(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Komentarai, nuomonės

Skolininkai

2009 m. birželio 25 d.

Septyniasdešimtmetė Marijona pluša bulvių lauke. Mojuoja kauptuku. Į tvarkingas krūveles deda žoles. Ir vis žvilgčioja į tolėliau esantį neįgalios kaimynės žemės rėželį. Prie jo sustojusios trys mašinos. Atvažiavo matininkai. Suėjo kaimynai. „Gera kaimynė. Įsiteisins mano žemę,“ — verda pykčiu Marijona. Vakar pas ją buvo atšlubavusi kaimynė. Prašė, kad pasirašytų, jog sutinka su ribomis, kai matininkai atliks geodezinius matavimus. Marijona išstūmė kaimynę pro kiemo vartelius. Iš principo nesirašys. Čia jos žemė. Dėl tos žemės ji kentėjo Sibire. Tegu kaimynė iš jos perka...

Piktžolių miestas?

2009 m. birželio 15 d.

„Gražiausių“ Šiaulių gėlynų tema mūsų laikraštyje praėjusią savaitę susilaukė itin didelio jūsų dėmesio. Akivaizdu, jog šiauliečiams ne tas pats, kaip tvarkomame mieste jie gyvena. Žmonės nurodė, kritikavo, siūlė įamžinti balandų skverus ir balandų priaugusius gėlynus.
O jų šiemet mieste nė nereikia ieškoti — kur tiktai mesi akį, Šiauliai apsikaišę piktžolėmis.
Balandų miškai bujoja miesto prieigose, Prisikėlimo aikštėje, skveruose — beveik visur, kur tiktai stovi gėlių vazonai ar suformuoti gėlynai. Beje, po publikacijų laikraštyje Prisikėlimo aikštės vazonuose priešais Kolegiją...

Žodžio pančiai

2009 m. gegužės 8 d.


Artėjant Spaudos atgavimo ir knygos dienai, gavau Žurnalistų sąjungos pirmininko kvietimą dalyvauti protesto akcijoje „Sudie, kultūra“. Per tris darbo spaudoje dešimtmečius tai pirmasis raginimas protestuoti. Ginti savo ir kitų kūrėjų interesus. Iki šiol žurnalistai gindavo tik kitus pažemintus ir nuskriaustuosius. Gintis patiems atrodė lyg ir neetiška.
***
Niekuomet nekėliau viešumon fakto, kai apsukdavo pardavėja, suklysdavo gydytojas, abejingai į mano ar mano vaikų ir kitų artimųjų problemą pažiūrėdavo valdininkas. Tačiau aršiai...

Banko kilpa studentui

2009 m. balandžio 17 d.


Ūkininkas Vaclovas vietoj vakaro maldos eidamas gulti apiburnoja valdžią. „Mūsų vaikams jau iš kaimo mėšlo neišlipt,“ — vyrui pritaria ir žmona. Jų sūnus nori tapti gydytoju. Biologijos ir chemijos olimpiadose skina laurus. Iš nedidelio ūkio gyvenantys tėvai vaikui samdo kambarį mieste. Kad baigtų ne kaimo vidurinę, o gimnaziją. Mokosi devintukais ir dešimtukais. Tokių vien jo gimnazijoje keli. O kiek gabių vaikų susidarys per visą Lietuvą? Ir tik dešimt tūkstančių studento krepšelių! Kai pasiskirstys po tokią gausybę universitetų, nemokamai vieną specialybę galės...

Erdvių mutacijos Šiauliuose

2009 m. vasario 12 d.
Šių mano svarstymų išeities pozicija labai akivaizdi ir banali: Šiauliuose, kaip ir visuose Lietuvos, kaip kone visuose Rytų Europos didesniuose miestuose, vyksta aršūs karai dėl erdvių.
Dažniausiai tie karai turi finansinį — ekonominį pobūdį, neretai ir su kriminaliniu prieskoniu, rečiau — simbolinį — ideologinį pobūdį. Pagrindinis pralaimėtojas tokiuose karuose paprastai yra viešosios erdvės, tai yra viešasis interesas. Ir, žinoma, urbanistinė — architektūrinė miestų kokybė, kuri irgi laikytina neatsiejama viešojo intereso dalimi.
Prekybinėmis ir...

Darbdaviai

2009 m. sausio 23 d.

Penkiasdešimtmetis Petras įsibrovė į Kelmės ligoninės garažą. Iš jo pavogė neveikiančią, atsarginėms dalims laikytą vejapjovę, du kirvius ir dalgį. Tuos daiktus ketino parduoti. Dešimt kartų teistas vyras neturėjo ko valgyti. Tik tokiu būdu tesumąstė gauti pinigų. Vogti, metaliniu strypu laužti duris — tokia šio žmogaus darbinė patirtis. Vejapjovę pasidėjo pas savo pažįstamą Vandą. Kirvius ir dalgį paliko prie vokiečių kapinių.
Kadangi iš šito grobio negalėjo išspausti jokios naudos, įsibrovė dar ir į seniūnijos patalpas. Čia rado veikiančią vejapjovę. Ją pardavė už šešiasdešimt litų...

Nereikalingi žmonės

2009 m. sausio 12 d.

Lietuvoje besikeičiant valdžioms, mokesčiams, tvarkoms, įstatymams nesikeičia keletas dalykų: emigracija bei šalies gyventojų vertinimas.
Turbūt, nebereikia pasakoti, kodėl gatvėse tiek daug surūgusių veidų, piktų, bambančių žmonių, kodėl paaugliai agresyvėja, svaiginasi, jaunimas tampa priklausomas nuo virtualios realybės, savižudybių skaičius tebeauga, gimstamumas nežymiai tedidėja, o emigravę tautiečiai nė nemano grįžti, o tie, kurie grįžta — priversti sprukti atgal.
Prieš pusę metų jauna moteris saulėtąją Kaliforniją, gerai apmokamą darbą bei per penkeris metus...

Krizius ir Krizė

2008 m. gruodžio 9 d.
Premjeras Andrius Kubilius Seime gražiai pristatė Permainų vyriausybės programą. Mes vieningi ir drąsūs, ne tokie kaip ankstesni, todėl visas bėdas įveiksime. Mes suformavome Permainų koaliciją dėl permainų valstybėje, o ne dėl postų dalybų. Mes valstybės finansus subalansuosime, užsienyje šviežių investicijų suieškosime. Neužsidarysime kabinetuose, pradėsime gerbti savo piliečius, sutarimo ieškosime plačioje visuomenėje... Ir taip toliau, ir panašiai. Jiems širdys krūtinėse trankosi ryžtingai, o mums — baimingai.
Kiekvieniems savi keliai
Valdžios žmonės permainų...

Socialinio muilo opera

2008 m. gruodžio 8 d.

Valstybinio socialinio draudimo fondo padangėje nutiko neįtikėtinas dalykas. Vaikelio besilaukianti mama atnešė dokumentus, kad gautų pašalpą už dekretines atostogas ir išmokas vaikelio auginimui. Pirmoji ir paskutinioji mamytės darbovietė — bažnyčia. Bažnyčioje dirbo kelis mėnesius.
Tai išgirdusi kolegė prunkščia į saują. Jos teta dirba pročkele. Gauna šešiasdešimt arba aštuoniasdešimt litų per mėnesį. Kokia pašalpa beišeitų nuo tokios sumos?
Ak, tai tik vargšė sena pročkelė! Jaunos moterys šiandien bažnyčioje uždirba daugiau. Šiuolaikiškos intelektualios...

Nuvarymas nuo žemės

2008 m. lapkričio 28 d.

Du darbštūs, tvarkingi, darbo nebijantys Šiaulių rajono ūkininkai, vyras ir žmona, šį rudenį priėmė skaudų, tačiau neišvengiamą sprendimą — atsisakyti pusšimčio hektarų nuomojamos žemės, parduoti gerą kombainą, traktorių, sumažinti keliasdešimties melžiamų karvių bandą.
Atsisakyti net tos žemės, kurią jie paveldėjo iš savo tėvų. Tos, kurią ūkininko senelis įsigijo užsidirbęs Amerikoje, ir už kurią jo tėvas devynerius metus praleido Sibire.
Penkiolika metų šiedu sąžiningi žmonės gyveno ir dirbo nuolatinėje ūkio išlikimo įtampoje, puoselėdami gražias viltis, skaičiavimais...

Nuvalinskinta Lietuva

2008 m. lapkričio 27 d.

Arūnas Valinskas, tapęs Seimo pirmininku, atrodo, bijo nudegti pats nuo savęs. Jeigu ne, tai kam tada reikėjo įvesti draudimus žurnalistams filmuoti, fotografuoti, daryti įrašus Seimo restorane, valgykloje, rūkomuosiuose? Ir net tualetuose, nors ir nėra reportažų iš tokios vietos.
Metų metais A. Valinskas su kompanija televizijose šaipydavosi, pajuokdavo, įžeidinėdavo ar net tyčiodavosi iš šalies politikų, netgi valstybės ir tautos vertybių. Žiūrovai priprato prie dviratinės „etikos“ ir „humoro“, nors daug kam jau ir nusibodę tie lėkšti...

Akmuo ir duona

2008 m. lapkričio 21 d.

Pusamžė moteris nuvedė į Odontologijos kabinetą neturtingą žmogų. Jau keli mėnesiai jam skaudėjo dantis. Burna pilna užsilikusių šaknų. Susitaisyti dantis jis neturi pinigų. Kad numalšintų skausmą — gėrė. Kitos išeities nesugebėjo rasti.
Odontologė ištraukė šaknis, sutaisė kiaurus dantis. Be pinigų! Neturtinga šeima negalėjo patikėti, kad dar esama tokių stebuklų. Vartotojiška visuomenė. Kur beeitum — pirm savęs reikia tiesti pinigą.
Tokių atvejų, kai lietuvis lietuviui tiesia duoną, tikriausiai, yra daugiau negu tų, kai pavydi ir kenkia. Tik kas juos beregistruoja?...

Imk, pirk ir bėk krizės akivaizdoje

2008 m. lapkričio 21 d.
KOMENTARAS
Šiauliuose atidarytas dar vienas naujas prekybos centras. Pirmąją atidarymo dieną sulaukiau kelių bičiulių skambučių, kurie pasakojo, kad „cirkai“ darosi atidarymo iškilmėse. Atseit, žmonės vos nesimušė dėl akcijinių tualetų. O didžiausios grumtynės vyko dėl dušo kabinų. Prie informacinio stalelio gaudavo talonus, kurie „įrodydavo“ teisę į dušo kabiną. Viena moteris, supratusi, kad negaus dušo kabinos, į prekybos centre stovinčią kabiną įšoko ir užsidariusi duris pareiškė, kad tai jos nuosavybė. Ne mažesnis mūšis virė ir dėl skalbimo mašinų.
Girdėdamas...

Vaidinimai iš Seimo — į parduotuves

2008 m. lapkričio 20 d.
Antrą kartą ponas kandidatas jau buvo sumanesnis. Aiškino, kad visiems bus geras ir teisingas, net pakylės nugriuvusius Seimo reitingus. Ir gavo postą. Ne bet kokį, o antrą po Prezidento pagal svarbą valstybėje. Ne tik Seimui šalyje ir užsienyje atstovaus, bet ir patį šalies vadovą reikalui esant pavaduos. Gal kojas apšilęs ir ilgesniam laikui į Prezidentūrą nusitaikys.
Kai kurie politikos apžvalgininkai aiškina, kad politikos naujokas Arūnas Valinskas, neišrinktas Seimo vadu iš pirmo karto, gavo politinę pamoką — antausį nuo kolegų. Gal ir taip...

Absurdo ratu

2008 m. lapkričio 19 d.

Žmonės gūsčioja pečiais ne tik dėl suvienodintų, bet ir faktiškai padidintų trijų rūšių mokesčių — pajamų, pridėtinės vertės (PVM) ir pelno. PVM mokesčio lengvatų panaikinimas smarkiai smogs per kišenę, tiems, kuriems nuolat reikia vaistų. Bet būsimoji valdžia, be perstojo kalbanti apie efektyvią socialinę politiką, elgiasi priešingai.
Naikinama PVM lengvata mėsai, kurią ir dabar dalis žmonių regi tik kulinarijos knygose.
Rengiamasi nubraukti vaiko pinigus, paliekant jų tik vaikams iki trejų metų ir tiems, kurių šeimos sunkiau gyvena. Vaikams skirti milijonai turės...

Rinkėjus paveikė popkultūros atakos

2008 m. spalio 14 d.
Gintautas MAŽEIKIS, profesorius, Socialinės ir politinės teorijos katedros vedėjas (Vytauto Didžiojo universitetas) — Tautos prisikėlimo partijos laimėjimas, nors tokio didelio aš nesitikėjau, kiek suprantu, jie patys tuo apstulbę, yra naujų populiariosios kultūros įtakų politikoje visame pasaulyje atspindys. Tai vyksta JAV, atsirito ir iki mūsų. Pavyzdžiui, JAV vadinamos kūrybinės industrijos ir populiariosios kultūros verslas yra giliai integruojamas į jau veikiančias partijas. Konservatoriai su Algiu Ramanausku— Greitai panašiai jau buvo padarę...

Pasirinkimas po dviejų dienų

2008 m. spalio 10 d.
Liko dvi dienos iki rinkimų, agitacija pasiekė kulminaciją. Kandidatų pažadų lavina pastarosiomis savaitėmis plūdo iš visų pusių. Pašto dėžutėse nebetelpa lankstinukai, atvirukai. Prie prekybos centrų durų strategines vietas užėmė agitatoriai. Perša kalendoriukus su besišypsančiu savo kandidatu.
Partijos ir besiveržiantys į Seimą politikai iš peties atakuoja vieni kitus ir rinkėjus. Muša „muštomis kortomis“, vilioja pyragų receptais. Išsikepk, patiks — išsirinksi „savą“ seimūną. Net vaikas iš darželio grįžta su „agitacija“. Parsineša nuotrauką, kurioje tarp darželinukų — kandidatas į seimūnus, o...

Futbolas ir politika

2008 m. birželio 26 d.
Didysis futbolas trumpam suvienijo ir partijas, ir politikus. Juk nuo vaikystės kalta į galvą, kad sportas ir politika — nesuderinami dalykai.
Bet ar tikrai taip yra? Juk ir XX a. devintojo dešimtmečio legendinius „Žalgirio“ ir Maskvos „CASK“ mačus vadinome tyliąja, vidine rezistencija, nesusitaikymu.
Grįžkime į Europos futbolo čempionatą. Kodėl aikštelės prieigose matomiausiose vietose kabo šūkis „Ne rasizmui!“ Kodėl per Rusijos— Švedijos mačą plaikstosi didžiulis Petro I portretas, primenantis 1709 m. Poltavos mūšį, kai...

Dienos populiariausi

Medicinai dar ne sunkiausias laikas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Joniškyje automobilis mirtinai sužalojo dviratininkę

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas