(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Komentarai, nuomonės

Mažinti mokesčius – misija neįmanoma

2014 m. liepos 17 d.
Rūta Vainienė
Mokesčiai – neišsemiama tema, aktyvi net vasarą. Štai du Seimo nariai užregistravo Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas, kad šį mokestį mokėtų tie, kurių turto vertė viršija 750 tūkstančių litų. Ir pasiūlė sumažinti mokesčio tarifą – nuo 1 iki pusės procento.
Iš tikrųjų dabartinis 1 procento tarifas prasilenkia su šio mokesčio logika. Yra akivaizdžiai per didelis. Paprastai gyventojų nekilnojamasis turtas apmokestinamas itin mažu tarifu. Latvijoje šis tarifas yra nuo 0,2 iki 0,6, Ispanijoje – 0,3- 0,4, aukštais mokesčiais garsėjančioje...

Vieni užsako muziką, kiti – sumoka

2014 m. liepos 5 d.
Brangi ir nuostolinga valstybei buvo praėjusi savaitė. Paskelbta, kad Valstybės turto fondas turės atlyginti kone 13 mln. litų arbitražo išlaidų italų verslininkui Luigi Boscai. Lietuvą pasivijo dešimties metų istorija, kai pažeidžiant Privatizavimo įstatymą iš „Alitos“ privatizavimo konkurso buvo pašalintas didesnę kainą pasiūlęs dalyvis.
Verslininkui jau sumokėta ir 1,754 mln. litų kompensacija. Pardavęs įmonę mažesnę kainą pasiūliusiam dalyviui, Privatizavimo fondas negavo apie 33 mln. litų. O kiek dar buvo sumokėta Lietuvą atstovavusiems advokatams, kiek...

Garbė, pakibusi ant tiesos ir teisingumo svarstyklių

2014 m. liepos 5 d.
***
Du savaitgalius iš eilės Radviliškio rajone buvo renkami garbės piliečiai. Šeduvos miestas titulavo du savo kraštiečius – dabartinį šalies premjerą Algirdą Butkevičių ir buvusį Šeduvos seniūną, kuris tebėra įtariamuoju jam iškeltoje baudžiamojoje byloje, Kostą Dočkų.
Radviliškis garbės piliete išrinko užjūryje gyvenančią lietuvę Eloną Vaišnienę, gerais darbais padedančią miestui, kuriame gyveno jos mama ir seneliai.
Gavusi nominaciją, Amerikoje 66-tus metus gyvenanti lietuvė turėjo trumpam nutilti ir sulaikyti akyse besitvenkiančias ašaras, kad „Šiaulių...

Draudimų epidemija įsibėgėja

2014 m. birželio 19 d.
Sakote, nėra vieno vaisto nuo visų ligų?
Tikrai esate teisūs, bet panašu, kad mūsų valdžia galvoja kitaip.
Visas visuomenės ydas, tikras ir menamas, visas problemas valdžia moka spręsti tik vienu iš dviejų būdu – apmokestinti, o kai tai neįmanoma – uždrausti.
Taip jau susiklostė, kad apmokestinimas sulaukia didesnio disonanso, tad naujus mokesčius prastumti darosi sunkiau. O štai draudimai sėkmingai dygsta lyg grybai po lietaus.
Neseniai uždraudė parduoti energetinius gėrimus nepilnamečiams, Seime svarstomas projektas dėl...

Jautuko gaudymas

2014 m. birželio 14 d.
Ūkininkas sustatė savo techniką šalia mirusių tėvų sodybos. Toje sodyboje gyvena iš miesto atsikėlusi jo sesuo. Bet brolis savo technika užtvėrė jai kelią į sodybą.
Maža to, tvorą užsitvėrė ir kaimynė. Takelis dar labiau susiaurėjo. Į tėvų sodybą atsikėlusi gyventi šeima be institucijų įsikišimo negalėjo apsiginti.
Iš įrėminto portreto žvelgė ramios, geros mirusių sodybos šeimininkų akys. Atrodė, jog net nuotraukoje jų žvilgsnis sakė: negerai, kad vaikai pykstasi dėl žemės pėdos, kad vietoj broliškos meilės pasirenka nesantaiką ir kerštą.
Deja, tai ne vienintelė ir nereta...

Vasaros pradžia žada gerus kitus metus

2014 m. birželio 11 d.
„Šiaulių krašto“ išankstinė prenumerata įsibėgėja. Pigiau kitiems metams „Šiaulių kraštą“ galima užsiprenumeruoti mūsų platinimo tarnyboje, Šiauliuose – įmonėje „Naujoji tvarka“, redakcijose.Išankstinės lengvatinės prenumeratos laikotarpis – ištikimiesiems laikraščio skaitytojams ne tik gera proga sutaupyti, bet ir pačiai redakcijai planuoti dienraščio ateitį.Redakcija gyvena bent viena diena į priekį, nes ir rytiniuose pasitarimuose, ir baigiamojoje laikraščio gamybos stadijoje kvėpuojama rytdiena. Planuojama ir kelerių metų bendrovės leidinių perspektyva, todėl pasakyti...

Čekių loterija: kaip geriau ar kaip visada?

2014 m. birželio 4 d.
Gali būti, kad gyventojai greitai galės žaisti ne tik „Aukso puodą“, bet ir čekių loteriją. Nepavykus iš šešėlio ištraukti žadėtojo milijardo, Mokesčių inspekcija svarsto imtis netradicinių būdų kovoti su šešėliu. Galvojama pasinaudoti Portugalijos, Slovakijos, Maltos patirtimi ir organizuoti čekių loterijas.
Čekių loterijos esmė paprasta – gyventojai renka kasos aparatų čekius, kurie dalyvauja Mokesčių inspekcijos organizuojamoje loterijoje. Svarstoma, kad loterijoje galėtų būti naudojami ne visi čekiai, o tik tie, kuriuos gyventojas gauna iš didesnio šešėlio...

Paspringę vieškelių dulkėmis

2014 m. gegužės 21 d.
Kerkasių kaimelis dūsta nuo dulkių. Net per gyvenvietę nėra asfalto. Į redakciją užsukusi šio kaimelio gyventoja Nijolė Morkūnienė piktinasi: nei sodas sodu. Nei daržas daržu. Viskas apnešta dulkėmis.
Kerkasiškiai su baime laukia saulėtų dienų. Trobos prie pat kelio. Keliu važiuoja daug automobilių. Sukasi ir sukasi dulkių debesys. Dulkėmis apnešti langai neįleidžia dienos šviesos.
Bet dar baisiau bus rugpjūtį, kai ūkininkai pradės vežti grūdus į Viduklę. Zuis traktoriai ir sunkvežimiai. Nebus kuo kvėpuoti. Baisu išeiti ir į kiemą.
Tokias pat bėdas dėsto ir Burbaičių kaimo...

Kla­nas lai­mi, pra­lai­mi Lie­tu­va

2014 m. gegužės 14 d.
Vladas VERTELIS
„Šiaulių krašto“ vyriausiasis redaktorius
Klanas, į kurį susivienijo struktūriškai labai įvairios, bet vertybiškai vieningos jėgos, pasiekė dar vieną pergalę.
Vakar nacionalinis laikraštis „Respublika“, gimęs su Sajūdžiu ir 25-erius metus buvęs laisvo, politinėmis korektūromis nenugludinto žodžio flagmanu, paskelbė nutrauksiantis dienraščio leidybą.
Fariziejai ir lupikautojai, trinkite rankomis.
„Respublika“ visus tuos metus buvo ne tik lietuviškos ir posovietinių šalių principingos žurnalistikos pavyzdys, bet ir ašaka...

Pa­va­sa­rį – minties proveržis

2014 m. gegužės 3 d.
Pavasarį – minties proveržisVladas VERTELIS
Šiauliuose proveržis. Ne tik pavasario, bet ir intelekto. Pramonininkų asociacijos idėja iki rudens pastatyti paminklą miesto pramonės pradininkui, mecenatui, iškiliam žydų tautos žmogui Chaimui Frenkeliui nuskambėjo lyg varpas.
Kažkas atsitiko. Tokia pirmoji mintis, išgirdus šią žinią. Lyg ir nebebuvo vilties, kad Šiauliuose, skardinių būgnelių tratėjimo prislopintame mieste, į viešumą prasiverš tauresnės materijos mintis. Brandos požymis.
Prasmingos, jaukios, žaismingos talentingų autorių...

Velykinė didmiesčio tuštuma

2014 m. balandžio 23 d.


Antrąją Velykų dieną Šiaulių pėsčiųjų bulvare žadėtą šurmulį, žaidimus ir atrakcijas pakeitė liūdnas vaizdelis – lyg ką tik būtų sprogusi atominė bomba. Keli senjorai, kelios mamos su vežimėliais ir kelios linksmintojų stovyklos, ilgesingai žiūrinčios į kiekvieną praeivį – gal užsuks, gal susidomės, gal sustos?
Kodėl Šiaulių centras didžiosios metų šventės metu tuštut tuštutėlis, o užmiestyje – kolonos automobilių? Link Bubių pėsčiųjų ir dviračių taku žmonės bėgiojo, važinėjosi dviračiais, vedžiojo augintinius.
Turbūt viena priežasčių – pirmasis iš tiesų nuostabaus oro savaitgalis su...

Trigrašio nevertos ambicijos – mokyklos be langų

2014 m. balandžio 12 d.
Trigrašio nevertos ambicijos – mokyklos be langų
Šiaulių miesto tarybos opozicija surengė pirmą „ambicingą spektaklį“ – farsu pavertė Tarybos posėdį, sušauktą dėl mokyklų langų keitimo.
Klausimą pasiūlė atidėti dar kone trims mėnesiams – „aiškinsis situaciją“, ir pademonstravo protestą kojomis.
Vienas paskui kitą liberalai, konservatoriai ir abu nepriklausomi Tarybos nariai paliko salę. Neliko kvorumo ir posėdis žlugo.
Bandos jausmui pasidavė? Ar iš principo negali palaikyti to, ką siūlo socialdemokratai?
Antrą mėnesį kertama mero iniciatyva...

Kada medikų chalatai bus be kišenių?

2014 m. balandžio 10 d.
Sveikatos ministras padarė atradimą – medikai dirba keliais etatais, vidutiniškai 3 -7 darbo vietose! Maža to, taip daug dirbdami, jie dar ir uždirba, kai kurie – net po 30-40 tūkstančių litų per mėnesį! Ministras duoda gydymo įstaigoms 3 mėnesius „susitvarkyti“. Nes po to užsiundys Mokesčių ir Darbo inspekcijas, o šios tai jau botagu įves tvarką.
Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga, kuri vienija valstybinių gydymo įstaigų vadovus, pateikė tokį padėties paaiškinimą – trūksta lėšų ir specialistų. Kaip čia taip, kas meluoja? Juk jei sistema medikui išgali sumokėti 30-40...

Prieš mirdamas – išsiparduok

2014 m. kovo 27 d.
Mokesčių sistema Lietuvoje kuriama jau daugiau nei 20 metų ir, reikia pripažinti, yra įgavusi tam tikrą logiką. Ji gali patikti arba nepatikti, sulaukti argumentų „už“ arba „prieš“, tačiau galima sakyti, kad mokesčių sistemoje yra nuoseklumo. Pavyzdžiui, lieka vis mažiau neapmokestinamųjų pajamų. Arba vis mažiau vadinamųjų „lengvatų“. Tai – akivaizdi mokesčių naštos didinimo kryptis, labai kritikuotina, tačiau ji yra. Siekiama suvienodinti tokios pačios prigimties pajamų apmokestinimą. Ir čia retkarčiais netgi sulaukiame mokesčių mažinimo. Štai...

Kas atsitinka su valstybe, kai jos vadovą kamuoja psichikos liga

2014 m. kovo 20 d.
Žiūrint per Lietuvos televiziją į prezidento rinkimų kampaniją ir norinčių būti prezidentais kalbas bei elgesį, kyla klausimas: ar tik kai kurie jų nesusipyko su protu, ar tikrai sveiki? Taip ir norisi paklausti, kas juos verčia taip veržtis tarnauti žmonėms ir būti tokius įsitikinusius, kad yra tinkami vadovauti šaliai. Tačiau, prisiminus kai kuriuos istorinius faktus, jų elgesys labai nestebina. 1972 metais amerikietis senatorius Tomas Igletonas (Thomas Eagleton) taip pat panoro būti demokratų kandidatu į viceprezidentus. Greitai paaiškėjo, kad...

Jie ir mes, o gal mes ir jie?

2014 m. kovo 15 d.
Kovo 11–osios minėjime Šiaulių meras rėžė kalbą: „Esu sužavėtas ir tariu didelį, nuoširdų ačiū, kad JŪS taip gausiai atėjote švęsti MUMS labai svarbios šventės“. Žmonės traukė pečiais. Jie atėjo visai ne į mero, o į tautos išsilaisvinimo šventę. Žmonės nešventė jokios JŲ šventės.
Kaip atsitiko, kad merui išsprūdo šis riktas? Ką jis reiškia? Ogi nieko daugiau, kaip atsiskyrimą, išsikėlimą virš kitų šiauliečių.
Gal šįkart merui Kovo 11-osios proga nebuvo, kas parašo sveikinimo kalbos, o pats, kaip mokėjo, taip ir sudėjo.
O gal čia joks ne riktas, gal meras norėjo padėkoti, kad žmonės vis dėlto atėjo į...

Me­ro ko­ky­bė – su už­sa­ko­mojo ženklo kva­pe­liu

2014 m. kovo 14 d.

Akmenės rajono savivaldybės tarybos posėdyje meras Vitalijus Mitrofanovas viešai paskelbė, kad 8 tūkstančiai litų iš Savivaldybės biudžeto sumokėti žurnalui „Veidas“ už du užsakomuosius straipsnius.
Leidiniui, kurio organizuojamuose šalies geriausių merų rinkimuose V. Mitrofanovas paeiliui dvejus metus vis skelbiamas prizininku, vienu geriausiu Lietuvos meru.
Jis minimas abiejuose straipsniuose, įžvelgiama nuopelnų, išspausdinta po fotografiją, viena jų, labai panašu, – išskirtinai rinkimų plakatų stiliaus.
Kitų rajono politinių partijų atstovai...

Lietuva be Suvereniteto – tik Autonomija

2014 m. kovo 13 d.
Rašytojas, filosofas, Redkolegijos narys Arvydas Juozaitis. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Galime būti tikri, kad Lietuva, minėdama Kovo 11-ąją, kaskart pagalvoja apie Vasario 16-ąją. Ir taria sau: „O vis dėlto Vasario 16-oji neprilygstama“. Nes toji data – kelio į valstybės Suverenitetą pradžia. Kovo 11-oji – deja, kelio žemyn, į Autonomiją pradžia. Žinoma, gyvi signatarai galvoja ir lygina, ir teigia, kad Kovo 11-oji – jų viršūnė. Tačiau ne jų gyvenimu gyvena Lietuva. Lietuva, kuri juos privertė balsuoti tą Kovo 11-ąją. Įdomu, kas iš jų būtų...

Atranka pagal dantis

2014 m. kovo 12 d.

Prieš įstatymus ir galiojančią vidaus tvarką lygūs visi. Teoriškai. Bet pasidairius po regionus, vadinamąją provinciją, labai akivaizdžiai pamatai, kad tai, kas valstybės vadovų, pareigūnų ir šiaip vidurinės grandies klerkų surašyta kaip valstybės kasdienio gyvenimo teorija, praktiškai negali būti nei naudojama, nei įgyvendinama. Tiesiog tai nepritaikyta paprastam gyvenimui ir žmogui, besisukančiam kasdieniame rate kažkur už ežero, kalno ar miško, tolėliau nuo magistralinio kelio.
Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Tarkim, visi turim teisę į...

Kodėl sunki mūsų laisvė?

2014 m. kovo 8 d.
Regina MUSNECKIENĖKovo 11-ąją sueis 24 metai nuostabiausiam dvidešimtojo amžiaus Lietuvos kūdikiui Laisvei. Su Nepriklausomybe vienmečiai vaikai jau kuria šeimas, gimdo atžalas. Laikas vaisius brandinti ir mūsų Laisvei. Vaisius, kuriuos raškytų ne tik elitas, o visa tauta.
Tik kodėl mūsų Laisvė neapsunkusi nuo vaisių? O apsunkęs tik mūsų gyvenimas. Tarsi kas svarsčius būtų pririšęs prie mūsų kojų... O gal tai kasdien klampojamas rūsčios kasdienybės purvas?
Kodėl mes nepasidavėme saldžiam žodžio "Nepriklausomybė" laisvės pojūčiui? Kodėl neskrendame? Kodėl nekuriame?...

Dienos populiariausi

DIENOS RECEPTAS

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas