(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Akmenės rajone

Tautodailininkė eksponuoja paveikslus

2009 m. liepos 16 d.
Eksponuojami peizažai, natiurmortai. Daugiausia paveikslų — vaizduojančių prieškarinį Lietuvos kaimą: čia vykusius darbus, puoselėtas tradicijas.
A. Reminienė turi garbingų jos kūrybos įvertinimų. Pats pirmasis — 1987 metais Maskvoje vykusioje Tarybų Sąjungos liaudies meno parodoje pelnytas bronzos medalis. 1994 metais autorė laimėjo šalies Adomo Varno konkurso pirmąją premiją, po metų tapo šio konkurso prizininke.

Policija pataria saugotis suaktyvėjusių telefoninių sukčių

2009 m. liepos 16 d.
Vien šį mėnesį keliolika rajono gyventojų pranešė policijai, kad juos bandė apgauti telefoniniai sukčiai, tačiau nesėkmingai. Vis dėlto keli patiklūs akmeniškiai atidavė pinigus nepažįstamiems žmonėms, dėl to pradėti ikiteisminiai tyrimai. Rajono Policijos komisariatas įspėja žmones nepatekti į pinkles sukčių, kurie telefonu praneša apie neva įvykusią artimųjų nelaimę ir prašo jiems padėti pinigais, atvažiuoja jų pasiimti ar nurodo į kokią sąskaitą pervesti. Būna, kad nepažįstamas asmuo paskambina žmogui ir sako, kad jo anūkas ar vaikas avarijoje sužalojo praeivį, kuriam reikia...

Autokrosas kviečia į Akmenę

2009 m. liepos 16 d.
Jau registruojasi dalyviai iš Klaipėdos, Joniškio, Plungės, Mažeikių, Telšių rajonų. Pasak varžybų organizatorės Margaritos Skabeikienės, gausiausia iš komandų bus rajono automobilių sporto klubo „Extempas“, kuriam priklauso 24 nariai.
Varžyboms namuose besirengiantys akmeniškiai prieš kelias savaites lenktyniavo netoli Telšių esančioje po pertraukos atgaivintoje Getautės trasoje. Tik vieninteliam Dariui Liučvaikiui iš Ventos pavyko laimėti taurę, o kiti aštuoni nepateko ir tarp prizininkų.
Tuo tarpu iki šiol septynioliką kartų Akmenėje rengtuose autokrosuose...

Pirmasis autorinės muzikos festivalis

2009 m. liepos 16 d.
Renginio organizatoriams iš Naujosios Akmenės muzikos mokyklos jau pranešė atvyksiantys groti ar dainuoti Brigita Šežikaitė, Agnė Aleksejevaitė, Vilhelmina Imbrienė, Daiva Palionienė, Vytautas Kairys, Alvydas Vaičiakauskas, Viktoras Gulbinas, Juozapas Liaugaudas, Andrius Jokubauskas, Albinas Stakauskas, Valerijus Šerelis, Kastytis Petryla, muzikinės grupės „The black painted wall“, „Beveik“, „Delčia“.

„Saulėlydis“ nusitaikė į Ventą ir Kamanas

2009 m. liepos 16 d.
„Saulėlydžio“ komisija siūlo reorganizuoti rajone esančius Ventos regioninį parką, Kamanų valstybinį gamtinį rezervatą bei kaimyniniame Joniškio rajone Žagarės regioninį parką — ir visus sujungti į vieną. Mat taip būtų sutaupoma dabar savarankiškoms direkcijoms išleidžiamų lėšų. Tačiau numatomiems visiems sujungimams priešinasi Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija, Lietuvos valstybinių parkų ir rezervatų asociacija. Su pastarosios institucijos prezidentu, Ventos regioninio parko direktoriumi Apolinaru NICIUMI — „Krašto žinių“ pokalbis. — Visos šalies...

Apgavikas išviliojo 6,5 tūkstančio litų

2009 m. liepos 14 d.
Šeštadienį popiet Naujosios Akmenės gyventojui laidiniu telefonu paskambinęs vyras prisistatė anūku Mantu ir paprašė pagalbos. Jis sakė, jog padarė avariją, kurioje sužalota mergaitė. Jai esą reikia skubiai operuoti galvą, todėl reikia 6,5 tūkstančio litų.
Šeimininkas turėjo reikiamą sumą ir pasakė duosiąs. Po keliolikos minučių atėjo vyras, prisistatęs sužalotos mergaitės broliu Bružu ir pasiėmė pinigus.
Atsitokėjęs senukas suprato esąs apgautas ir pranešė policijai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Grobikas dūrė į koją

2009 m. liepos 14 d.
Žmogus paryčiais Ramučių gatvės daugiabučio namo laiptinėje susitiko kelis nepažįstamus vaikinus. Vienas jų įdūrė praeiviui aštriu daiktu ir iš kišenės ištraukė abu telefonus.
Policija atlieka ikiteisminį tyrimą.

Gatvės ir kiemai tvino vandeniu

2009 m. liepos 14 d.
Daugiausia vandens priplūdo gatvių sankryžose prie Respublikos gatvės esančios vaistinės, prie parduotuvės „Maxima“, netoli Kultūros rūmų. Nesušlapus kojų nebuvo galima prieiti prie automobilių, stovinčių rajono Savivaldybės kieme.
Daugumas vairuotojų apsemtomis vietomis judėjo palengva. Kas skubėjo — patyrė nemalonumų. Vanduo nuplovė ne viena, automobiliui valstybinius numerius, kurių pasigedę vairuotojai brido ieškoti ar prašė vaikų surasti.
Kai lietus ėmė rimti, gatvėse pasirodė UAB „Akmenės vandenys“ darbininkai ir kastuvai gramdė apsemtas vandens pralaidas...

Aiškėja Dainų šventėje nuslėpto smurto detalės

2009 m. liepos 14 d.
Naujosios Akmenės muzikos mokyklos Akmenės filialo vadovė, rajono Savivaldybės tarybos narė Izolda Gulbinienė smurtavo prieš dvi moksleives. Tai įvyko Vilniuje pačioje Dainų šventės repeticijų pradžioje, o atsakomybės pareikalauta tik po savaitės — kai nukentėjusios paauglės ir pedagogė iš sostinės sugrįžo namo. Vilniuje apie pusę tūkstančio akmeniškių meno mėgėjų lydėję vadovai pasirūpino, kad incidentas būtų nuslėptas. Jau rašyta, kad incidentas įvyko vienoje iš Vilniaus gimnazijų, kur visą savaitę gyveno Dainų šventėje dalyvavę akmeniškiai. Naujosios Akmenės muzikos mokyklos moksleivė tvirtino...

Vilniuje koncertavo pusė tūkstančio akmeniškių

2009 m. liepos 9 d.
Žalgirio stadione surengtoje šokių dienoje tarp šokių kompozicijas atliekančių porų iš visos Lietuvos sukosi rajono kultūros ir švietimo įstaigų jaunučių, jaunių, jaunimo, jaunuolių, merginų ir pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių kolektyvai, vadovaujami Sigitos Gadžij, Nijolės Milaševičienės, Aldonos Pakeltienės, Birutės Viktoravičiūtės.
Dainų dienoje Vingio parke skambėjo 15 tūkstančių choristų melodijos. Tarp atlikėjų buvo ir Naujosios Akmenės kultūros rūmų mišrus choras „Cementininkas“ (vadovė Julė Draudikienė), Naujosios Akmenės muzikos mokyklos jaunučių (vadovė Romena Šimkuvienė) ir merginų chorai (vadovė Meilutė...

Močiutė patyrė paauglių patyčias

2009 m. liepos 9 d.
Į „Krašto žinias“ kreipėsi 73 metų Akmenės gyventoja, neapsikęsdama dėl besityčiojančių paauglių. Jie iš pradžių močiutę ėmė užgaulioti, o paskui dažną dieną jos darželyje ėmė raustyti kopūstus, salotas, bulves. Akmenės gyventoja įsiminė, kad pirmą kartą maždaug dešimtmečiai jai nepažįstami berniukai mandagiai pasisveikino netoli ganyklos, kai iš čia moteris vedėsi namo ožkeles. Matyt, kad būtent jomis susidomėjo vaikai, nes kitą kartą jie ėmė klausinėti ar jos melžiamos. O dar vėliau ėmė užgaulioti šaipytis. Paskui jie nužiūrėjo, kad močiutė darbuojasi šalia ganyklos esančiame darželyje. Į jį...

Naujais įrenginiais bandoma valyti nuotekas

2009 m. liepos 9 d.
Šios savaitės pradžioje Naujojoje Akmenėje nuotekos pradėjo tekėti į naujus valymo įrenginius — taip prasidėjo iki mėnesio pabaigos truksiantys bandymai, o po jų numatyta kviesti valstybinę priėmimo komisiją. Maždaug dvejus metus Naujojoje Akmenėje truko naujų valymo įrenginių statyba. Sumontuota slėginė linija, jungianti nuotekų siurblinę su nuotekų valymo įrenginiais. Taip pat nauja slėginė vandentiekio linija jungia vandenvietę su Eibučių kvartalu ir Ramučių mikrorajonu. Atlikta vandentiekio tinklų plėtra Ramučių gyvenvietėje ir šiek tiek Naujosios Akmenės mieste...

Valstybės dieną paminėjo koncertais

2009 m. liepos 9 d.
Akmenėje grojo vietos kultūros namų liaudiškos muzikos kapela, dainavo moterų vokalinis ansamblis. Ventos kultūros namų dainininkai, muzikantai, šokėjai surengė koncertą „Tau, Lietuva“. Kruopiuose šventinėje programoje pasirodė skaitovai, etnografinis ansamblis, vietos vidurinės mokyklos mokytojų duetas. Papilės kultūros ir laisvalaikio centro pramoginės muzikos grupė „Ekstra“ linksmino papilėniškius.
Vienintelius svečius — roko grupę „Rondo“ priėmė Naujoji Akmenė. Čia dar koncertavo ir Sablauskių kaimo bendruomenės ir neįgaliųjų folkloro ansamblis „Šventupėlė“.

Pažangiausi moksleiviai paskatinti išvyka

2009 m. liepos 9 d.
Pažintines keliones aktyviems, gerai besimokantiems ir konkursų, olimpiadų nugalėtojams kasmet dovanoja gimnazija, padedama rėmėjų.
Pasak vienos iš keliautojų Dovilės Lebrikaitės, ši puiki pažangiausių mokyklos mokinių pagerbimo tradicija skatina ne vieną dar daugiau pasistengti ir patekti į geriausiųjų sąrašą. „Juk negali žinoti, į kurį Lietuvos kraštą važiuosime kitais metais. O gal į tą, kurį svajojai aplankyti?“ — rašo D. Lebrikaitė laiške „Krašto žinioms“.

Abiturientai liko be šimtukų

2009 m. liepos 2 d.
Rajono Švietimo skyriaus specialistų vertinimu, tai neįprastas reiškinys, nes anksčiau akmeniškių šimtukininkų vis būdavo.
Dabar aukščiausi rajono moksleiviams skirti įvertinimai — 99 balai.
Šią savaitę vyksta pakartotinė egzaminų sesiją. Neišlaikusieji valstybinio egzamino laiko mokyklinius egzaminus.

Valstybės diena pasitinkama be tautiškumo akcento

2009 m. liepos 2 d.
Valstybės dienos išvakarėse Naujosios Akmenės mieste esantis Lietuvai skirtas obeliskas tebėra be  Tautiškos giesmės“ citatos ant granitinės plokštės, kuri maždaug prieš dešimt mėnesių buvo rasta suskilusi. Naujojoje Akmenėje šalia tvenkinio esančio obelisko akmeninė plokštė, perskilusi perpus ir su aptrupėjusiu kampu tebeguli Naujosios Akmenės seniūnijos sandėlyje. Buvusi paminklo dalis nėra ypatingai suniokota, todėl galima perskaityti užrašą:  Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse, vardan tos Lietuvos vienybė težydi!“ Taip pat užrašyta, kad žodžių autorius yra V...

Valomas miesto tvenkinys

2009 m. liepos 2 d.
Šią savaitę pradėtas valyti Naujosios Akmenės miesto tvenkinys.Dumblą iš tvenkinio kasa ekskavatorius ir skleidžia ant kranto. Krūvoje — daug žolių liekanų, o taip pat blizga stiklai, matyti plastmasės ir kitų buities liekanų. Darbai turėtų užtrukti apie porą savaičių.
Pasausėjusias liekanas ketinama išvežti iš miesto.
Bus valoma tik dalis tvenkinio — tie pakraščiai, kur daugiau prižėlę ajerų ir kitų vandens žolių. Vandens lelijas ketinama išsaugoti. Tikimasi, kad pagilinus tvenkinį vandenyje padaugės deguonies ir veisis gausiau žuvų...

Užsienietę užpuolė važiuoti chuliganai

2009 m. liepos 2 d.
Iš Vokietijos automobiliu atvažiavusią moterį kelyje Naujoji Akmenė — Šiauliai ties Pakalniškių kaimu užsipuolė taip pat važiuoti du chuliganai, kurie ėmė daužyti stiklus. Apie 7 valandą ryto automobilį „VW Sharan“ vairavusi moteris išsigando, kai, prasilenkiant su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu „Audi 80“, sudužo jos mašinos priekinis stiklas.
Vairuotoja sustojo, tačiau iš mašinos neišlipo. Sustojo ir „Audi 80“, paskui atbulomis susigretino. Išlipo du vyriškiai, įsižiūrėjo mašinos valstybinius numerius.
Abu elgėsi agresyviai. Moteris...

Vagis panaudojo įtaigą

2009 m. liepos 2 d.
Papilėje vagis pasinaudojo įtaiga, kad iš patiklios moteriškės namų pavogtų pinigus ir telefoną. Pavakaryje į Papilės gyventojos namus pasibeldė apie 30 metų vyras. Jis prisistatė Dariumi ir sakė atnešęs skolą moters seseriai.
Patikli 65 metų šeimininkė įsileido pirmą kartą matomą žmogų į trobą. Jis parodė 200 litų kupiūrą ir sakė, kad skola tėra 100 litų. Moteris neturėjo grąžos, neturėjo ir reikiamos sumos smulkiais pinigais.
Tada vyriškis pareiškė, kad reikia paskambinti jos seseriai. Namų šeimininkė girdėjo, kaip jis telefonu kalbėjo. Paskui nepažįstamasis pasakė, jog spintoje...

Eksponuojama grafika

2009 m. liepos 2 d.
Kūrinių autorius yra dailininkas Justas Tolvaišis iš Vilniaus.
Ekspozicija skirta Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

Dienos populiariausi

„Saulėlydis“ nusitaikė į Ventą ir Kamanas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Kaimas pagerbė sumaniausius šeimininkus

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas