „Skydas“. Ji truko ilgiau negu pusdienį dėl visiškai nepavojingų karo laikų sprogmenų liekanų, kurias daugiau kaip 20 metų kolekcionuoja ir pageidaujantiems demonstruoja Biržų kaimo (Akmenės rajonas) gyventojas Algimantas Andruška.
Rašyta, kad operaciją „Skydas“ inicijavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų biuro Daktiloskopinių tyrimų...

„Damoklo kardas“ nukabintas

2011 m. kovo 24 d.
Vakar Šiaulių pėsčiųjų bulvare nuo arkos prie Dviračių muziejaus nukabintas Viliaus Purono sukurtas „Damoklo kardas“, sukėlęs prieštaringų vertinimų.
V. Puronas „Šiaulių kraštui“ sakė, jog tai Administracijos direktoriaus žodinis nurodymas Miesto infrastruktūros skyriui.
Į klausimą, ką dabar darys su kardu, V. Puronas sakė: „Dabar lauksiu, kol nusistovės vandens raibuliavimas. Gal naujoji valdžia kitaip žiūrės į meno ir kultūros žmones? Tas kardas parodė, kaip netalentingai buvo vykdoma miesto įvaizdžio formavimo ir meninė politika“.

Ministerija nebeprisimena Šiaulių arenos sutarties vingrybių

2011 m. vasario 8 d.
„Šiaulių kraštui“ paviešinus, jog Šiaulių arenos koncesijos sutartyje įrašytos visiškai kitokios koncesijos mokesčio mokėjimo sąlygos, nei pritarė Taryba savo kailį bando gelbėti ir meras Genadijus Mikšys, ir administracijos direktorius Vladas Damulevičius. O Ūkio ministerijos atstovai sako nebeprisimenantys „derinimų“. „Šiaulių kraštas“ rašė ("Klastotė išlindo iš maišo“, „Šiaulių kraštas“, 2011-02-03), jog miesto Taryba, 2006 metų balandį pritarė sutarties projektui, kuriame konkrečiai įvardijo, kada arenos valdytojui Savivaldybė nebemoka koncesijos mokesčio — jeigu jis gauna pelną...

Į gyventojų prašymą neatsižvelgta

2011 m. sausio 24 d.
Šiaulių miesto savivaldybė nepatenkino gyventojų prašymo patobulinti 4-ojo A autobusų važiavimo maršrutą.
Spalį į redakciją kreipėsi Šiaulių miesto Birutės, Jaunimo, Skroblų ir kitų aplinkinių gatvių gyventojai, kad vienas minėto autobuso maršrutas būtų nukreiptas Birutės gatve, nes čia važinėjantys 42-ojo maršruto maršrutiniai taksi netenkina gyventojų poreikių, nepaiso grafiko, anksti baigia darbą.
Redakcija šį gyventojų prašymą perdavė Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriui. Gautas atsakymas, kad šis prašymas bus nagrinėjamas Miesto keleivinio transporto komisijos posėdyje ir apie...

Dėl nuostolių kaltina Savivaldybę

2011 m. sausio 22 d.
Sausio šeštąją „Šiaulių krašto“ publikacijoje „Kaip pasiekti varveklius?“ buvo rašyta, su kokia problema susidūrė Šiaulių Vilniaus gatvės 136-ojo namo gyventojai, norėdami nuvalyti sniegą nuo stogo ir nudaužyti varveklius. Jokia technika jiems negalėjo padėti, nes pėsčiųjų bulvare buvo sukastas aukštas sniego volas, neleidžiantis prie namo privažiuoti technikai. Praėjus dviems savaitėms, paaiškėjo, ką dėl to volo kaltės patyrė minėto namo gyventojai.
Įredakciją užėjusi šio namo gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) papasakojo, kad tik praėjusį...

Pradėtos infragarso šaltinio paieškos

2011 m. sausio 17 d.
Gruodžio mėnesį Šiaulių rajone, Voveriškių kaime, atliktas pakartotinis žmogaus sveikatai pavojingo infragarso matavimas. Šį kartą norma viršyta daugiau nei prietaisai užfiksavo lapkričio mėnesį. Paties gyventojo atlikti tyrimai parodė esą infragarsas egzistuoja įvairiose Šiaulių miesto vietose ir jo priemiesčiuose. Sukruto ir visuomenės sveikatos sargai — pradėtas tyrimas dėl infragarso šaltinio nustatymo.
„Šiaulių kraštas“ praėjusių metų spalį rašė apie neaiškias vibracijas priemiestiniame Voveriškių kaime ir gyventojų skundus dėl pablogėjusios sveikatos...

Kapinėms permokėti trys milijonai litų

2010 m. gruodžio 30 d.
Kuo toliau į kapines, tuo daugiau skandalų. Po „Šiaulių krašto“ publikacijos paaiškėjo, kad kapinėms iš žemės savininkų nupirkta per daug ne trys, o 20 hektarų žemės už maždaug tris milijonus litų.
Po „Šiaulių krašto“ publikacijos „Mero sliekai pralindo ir pro įstatymus“ (2010-12-28) atsiliepė advokatas Dominykas Varnas, atstovaujantis vieną iš žemės savininkų, besibylinėjantį dėl Daušiškių kapinių su Šiaulių miesto savivaldybe. Jis tvirtino, kad kapinėms išpirkta apie 60 hektarų žemės, arba 20 hektarų daugiau, nei leidžia įstatymai. Šiaulių savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus...

Išsekusi kumelė neišgyveno

2010 m. gruodžio 30 d.
Gruodžio pradžioje rašėme apie neprižiūrimus ir iškankintus kumelę ir ožį Smilgių kaime Šiaulių rajone („Arklys — į skerdyklą, ožys — į arklides“, „Šiaulių kraštas“, 2010-12-01). Įsiteisėjus teismo sprendimui dėl gyvulių konfiskavimo iš nerūpestingos savininkės, juos priglaudė Vabalų kaime gyvenanti gyvūnų mylėtoja Natalija Čiuhlėj. Tačiau kumelės išgelbėti nebepavyko. Smilgių kaime ožys ir arklys buvo palikti šaltyje. Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos ir Kužių seniūnijos darbuotojų pastangomis išsekusiems gyvuliams tame pačiame kaime buvo rastas laikinas prieglobstis, kol bus priimtas...

Atsiliepė aplinkosaugininkai

2010 m. gruodžio 10 d.
Į „Šiaulių krašto“ publikaciją „Pavojingos atliekos deginamos slapta“ (2010-12-07) sureagavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas. Vakar redakcijai atsiuntė oficialią informaciją apie UAB „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo įmonę. Informuojama, jog kitąmet pavojingų atliekų deginimo krosnis į aplinką teršalų galės išmesti daugiau negu 36 tonas.
Pavojingų atliekų deginimas pradėtas lapkričio 21 dieną. Kaip ir rašėme, įrenginyje per metus leidžiama sudeginti 8000 t atliekų.
Pavojingų atliekų deginimo įrenginio Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK)...

Ne visi filtrai išvalo vandenį nuo nitratų

2010 m. lapkričio 16 d.
Šiaulių rajono Vijolių kaimo gyventojas Zenonas Žukas sunerimo, perskaitęs Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento informaciją „Apie nitratus ir jų poveikį“ (“Šiaulių kraštas“, 2010 11 15). Specialistai teigia, kad „nitratai nepašalinami nei virinant, nei buitiniais vandens filtrais“.
S. Žuko šulinio vanduo buvo ištirtas labororatorijoje. Paaiškėjus, kad vanduo užterštas nitratais, šeima ir daugelis kaimo gyventojų įsigijo ir naudoja buitinius geriamojo vandens filtrus.
Ir nors po filtravimo testų juostelės, pasak...

Apribota žinučių dėl apklausos kaina

2010 m. lapkričio 12 d.
„Šiaulių krašte“ rašyta apie Nacionalinio nuomonių centro (UAB „Facility services“) gyventojus papiktinusį „Raginimą dėl renovacijos darbų“ (“Nuomonė „nedelsiant“ už septynis litus“, „Šiaulių kraštas“, 2010-11-09).
Butų savininkai buvo raginami „nedelsiant“ trumpąja žinute pranešti vykdomai apklausai savo nuomonę dėl namo atnaujinimo darbų. Ir tik mažomis raidėmis buvo parašyta, kad trumposios žinutės kaina yra penki litai 88 centai be PVM arba 7,11 Lt (su PVM). Po „Šiaulių krašto“ kreipimosi į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, pastaroji pradėjo tyrimą.
Sureagavo...

Kaip „Šiaulių kraštas“ padėjo “kanalizuoti“ Vijolius

2010 m. spalio 28 d.
„Šiaulių kraštas“ rašė apie Vijolių gyventojų problemas, kai iš 10 milijonų vertės ES finansuojamo vandentvarkos ir nuotekų projekto pagrindinės gatvės dalyje planuojama įvesti kanalizaciją be vandentiekio, nes pastarajam neužtenka pinigų. Aukšti Vilniaus valdininkai, „Šiaulių krašte“ aiškinę, kad taip negerai, dabar priversti atsakyti už savo žodžius, antraip Šiaulių rajono valdžia jiems mosuoja laikraščiu.
„Šiaulių kraštas“ dar vasarą rašė apie Vijolių gyventojų galvos skausmą (“Europietiškai „na glazok“, 2010 08 13) dėl vandentiekio ir kanalizacijos. Vijolių Veterinarijos gatvės...

Pažymos radiatoriams yra neteisėtos

2010 m. spalio 27 d.
Pažymos radiatoriams yra neteisėtos Publikacijoje „Šilumos tiekėjai pelnosi iš kiaurų radiatorių“, „Šiaulių kraštas“, 2010-10-25, rašyta apie „Šiaulių energijos“ gyventojams dalijamas pažymas, skirtas naujam radiatoriui pirkti. Bute prakiurus radiatoriui, bendrovėje „Šiaulių energija“ šiaulietei išduota pažyma kainavo 16 litų. Dar 260 litų būsto savininkei kainavo pats radiatorius ir jo pakeitimas.
Gintautas Šablinskas, „Šiaulių energijos“ komercijos direktorius, „Šiaulių krašto“ paklaustas, kodėl reikia brangios pažymos, paaiškino, jog būtina atlikti skaičiavimus...

Teismas apgynė gyvūnų gelbėtoją

2010 m. spalio 27 d.
Teismas apgynė gyvūnų gelbėtoją Šiaulių apygardos administracinis teismas išnagrinėjo šiaulietės Genovaitės Šilkaitienės skundą dėl Administracinės komisijos prie Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nutarimo administracinėje byloje, kuriuo G. Šilkaitienei skirta 300 litų bauda už tai, kad "žinomai melagingai iškvietė policijos pajėgas".
Teismas nutarė G. Šilkaitienės skundą patenkinti, o Administracinės komisijos skirtą baudą panaikinti.
Apie buvusios mokytojos G. Šilkaitienės gerus norus iš kanalizacijos šulinio išgelbėti benamę katę su kačiuku, pasibaigusius bauda...

Bardiškiečiai kratosi vagišių bendrininkų dėmės

2010 m. spalio 14 d.
Bardiškiuose gyvenanti šeima „Krašto žinioms“ sakė esanti nepagrįstai kaltinama nuolat supirkinėjanti vogtus daiktus — nes tokį daiktą iš nusikaltimą padariusio kaimyno pirkę tik kartą ir tiesai išaiškėjus, tuoj pat grąžinę.
Praėjusią savaitę jaunas vyras Bardiškiuose vidury dienos apvogė kaimynų sodybą: iš lauko virtuvės išnešė elektrinį galąstuvą, iš kiemo — du dalgius ir laistymo žarną.
Policijos pateikiamoje kriminalinių įvykių suvestinėje teigiama, kad minėti daiktai rasti kito, penkiasdešimt septynerių bardiškiečio namuose. Analogiška informacija pasirodė ir spaudoje...

Sužeista gulbė rado prieglobstį

2010 m. rugsėjo 17 d.
Vakar „Šiaulių kraštas“ rašė apie gulbę, atklydusią prie Kryžių kalno (R. Juknevičiūtė, „Gulbės likimas jaudina ne visus“). Ketvirtadienio rytą nelaimėlė Meškuičių seniūnijos darbuotojų buvo nuvežta į Kuršėnus, į Gamtininkų centrą, kuris vienintelis sutiko priglausti paukštį. Gelbėti gulbės atvykę Meškuičių seniūnijos darbuotojams pagauti paklydėlę buvo paprasta. Ji pati ėjo žmonių link. Prieš keliant paukštį į automobilį, teko uždaryti jį į narvą. Matėsi, kad jai iš kojos laša kraujas.
Kuršėnų kūrybos namų gamtininkų centro vadovas Vytautas Uosis, apžiūrėjęs paukštį, nustatė, kad koja sužeista, tačiau nelūžusi...

Ką slepia prekyba „ant bargos“...

2010 m. rugpjūčio 26 d.
Rugpjūčio 5 dieną „Krašto žiniose“ spausdintame komentare „Alkoholio iškreiptas pasaulis“ autorė Loreta Ripskytė rašė, jog alkoholio žmonės parduotuvėse gauna net „ant bargos“. Šią situaciją plačiau pakomentavo Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja Zofija BRAZAITIENĖ, atsiuntusi redakcijai laišką.
„Komentaras „Alkoholio iškreiptas pasaulis“ paskatino į Jūsų keliamą problemą pažvelgti iš mokesčių administratoriaus pozicijų.
Šešėlio bangos, ypač kontrabandos, padidėjimas pastaruoju metu kelia rūpestį. Ne paslaptis, kad ypač...

Kas teisus, paaiškės tik prasidėjus darbams

2010 m. rugpjūčio 21 d.
Po „Šiaulių krašto“ publikacijos (“Su vaikais mokslo metus pradės ir statybininkai“, 2010 09 19) į redakciją paskambino Zoknių pagrindinę mokyklą rekonstruosiančios UAB „NCC titanas“ generalinis direktorius Stanislovas Valius. Jis neigė Šiaulių miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojos Rimos Jankienės teiginį, kad Zoknių pagrindinė mokykla bus rekonstruojama korpusais ir mokiniams nenutrūks mokymosi procesas.
„Valdininkai meluoja, kad Zoknių pagrindinė mokykla bus remontuojama korpusais. Dirbsime visoje mokykloje vienu metu...

Dienos populiariausi

Šiauliuose — keturios naujos parodos

2011 m. liepos 4 d.
daugiausiai komentuotas