(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Gamink ir balsuok
Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šiaulių rajone

Neįgalieji drauge pasidžiaugė vasara

2010 m. liepos 15 d.
Kuršėnų centrinėje Lauryno Ivinskio aikštėje surengta neįgalių jaunuolių darbelių paroda — mugė.
Pasak projekto, kurį įgyvendinant suorganizuota stovykla, vadovės Virginijos Norvaišienės, neįgalieji nori būti naudingi visuomenei. Todėl pusdienį Kuršėnų parke, Ventos pakrantėje, rinktos šiukšlės. Tą pačią dieną dar apsilankyta Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, mokytasi žiesti molį.
Paežerių dvare diskutuota apie sveiką gyvenseną. Laiko pakako ir kūrybinei veiklai.
Pavakarę prie laužo pasidžiaugta drauge praleistomis dienomis. Pabrėžta, kad reikia mokėti...

Rajono biudžete — nedaug pritrūko

2010 m. liepos 15 d.
Per pirmąjį šių metų pusmetį į Šiaulių rajono savivaldybės biudžetą iš viso pateko 51,9 milijono litų. Tai yra 98,5 procento planuotos sumos.
Pasak rajono savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Ritos Balčiuvienės, labiausiai baimintasi dėl gyventojų pajamų mokesčio (mokamo nuo nuo gaunamo darbo užmokesčio) įplaukų, sudarančio didžiąją biudžeto vietinių pajamų dalį. Faktiškai gauta šio mokesčio 8 milijonai litų — trečdaliu daugiau, nei buvo planuota.
Tačiau iš valstybės iždo nesulaukta net 2,9 milijono litų iš suplanuotos gauti 11,3 milijono litų šalies savivaldybių išlaidų struktūrų, gyventojų...

Šventėje išreikšta meilė savajam kraštui

2010 m. liepos 15 d.
Varputėnuose nušurmuliavo tradicinė, kas penkeri metai suorganizuojama, krašto šventė „Aš myliu Varputėnus“.
Šventė po Mišių prasidėjo bendruomenės kryžiaus vainikavimu.
Lina Kasparienė, Varputėnų kaimo bendruomenės pirmininkė, už iniciatyvą atstatyti kryžių padėkojo buvusiai bendruomenės vadovei Vidai Bernotienei.
Pasak V. Bernotienės, pirmasis kryžius čia pastatytas labai seniai. Ji savo ruožtu dėkojo žmonėms, padėjusiems jį atstatyti, Virginijai Kniukštienei, prižiūrinčiai kryžiaus aplinką.
Prie Kultūros centro įrengtuose kiemeliuose vaišinta...

Sveikata stiprinta stovykloje

2010 m. liepos 13 d.
Jaunieji boksininkai, karatistai ir imtynininkai penkias dienas stovyklavo Smilgių kaime (Gruzdžių seniūnija), buvusio karinio miestelio teritorijoje. Stovykla suorganizuota sporto klubams „Dvikova“, „Raudėnai“ ir „Dao“ parengus bendrą projektą, jį įgyvendinant, lėšomis parėmė Savivaldybė.
Pasak vieno iš stovyklos organizatorių Gedimino Jonuškio, surengta tik viena treniruotė, daugiau dėmesio buvo skiriama vaikų poilsiui, sveikatai, draugiškumui ugdyti.
Žaistas futbolas, tinklinis, dalyvauta sportinio orientavimosi, šaudymo...

Žygyje Venta atsisveikinta su gimtuoju kraštu

2010 m. liepos 13 d.
Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientų klasė, baidarėmis plaukdama Ventos upe, atsisveikino su savo kraštu.
Žygis Venta prasidėjo ties Daugėlių tiltu Kuršėnuose. Į jį devyniomis baidarėmis leidosi 18 iš 21, šiemet baigusio L. Ivinskio gimnazijos 4-ąją gc klasę. Trys klasės draugai jau pradėjo naują apsisprendimo ir gyvenimo etapą — net nelaukę išleistuvių išvyko į Angliją — čia dirbs arba tęs mokslus.
Gimnazistai, lydimi paukščių čiulbesio, plaukė pasigėrėdami nuostabiais vaizdais. Dauguma jų, taip pat ir klasės auklėtoja Vita Pleskūnienė, į baidarę sėdo pirmą kartą...

Laukai tebekvepia braškėmis

2010 m. liepos 13 d.
Šiuo metu Gylių kaimo (Bubių seniūnija, Šiaulių rajonas) laukuose dar raudonuoja bemaž 3 hektarai braškyno.
Gražinos Bekerienės ūkio partneris — jos jaunas sūnus Marius jau trys savaitės keliasi iš miego trečią valandą ryto, kad saulei tekant užsiimtų prekybos vietą Šiauliuose, Lieporių turgelyje. Savo lengvuoju automobiliu jis kasdien atveža miestiečiams maždaug po 300 kilogramų braškių.
Ankstyvąsias trijų veislių braškes ūkininkaitis Marius Bekeris išpardavė po 10— 6 litus už kilogramą. Dabartines vėlyvesnes „Pandora“, „Pegasus“ veislių braškes, kuomet turguose nebeliko...

Treneriai tobulinosi Vengrijoje

2010 m. liepos 8 d.
Į Vengriją vyko Lietuvos trenerių bei klubų vadovų delegacija. Pagrindinis kelionės tikslas -- tobulinti kyokushin karatė veiksmų atlikimo techniką bei treniruočių valdymo, krūvio paskirstymo sportininkų rengimo procese žinias. Treneriams sudaryta galimybė jų pasisemti iš didelę patirtį sukaupusių Vengrijos trenerių.
Vengrijos kyokushin karatė federacija, įkurta 1970 metais -- viena seniausių Europoje. Šios šalies karatistai pelnė pačių techniškiausių kovotojų vardą.
Kyokushin karatė klubo „Dao“ prezidento V. Milieškos teigimu, seminaruose gauta informacija labai...

Kuršėniškiai ir joniškiečiai stovyklavo drauge

2010 m. liepos 8 d.
Kuršėnų ir Joniškio dviejų šokių kolektyvų nariai stovyklavo prie Nelindos ežero Paežeriuose (Raudėnų seniūnija).
Į stovyklos pabaigtuvių vakarą atvykusiems tėveliams stovyklautojai, Šiaulių rajono kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Diemedėlis“ ir Joniškio Mato Slančiausko gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Kibirkštėlė“ nariai, romantiška programa papasakojo ne tik ką veikę, bet ir ką sužinoję apie šį kraštą.
Dvaro laiptais nužengė Nelinda (Justina Dobrovolskytė) ir Paežerys (Edvinas Lelionis).
Skambant muzikos garsams pasakojama iš amžių glūdumos atsklidusi legenda...

Bubiai šventė miestelio 440-metį

2010 m. liepos 8 d.
Antradienio vidurnaktį Bubių piliakalnio ir trijų kitų aukščiausių Šiaulių rajono kalvų viršūnėse sukrautų laužų atšvaitų sąšauka baigėsi Bubių miestelio 440— mečio paminėjimo renginiai.
Su Valstybės diena sutampančio Bubių miestelio, turinčio per 900 gyventojų, jubiliejaus renginiai prasidėjo antradienio vidurdienį mokyklos salėje surengta konferencija.
Jos metu Bubių pagrindinės mokyklos direktorius Reimundas Varapickas, seniūnijos vadovas Vytautas Slabys, bubietė Vida Vileikienė, mokytoja kraštotyrininkė Onutė Briedytė, Šiaulių universiteto profesorius Vytenis Rimkus, Kurtuvėnų...

Paskelbti sumaniausi šeimininkai

2010 m. liepos 1 d.
Kuršėnų parke surengtoje šventėje paskelbti, pagerbti gražiausiai aplinką tvarkančių sodybų šeimininkai, miesto įmonės, įstaigos, daugiabučiai namai, sodininkų bendrijos.
Gražiausia Kuršėnų miesto sodyba pripažinta Romos ir Gedimino Mikalauskų, gyvenančių K. Donelaičio gatvėje. Seimo narė Rima Baškienė jiems įteikė pačios įsteigtą prizą ir savo vyro tautodailininko Raimondo Baškio padarytą gražiausios sodybos lentelę.
Šiaulių rajono ir apskrities gražiausių sodybų apžiūrai nuspręsta pristatyti dvi, R. ir G. Mikalauskų K. Donelaičio gatvėje bei Daivos ir Gedimino Gasiūnų — Alėjos...

Šienauti stadioną ėmėsi jaunimas

2010 m. liepos 1 d.
Drąsučių jaunimas, nesulaukdamas, kol bus nupjauta mokyklos stadiono žolė, patys ėmėsi šio darbo.
Į redakciją kreipęsis drąsutiškis Andrejus Palčevskis bėdojo, jog gyvenvietės mokyklos stadionas nenušienautas. Vakarykščiai čia pažaisti futbolą buvo susirinkę 24 — 30 vaikinų, bet stadiono žolė tokia, kad vos parieda kamuolys.
A. Palčevskio teigimu, jis du kartus kreipėsi į mokyklos direktorę, vienąkart — telefonu, bet niekas nepasikeitė.
Be to, direktorės prašę paskolinti mokyklos žoliapjovę — patys nusipirksią benzino ir nušienausią stadioną...

Suniokota sodyba bus nugriauta

2010 m. liepos 1 d.
Dar prieš keletą metu ši sodyba buvo tvarkinga, rūpestingai prižiūrima, kaip ir kaimynystėje esančios kitos. Ji sparčiai ėmė keistis, kai šį socialinį būstą Savivaldybė paskyrė gausiai čigonų šeimai.
Naujieji šeimininkai šiukšles mėtė kur papuola, atliekas vertė už ūkio pastato, draskė ir kūreno daržinės lentas, niokota ir gyvenamojo namo viduje. Užterštas šulinys, gamtiniai reikalai buvo atliekamai čia pat kieme. Kaimynai seniūnijai vis skundėsi netvarka, iš šio kiemo sklindančia smarve, neprižiūrimais vaikais.
Sodybos šeimininkė Rūta Bagdonavičiūtė ėmė minti seniūnijos, Savivaldybės vadovų...

Uždaryta mokykla

2010 m. liepos 1 d.
Šiupylių mokykla rugsėjo pirmąją būtų sutikusi be pirmokų, ir į kitas klases būtų susirinkę mažai vaikų. Tėvams sutikus, vaikai bus vežiojami į Gruzdžių gimnaziją.
Šiupylių bendruomenė tikisi, kad buvusios mokyklos pastatas liks jos reikmėms.
„Krašto žinių“ inf.

Išlaidas gyventojams padengs Savivaldybė

2010 m. liepos 1 d.
Išlaidas gyventojams padengs Savivaldybė Kuršėniškė Janina Ignotienė, gyvenanti Užmiesčio gatvėje, atėjusi į redakciją bėdojo, jog šios gatvės gyventojai yra suvargę dėl savųjų sodybų dokumentų. Jų prireikė nusprendus elektros liniją pravesti po gatve.
Į miesto seniūnijos salėje surengtą Užmiesčio gatvės gyventojų susirinkimą J. Ignotienė nusinešė visus savosios sodybos dokumentus. Susirinkime dalyvavę specialistai juos apžiūrėjo ir pasakė, kad šie netinka — reikia naujų. Kiti senbuviai namo dokumentų visai nebeturėjo ar radosi kitų keblumų.
Prasidėjo kelionės per valdiškas įstaigas. Nuvykai į...

Savivaldybė tapo prizininke

2010 m. birželio 29 d.
Šiaulių rajono savivaldybė tapo miestų (rajonų) savivaldybių antrosios grupės nugalėtoja. Kaimo vietovių rajonų savivaldybių grupėje jai pripažinta antroji vieta.
Festivalyje dalyvavo 58 savivaldybės, 1092 mokyklų apie 200 tūkstančių mokinių.
„Krašto žinių“ inf.

Gilintasi į juodosios keramikos paslaptis

2010 m. birželio 29 d.
Kuršėnų meno mokykloje surengtame plenere jos Dailės skyriaus ir Kuldigos meno mokyklos moksleiviai penkias dienas gilinosi į juodosios keramikos paslaptis.
Mokantis dirbti su moliu, pasitelkti kuršėniškiai keramikos meistrai.
Tautodailininkė Janina Kinelienė mokė lipdyti švilpukus. Daugeliui moksleivių pravertė meistrės pagalbos, nes kartais švilpukas išeidavo toks plonas, kad neįmanoma pradurti skylutes, arba tartum ir geras, bet nešvilpiantis.
Virgilija Silvestra Šufinskienė mokė žiesti ąsočius bei lipdyti varpelius...

Pirmenybes laimėjo „Flamingas“

2010 m. birželio 29 d.
Pirmenybių nugalėtoju tapo Daugėlių „Flamingas“, finale rezultatu 8:4 įveikęs „Pelenus“ (Paulius Ukrinas 4, Igoris Metlovas 3, Ernestas Kančauskas 1/ Antanas Akučka, Nerijus Jokubauskas, Giedrius Lukšas, Dovydas Vijūnas po 1).
Rungtynėse dėl trečiosios vietos „Ventos senjorai“ 4:1 nugalėjo „Keramiką“ (Erikas Vaitkevičius 2, Dualtas Grudžinskas, Erikas Paliulis po 1/ Tomas Tamošaitis).
Pirmenybėse dalyvavo 10 komandų.
„Krašto žinių“ inf.

Tobulėta kūrybinėje stovykloje

2010 m. birželio 29 d.
Teatralizuotą stovyklos atidarymą pratęsė spalvinga eisena J. Basanavičiaus gatve. Įmetę sėkmės pinigėlį į Baltijos jūrą, teatralai skubėjo statyti smėlio pilių tema „Mūsų rankos ir širdys teatro tvirtovėj“. Padirbėję smėlio architektais ir išbandę Baltijos jūros vėsą, stovyklautojai sugrįžo valgyti vadovų išvirtų makaronų ir sriubos.
Stovykloje veikė kūrybinės teatro, šokio, dailės ir žurnalistikos laboratorijos.
Teatro užsiėmimams vadovavo „Ikaro“ vadovas Petras Valskys, šokio — Palangos senosios gimnazijos šokių kolektyvo „Siluetas“ (vadovė Soneta Baltmiškienė) šokėjos, dailės ir...

Kaimas susiorganizavo šventę

2010 m. birželio 22 d.
Šventėje koncertavo dvi kapelos, gyvenvietės senjorų ir „Ringuva“, šokėjų grupės.
Ant žolyno prie Kultūros centro medžiotojai surengė medžioklės trofėjų parodėlę ir čia pat virė šiurpą ir plovą. Išvirę vaišino visus, apsilankiusius jų stovykloje.
Sporto klubo „Dvikova“ kampelyje buvo verdama grikių košė. Vaikus labiau viliojo ne ji, o galimybė čia pašaudyti į taikinį.
Drąsučių seniūnaitė Sigita Jurkienė pasidžiaugė, kad gyvenvietė gražėja. Ji išvardino daug jaunų savo sodybų aplinką sumaniai tvarkančių šeimų.
Tris gražiausias gyvenvietės sodybas pristatė Edita Mileikienė, Kuršėnų...

Pagerbti svarsčių kilnotojai

2010 m. birželio 22 d.
K. Slavinskas antrąsias vietas laimėjo dvikovėje 32 kilogramų svarstį išstūmęs 60, išrovęs 80 kartų, bei estafetės rungtyje su kitais šalies rinktinės nariais.
J. Vitkauskaitė prizininke tapo 16 kilogramų svarstį išrovusi 59 kartus.
„Krašto žinių“ inf.

Dienos populiariausi

Rajone — devyni šimtukininkai

2010 m. liepos 17 d.
lankomiausias

Gaisrai kilo ir žaibo iškrovos

2010 m. liepos 17 d.
daugiausiai komentuotas