(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Joniškio rajone

Riešinių raštai reikalauja kruopštumo

2015 m. birželio 18 d.
Loreta Petrauskienė iš Kriukų miestelio (Joniškio rajonas) pirmą užsakymą riešinėms gavo iš dukros. Pabandė – ir patiko, nors iš smulkių karoliukų dėliojamas raštas reikalauja kruopštumo. Šis rūbų akcentas puošia ir šildo rankas, tinka dėvėti ne tik žiemą, bet ir vėsesnį vasaros vakarą.
Loreta Petrauskienė ant stalo pasideda internete rastą, atspausdintą popieriuje patikusio rašto brėžinį, ir, parimusi prie jo, virbalais narsto mezginio akis, o pirštais stumdo karoliukus, kaip kokiame šaškių žaidime. Netrukus prieš akis ima ryškėti piešinys – zigzagas su karūnėle arba žvaigždelė, o gal –...

Duobėtas kelias pagaliau bus asfaltuojamas

2015 m. birželio 18 d.
Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi Joniškio rajono gyventojas, prašydamas „pajudinti ponus“, kurie žadėjo, kad bus iš naujo klojamas asfaltas kelio Joniškis–Žeimelis–Pasvalys ruože Kriukai–Žeimelis iki Pakruojo rajono ribos. Konkursą laimėjusios UAB „Šiaulių plentas“ atstovai sako, kad darbai prasidės liepos–rugpjūčio mėnesiais.
Į redakciją užsukęs skaitytojas pasakojo prieš kurį laiką važiavęs minėtu keliu per Kriukus į Žeimelio pusę ir pastebėjęs, kad darbininkai lopo duobes.
„Kiek galima dėti lopus ant lopų? Juk prieš rinkimus visi ponai žadėjo, kad šis kelias...

Buvęs mokytojas išleido knygą

2015 m. birželio 18 d.
Buvęs Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Vytautas Antanaitis išleido knygą „Kipšiokui šnibžtelėjus“, kurioje sudėti tekstai iš sukaupto 55 metų archyvo nuo publicistikos iki humoristinės kūrybos.Rinkinyje literatų klubo „Audruvė“ narys, pedagogas Vytautas Antanaitis spausdina tekstus, kurie buvo publikuoti periodinėje spaudoje. Tai – interviu su rašytojais, literatais: Jolita Skablauskaite, Dalia Jazukevičiūte, Birute Žymantiene, Jonu Katkevičiumi, Albinu Žvingila ir kitais, eseistiniai pamąstymai, publicistika...

„Dagilėlis“ laimėjo dar vieną apdovanojimą

2015 m. birželio 16 d.
„Da­gi­lė­liui“ ati­te­ko ir di­dy­sis pri­zas – 3000 eu­rų.
„Šiau­lių kraš­to“ inf.

Pastatyti stogastulpiai kapinių vietoje

2015 m. birželio 16 d.
Praėjusią savaitę Joniškio rajone pastatyti penki stogastulpiai neveikiančių kapinių vietose.Stogastulpiai, kuriems pagaminti ir pastatyti iš savivaldybės biudžeto skirta 1450, iškilo Kalviuose (Satkūnų seniūnija), Mikšiūnuose, Skariuose, Byvainiuose ir Šlapakiuose (Kepalių seniūnija).
Juos pagamino meistras Martynas Putna.
„Krašto žinių“ inf.

Amatų dienoje karaliavo dzūkai

2015 m. birželio 16 d.
Šeštadienį Reibinių kaime (Joniškio rajonas) tautosakininko Mato Slančiausko sodyboje-muziejuje surengtoje tradicinėje Amatų dienoje karaliavo dzūkai ir grybai. Į šventę atvyko būrys tautodailininkų iš Alytaus krašto, o kulinarinio paveldo puoselėtojai stengėsi kuo įmantresnį patiekalą su grybais pagaminti.
Kadangi 2015-ieji paskelbti Etnografinių regionų metais, pirmą kartą į renginį Joniškio istorijos ir kultūros muziejus pakvietė Dzūkijos regiono amatininkus. Jie tikrai nenuvylė: atvežė kalvystės kūrinių, drožinių, austų juostų, keramikos.
Bronė Čakienė iš Veisiejų (Lazdijų rajonas) ant prekystalio...

Direktoriui gresia papeikimas

2015 m. birželio 16 d.
Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriui Tomui Armonavičiui dėl darbo drausmės pažeidimų gresia nuobauda – papeikimas. Ar jis ją gaus, paaiškės šį ketvirtadienį vyksiančiame rajono Tarybos posėdyje.
Rajono Tarybai parengtame ir mero Gedimino Čepulio teikiamame sprendimo projekte pripažįstama, kad Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorius, 2014 metų kovo 31 dieną be konkurso priimdamas Editą Petraitę į Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojo Dienos užimtumo centrui pareigas, pažeidė Lietuvos Respublikos...

Šiaulių krašto jėgos trikovininkai parvežė medalių

2015 m. birželio 16 d.
Birželio 5–15 dienomis Suomijos mieste Salo vykusiame pasaulio jaunių, jaunimo, vyrų ir veteranų (be specialios aprangos – aut. past.) jėgos trikovės čempionate Joniškio atstovas užėmė trečią vietą, o kuršėniškis – antrą.Lietuvos rinktinės sudėtyje startavęs joniškietis Paulius Pupinis jaunimo grupėje iki 23 metų, svorio kategorijoje iki 74 kilogramų iš viso surinkęs 597,5 kilogramus, iškovojo bronzos medalį.
Pirmąją vietą laimėjo Rusijos atstovas, antrąją – Prancūzijos sportininkas. Paulius Pupinis pritūpė su 205 kilogramų svoriu ant pečių, nuo krūtinės išstūmė 142,5 kilogramo...

Penki medaliai iš tarptautinio turnyro

2015 m. birželio 11 d.
Anykščiuose vykusiame tarptautiniame Vladui Žmoginui skirtame graikų-romėnų imtynių turnyre Joniškio sporto centro ir imtynių sporto klubo „Kova“ imtynininkai iškovojo penkis medalius.Turnyro nugalėtojais tapo joniškiečiai Eimantas Vilimas (svorio kategorija iki 59 kilogramų) ir Adomas Grigaliūnas (svorio kategorija iki 38 kilogramų).
A. Grigaliūnas lengvai laimėjo visas penkias imtis, priešininkus įveikdamas jau pirmosiomis kovų sekundėmis. E. Vilimo ranką į viršų teisėjai kėlė net septynis kartus.
Martynas Muižys (svorio kategorija iki 35 kilogramų)...

Buvusi sporto mokykla – pavojinga vieta

2015 m. birželio 11 d.
Į „Krašto žinių“ redakciją kreipėsi joniškietis, stebėdamasis, koks apleistas ir apgriautas buvusios Joniškio sporto mokyklos pastatas, vadinamasis „Fokas“, melioratorių kvartale. Žmogus teigia, kad ši vieta – tikras infekcijų židinys, o juk aplink – daugiabučių namų gyvenamasis kvartalas, laksto vaikai.
„Baisu, kaip per keletą metų nusiaubtas pastatas, bėgioja pacai, kurie platina ligas. Klausimas, kas už tai atsako? Apie žmonių, ypač vaikų, saugumą net nekalbu. Ar betrūksta tragedijos, kad įlindusius vidun likusios konstrukcijos, kurios greičiausiai...

Vyks devintasis bendruomenių festivalis

2015 m. birželio 11 d.
Kirnaičiuose (Joniškio rajonas) birželio 20 dieną vyks devintasis kaimo bendruomenių festivalis „Draugystės spindesį delnuos nešu...“, iš rajoninio jau išaugęs į zoninį renginį.Be Joniškio rajono, tikimasi sulaukti kaimo bendruomenių iš Akmenupio (Akmenės rajonas), Pakruojo rajono Pašvitinio, Lygumų ir Žeimelio seniūnijų, Šiaulių rajono Gruzdžių, Meškuičių, Bazilionų seniūnijų ir Latvijos Rygos lietuvių bendruomenės.
Kaimų bendruomenės nuo pat ryto įsikurs stovyklavietėse ir 10 valandą bus pakviestos į sporto varžybas, kurios prasidės maratono bėgimu.
Iki 16 valandos rungiantis...

Meno šventė sukvietė apie tūkstantį dalyvių

2015 m. birželio 9 d.
Šeštadienį Žagarės miesto aikštė ir parko prieigos prie Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos filialo skambėjo, lalėjo dainų aidais, naują grindinį trypė jaunieji šokėjai. Joniškio rajono meno šventėje įteikta ir Mato Slančiausko premija, kuri šiemet atiteko „iš prigimties istorikui“ Andriui Bitaičiui.Loreta RIPSKYTĖ

Nuo ankstaus ryto repetavę pirmieji žiūrovus į neseniai baigtą rekonstruoti miesto aikštę sukvietė 400 šokėjų. Ant granitinio grindinio šokinėjo, gyvatėlėmis vinguriavo, ratelius suko, botagėliais vieni kitus gainiojo arba skaromis tarsi sparnais...

Spalvingi alūnių lapai džiugins visus metus

2015 m. birželio 4 d.
Daugiametės alūnės įvairiaspalviais lapais gali papuošti bet kurią sodybą. Svarbiausia, pasak Žagarėje (Joniškio rajonas) gyvenančios gėlininkės Genovaitės Mitrikienės, kad šios nelepios gėlės nesunyksta net žiemą ir pagyvina niūrų rudens ar žiemos peizažą.
Įvairiaspalvės alūnės arba – lotyniškai, Heucheros, yra daugiamečiai augalai, išsiskiriantys puošniais lapais. Jų žiedai – smulkūs, neišvaizdūs, todėl šios gėlės auginamos būtent dėl vešlios, spalvingos lapijos.
Žagarietė Genovaitė Mitrikienė augina apie 60–70 rūšių alūnių. Kasmet ieško vis naujų, kad papildytų turimą kolekciją. Atskiruose laukeliuose...

Į Seimą ruošis ir „puodų namo“ šeimininkas

2015 m. birželio 4 d.
Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) visuotiniame susirinkime į Seimą Akmenės–Joniškio rinkimų apygardoje nutarė kelti žagarietį visuomenininką, vadinamojo „puodų namo“ savininką Edmundą Vaičiulį.E. Vaičiulis ne kartą yra organizavęs įvairių pilietinių akcijų: savo nuomonę apie Seimą yra išreiškęs į vieną susitikimą atsinešdamas tikrą karstą, buvo pastatęs miesto centre lauko tualetą, į kurį taip pat simboliškai suvarė politikus, apklijuodamas „būdelę“ partijų rinkimų plakatais, miesto aikštės vietoje pradėjus pjauti medžius, pastatė jiems simbolinius kryžius ir su bičiuliais uždegė žvakučių.
Jis – ir...

Apdovanojo geriausius moksleivius

2015 m. birželio 4 d.
Joniškio rajono Savivaldybės atstovai padėkos raštus ir dovanėles įteikė geriausiems rajono mokiniams, įvairių olimpiadų konkursų, sportinių varžybų nugalėtojams.Daugiausia apdovanojimų sulaukė Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokinys Lukas Baltramaitis, užėmęs pirmąsias vietas šalies mokinių biologijos, chemijos, geografijos, matematikos, fizikos, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadų rajoniniuose etapuose. Jam mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė įteikė ir dovaną nuo Savivaldybės.
L. Baltramaitį pasiekimais vejasi dar keli mokiniai.
Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokinė Gabija...

Išdalijo dovanotus žaislus vaikams

2015 m. birželio 4 d.
Joniškio moterų asociacija išdalijo šeimoms 54 žaislus, surinktus per Tarptautinę šeimos dienos šventę.Dalį žaislų Joniškio moterų asociacija dovanojo Joniškio ligoninės vaikų ligų skyriaus žaislotekai, kur jie sergantiems vaikams praskaidrins nuotaiką. Kita dalis žaislų skirta joniškiečių Birutės ir Valento Rakauskų šeimai, auginančiai šešis mažamečius vaikus.
„Krašto žinių“ inf.

Medžioklės trofėjų parodoje – liūtas ir dramblys

2015 m. birželio 2 d.
Šeštadienį Žagarės – Lietuvos kultūros sostinės – dvaro rūmuose atidaryta šalies medžioklės ir žvejybos trofėjų paroda, kurioje pateikta beveik 1200 eksponatų. Tarp gerai pažįstamų mūsų krašto gyvūnų vietą rado ir egzotinių šalių keturkojai: liūtas, leopardas, dramblys, raganosis ir buivolas.Į tradicinę Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos organizuojamą trofėjų parodą medžiotojus, žvejus bei svečius medžioklės šaukiniais pakvietė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas su sūnumi, 2014 metais pripažintu geriausiu Europos trimitininku Dominyku Vyšniausku.
Trimitų...

Autobusų parkui būtinos kardinalios permainos

2015 m. gegužės 28 d.
Joniškio autobusų parkas – kaip pritvinkęs problemų pūlinys. Jeigu įstaigos administracija neieškos išeičių iš finansinės duobės ir nesiims kardinalių permainų, gali tekti galvoti apie privatizavimą. Tokios mintys nuskambėjo pirmadienį vykusiame įstaigos darbuotojų susitikime su rajono Savivaldybės atstovais ir Seimo nariu Vitalijumi Gailiumi. Įmonės viziją direktorius įpareigotas pristatyti viešai kitame rajono Tarybos posėdyje.
Rajono Taryba Joniškio autobusų parkui skyrė 60 tūkstančių eurų naujam transportui įsigyti. Praėjusiais metais pagerėjo ir Savivaldybės atsiskaitymas...

Padidintas mokestis skaudžiai kirs trihektarininkams

2015 m. gegužės 28 d.
Joniškio rajono taryba nusprendė padidinti valstybinės žemės nuomos mokestį iki maksimalios ribos – 4 procentų. Šis sprendimas, kai kurių Tarybos narių nuomone, skaudžiai kirs trihektarininkams.
Svarstant klausimą dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio didinimo susikirto trijų hektarų žemės turėtojų gynėjų Rimantės Misiūnienės, Nijolės Valuckienės ir kai kurių kitų Tarybos narių, tarp kurių yra ir stambiųjų ūkininkų, nuomonės.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Rimantė Misiūnienė teigė, kad iki maksimalios leistinos ribos – 4 procentų – padidinti valstybinės žemės nuomos mokestį reiškia...

Patyrusį politiką Taryboje pakeitė naujokas

2015 m. gegužės 26 d.
Joniškio rajono tarybos narys, Lietuvos laisvės sąjungos Joniškyje pirmininkas Voldemaras Bandžiukas pasitraukė iš rajono Tarybos narių. Jį pakeitė rinkimų sąraše trečioje vietoje likęs Edmundas Bernotas.29-erių metų E. Bernotas Šiaulių universitete baigęs filosofijos ir visuomenės mokslus, įgijęs bakalauro kvalifikacinį laipsnį.
V. Bandžiukas Tarybos nario mandato atsisakė savo noru, nes persikėlė gyventi į Vilnių. Vyriausioji rinkimų komisija patenkino jo prašymą.
Praėjusią kadenciją V. Bandžiukas dirbo Savivaldybės administracijos direktoriumi, bet, praradęs...

Dienos populiariausi

„Robinzonus“ į žygį veda nuteistas pedagogas

2015 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Ūkininkams

2015 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas