(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Radviliškio rajone

Išmonę rodė saugios kaimynystės grupės

2014 m. liepos 24 d.
Atnaujintame Aukštelkų (Radviliųkio r.) seniūnijos parke saugios kaimynystės komandos surengė savo ketvirtąjį sąskrydį, kuriame virė azartiška kova dėl geriausios komandos titulo, skambėjo dainos, garavo gardi košė.Į ketvirtąjį saugios kaimynystės grupių sąskrydį komandos suvažiavo ne tuščiomis – viena po kitos kilo komandų palapinės, kuriose stalai lūžo nuo skanumynų, sąskrydžio dalyviai puošėsi vienoda apranga.
Į šiųmetį sąskrydį suvažiavo dar daugiau komandų nei ankstesniais metais. Prisistatymui ruošėsi bendruomenių nariai, policijos rėmėjai, policijos pareigūnai, šauliai, kariškiai...

„Angelas vienai dienai“ pildė vaikų svajones

2014 m. liepos 22 d.
Radviliškyje surengta trečioji "Lyoness Child & Family Europe" gerumo akcija „Angelas vienai dienai“ pildė iš Šaukoto ir Šiaulėnų seniūnijų atvykusių vaikų svajones.Dvidešimt penki vaikai iš Šaukoto ir Šiaulėnų seniūnijų kartu su socialinėmis darbuotojomis buvo autobusu atvežti į Radviliškio laisvalaikio ir poilsio parką, kur ir buvo surengta gerumo akcija „Angelas vienai dienai“.
Kad vaikai yra šios akcijos dalyviai, rodė vienodi baltos spalvos marškinėliai su akcijos logotipu.
Į parką atvykusių vaikų laukė daug tos dienos siurprizų. Pirmiausia visus...

Geležinkelio stotyje – lietuviški filmai

2014 m. liepos 22 d.
Šeštadienio vakarą į Radviliškio geležinkelio stotį rinkosi kino mėgėjai – vaikai ir suaugusieji, ten jiems nemokamai buvo rodoma animacinių ir kitokių filmų.Geležinkelio stoties keleivių laukimo salėje buvo rodomi animaciniai filmai „Puntuko akmuo“ ir „Karalienes liūnas“ (režisierius Antanas Skučas), „Zuikio kopūstai“ (režisierius Vladislav Berežok), „Senelės pasaka“ (režisieriai Valentas Aškinis, Jūratė Leikaitė-Aškinienė), trumpametražis vaidybinis filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (režisierius Ernestas Jankauskas) bei ilgametražis...

Kutiškiuose vėl rasta bombų

2014 m. liepos 19 d.
Šiomis dienomis Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai šalia Kutiškių kaimo rado ir, išvežę į saugią vietą, neutralizavo devynias aviacines bombas. Tai jau nebe pirmas toks pavojingas radinys šioje vietovėje. Vien šiemet čia aptikta per 30 įvairių sprogmenų.Antradienį Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo grupė Kutiškiuose rado penkias vokiškas aviacines padegamąsias bombas C-50. Bendras bombų svoris sudarė 250 kilogramų, iš kurių padegamoji medžiaga svėrė 150 kilogramų.
Liepos 10-ąją čia buvo aptiktos keturios aviacijos bombos: trys...

Ugnies pašvaistės sukaustė bendruomenę

2014 m. liepos 19 d.
Pociūnų kaimo (Radviliškio rajonas) gyventojus kausto baimė – kovo mėnesį čia prasidėję gaisrai nesiliauja. Ir bemaž visur įtariami padegimai. Pociūniškiai nutarė vienytis ir padėti policijai – žmonės budės naktimis, stebės visus apylinkėse pasirodžiusius įtartinus asmenis.Pirmiausia kovo mėnesį buvo padegtos pociūniškių Karvelių už daržinės sukrautos malkos. Tą pačią naktį šalia esančiuose bendruomenės namuose buvo švenčiamas gimtadienis.
Gegužės 17-osios naktį, apie ketvirtą valandą, užsidegė du garažai Kleboniškių kaime, sudegė stogo perdanga, viduje stovėjęs...

Abiturientų rankose – brandos atestatai

2014 m. liepos 19 d.
Rajono bendrojo lavinimo mokyklos, šią savaitę intensyviai sveikinusios abiturientus ir teikusios jiems mokslų baigimo atestatus, kartu sveikino ir šimtukininkus – aukščiausią egzaminų įvertinimą gavusius moksleivius. Šiemet jų rajone – septyni. Dviems abiturientams įteikti atestatai su pagyrimu.Radviliškio rajone šiomis dienomis brandos atestatus į rankas paims ir su savo mokymo įstaigomis atsisveikins 402 abiturientai ( kartu su suaugusiaisiais ir RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriumi).
Tarp jų – ir septyni abiturientai...

Maudytis galima

2014 m. liepos 19 d.
Patikrinti ir atlikti Radviliškyje, Eibariškių mikrorajone ir Prastavonių kaime esančių tvenkinių ir Arimaičių ežero vandens mikrobiologiniai tyrimai.
Įvertinus tyrimų duomenis, nustatyta, kad visų trijų vandens telkinių vanduo atitinka maudyklų vandens higienos reikalavimus ir maudytis šiose maudyklose yra saugu.
Šių maudyklų vanduo dar bus tiriamas liepos 21, rugpjūčio 4, 18, rugsėjo 1 dienomis.
„Mūsų krašto“ inf.

KRIMINALINĖ KRONIKA

2014 m. liepos 19 d.
Septynerių ir vienuolikos metų vaikai į 39 metų šeduvės namus įsibrovė šeštadienio popietę. Vaikai į namus pateko per langą ir išnešė nešiojamąjį kompiuterį, mobiliojo ryšio telefonus, kurių modeliai tikslinami, interneto modemą, 120 litų ir mopsų veislės kalytę.
Labiausiai šeima išgyveno dėl visų mylimos augintinės. Ją rasti padėjo atsitiktinumas – vaikų vedamą šunį pamatė nukentėjusiųjų sūnaus draugas. Šuo grąžintas nukentėjusiajai.
Preliminariais paskaičiavimais, mažamečiai, kuriuos netruko išaiškinti policija, šeduviams padarė 4270 litų sudarantį nuostolį.
Ketvirtadienį, šiek tiek po 11 valandos...

Radviliškio rajonas – žemės ūkio lyderių penketuke

2014 m. liepos 19 d.
Pasibaigęs žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas išryškino tendenciją – šalyje ūkiai ir toliau stambėja, o Radviliškio rajonas išlieka tarp žemės ūkio lyderių.Žemės ūkio ministerijos duomenimis, jau nebe pirmus metus išlieka ta pati tendencija – deklaruojančių pasėlius kasmet mažėja, tačiau bendras deklaruojamas plotas auga. Vadinasi, ūkiai stambėja.
Šiais metais ši tendencija irgi nepakito. Lyginant su 2013 metais, šiemet pateikta 8,5 tūkstančio paraiškų mažiau, bet deklaruotas plotas padidėjo 33,5 tūkstančio hektarų.
Šiemet iš viso gauta 142,7 tūkstančio paraiškų. Jose deklaruotas...

„Bongo“ pelnė nominaciją

2014 m. liepos 19 d.
Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimų ŠAMA-2014 ceremonijoje Šeduvos kultūros ir amatų centro moterų vokalinis ansamblis „Bongo“ pelnė geriausio Radviliškio rajono atlikėjo vardą.Radviliškio rajonui šiuose rinkimuose atstovavo trys kolektyvai – Radviliškio viešosios bibliotekos muzikavimo grupė „Sidabrinė mėnesiena“ (vadovė Vilma Merkytė), Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė) ir Šeduvos kultūros ir amatų centro moterų vokalinis ansamblis „Bongo“ (vadovė Aurelija Meškauskienė).
Trečius metus rengiamoje ŠAMA...

Stovyklose ilsėjosi per tūkstantį vaikų

2014 m. liepos 19 d.
Šiais metais vaikų vasaros poilsiui iš rajono biudžeto skirta 60 tūkstančių litų. Už šias lėšas surengta 30 įvairių stovyklų, tarp kurių buvo ir tarptautinė stovykla. Į ją pakviesta keliolika ukrainiečių, su kuriais draugauja Radviliškis.Tradicinė, penktą kartą Gražinos pagrindinės mokyklos surengta stovykla „Supermenai“ šiemet tapo tarptautine – be 80 radviliškiečių ir tauragiškių, į ją buvo pakviesta ir keliolika vaikų iš Ukrainos Umanės miesto. Tam skirta papildomai 10 tūkstančių litų.
Kurtuvėnų regioniniame parke vykusi stovykla buvo gausi įvairiausiais renginiais, iškylomis...

Abiturientus labiausiai klupdė istorija ir matematika

2014 m. liepos 17 d.
Brandos egzaminai praeityje – daugelis abiturientų rankose jau laiko atestatus. Rajono abiturientams sunkiausiai sekėsi valstybiniai istorijos ir matematikos egzaminai, kurių neišlaikė dešimtadalis laikiusiųjų.alaima @skrastas.ltRajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus duomenimis, tarp 402 egzaminus laikiusių rajono abiturientų (su suaugusiaisiais ir RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriumi), daugiausia jų laikė valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą – 256 moksleiviai. 15 mokinių (5,8 procento) jo neišlaikė. Šalyje neišlaikiusiųjų procentas...

Politikai įvykdė Vyriausybės atstovo nurodymą

2014 m. liepos 16 d.
Radviliškio rajono politikams teko atsižvelgti į Vyriausybės atstovo teikimą ir papildyti Vietos savivaldos įstatymui prieštaravusį rajono Tarybos veiklos reglamento punktą.Nuo šiol komitetų posėdžiuose galės dalyvauti ir suinteresuoti asmenys.Rajono Taryba įvykdė Vyriausybės atstovo pateikto teikimo nurodymus ir pakoregavo Savivaldybės tarybos veiklos reglamentą.
Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje šių metų kovo 14 dieną rajono Tarybai pateikė teikimą „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2011 m. rugpjūčio 25 d. sprendimo Nr. T-68 1 punktu...

Dainų šventės renginiuose – ir 400 radviliškiečių

2014 m. liepos 12 d.
Vilniuje vykusioje XIX Lietuvos dainų šventėje „Čia – mano namai“ kartu su kitais 37 tūkstančiais dalyvių dainavo, šoko, vaidino bei grojo ir per 400 rajono atstovų iš 20-ies meno kolektyvų.Iškentę kepinusią saulę, gavę lietaus krikštą, repeticijose prabuvę po keliolika valandų, išbandę kietas mokyklos salės grindis, radviliškiečiai pavargę, bet pilni gerų įspūdžių grįžo iš dainų šventės namo.
Dainų šventėje rajonui atstovavo dvi dešimtys kolektyvų.
Ansamblių vakare „Krantai Nemunėlio“ kartu su kitais pasirodė Baisogalos kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Žvangulis“, vadovaujama...

Neturi higienos paso – galbūt dirbi nelegaliai?

2014 m. liepos 12 d.
Šiaulių visuomenės sveikatos centro Radviliškio skyrius daugiausia higienos pasų išduoda asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ir grožio paslaugų teikėjams. Gali būti, kad tokių dokumentų neturintys paslaugų teikėjai dirba nelegaliai.Praėjusiais metais Šiaulių visuomenės sveikatos centro (ŠVSC) Radviliškio skyrius išdavė 60 leidimų-higienos pasų bei 13 tokių pasų patikslino. Šiais metais jau išduoti 36 higienos pasai ir atlikti 9 patikslinimai. Skyriaus specialistai teikia ir konsultacijas dėl higienos pasų išdavimo – per metus pakonsultuojama apie pusšimtį rajono gyventojų...

Patrulius paskatino padėkomis

2014 m. liepos 12 d.
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas padėkomis paskatino tris rajono Policijos komisariato patrulius, sėkmingai sulaikiusius, įtariama, narkotinių medžiagų turėjusius jaunuolius.Policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patruliai Aurelijus Vilkas, Ovidijus Malatokas ir Nerijus Ščerbauskas gegužės mėnesį sulaikė apsvaigusį, sunkiai besiorientavusį jaunuolį ir pas jį rado neaiškios kilmės augalinės medžiagos, sudėtos į atskirus maišiukus, svarstykles, elektrinį smulkinimo aparatą, mažų pakavimo maišelių.
Dėl šio atvejo...

Per pusantros valandos – septyni pažeidėjai

2014 m. liepos 12 d.
Patikrinę per 240 Radviliškyje, Šiaulių gatve važiavusių automobilių vairuotojų, policijos pareigūnai nustatė septynis pažeidėjus.Neįprastai gausios policijos pajėgos – 14 Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Kelių policijos patrulių kuopos ir Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnų tikrino vairuotojų blaivumą, automobilių dokumentus.
Pareigūnai per pusantros valandos išaiškino 6 Kelių eismo taisyklių pažeidimo atvejus: du vairuotojai vairavo automobilius, neturinčius galiojančios techinės apžiūros, vienas neturėjo privalomojo...

Sidabravo jubiliejų laimino vyskupas

2014 m. liepos 12 d.
Miestelio ir bažnyčios 185-jį gimtadienį sidabraviškiai paminėjo kelias dienas trukusiame renginyje. Į šventę senoviniu kabrioletu atvežtas Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis Sidabravo bažnyčioje aukojo Šv. Mišias, teikė Sutvirtinimo sakramentą, pašventino šventėje atidarytus memorialinius kambarius garbiems Sidabravo krašto žmonėms atminti.Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-jam gimtadienį ir vėliavos bei herbo 15-ąjį jubiliejų sidabraviškiai paminėjo keturias dienas vykusiuose renginiuose. Jų metu važiuota dviračiais aplink Butėnų-Sidabravo kraštą, surengtos...

Bibliotekoje – jaunųjų menininkų darbai

2014 m. liepos 12 d.
Radviliškio viešosios bibliotekos Paveikslų galerijoje veikia dvi jaunų menininkų parodos: grafikės, dizainerės Tomos Turlaitės grafikos miniatiūrų paroda „20“ ir keramiko Mindaugo Karaliaus keraminių švilpukų ekspozicija „Mes vyžoti būrai...“, skirta Kristijono Donelaičio metams.Grafikė Toma Turlaitė pasakojo, kad apie tokią savo kūrybos parodą ji svajojo penkerius metus ir pasidžiaugė pagaliau tai įgyvendinusi.
Ji bibliotekos lankytojams pristatė 20 miniatiūrinių, preciziškai atliktų ir spalvotame fone pasportuotų darbų, kuriuos skiria savo artimiausiems žmonėms ir...

Tapo čempione

2014 m. liepos 12 d.
Jonavoje vykusiame Lietuvos atvirajame štangos spaudimo čempionate Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro moksleivė Kristina Kirilesku iškovojo nugalėtojos titulą.Sunkiaatletė varžėsi be specialiosios aprangos. Moterų grupėje, kurių svorio kategorija iki 63 kilogramų, antro kurso virėjos specialybės moksleivė pelnė pirmąją vietą ir tapo čempione.
Sportininkė – jau ne vienose respublikinėse varžybose yra pasiekusi gerų rezultatų ir užėmusi prizinių vietų. Merginą treniruoja Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro treneris Dalis Lapašinskas.
„Mūsų krašto“ inf...

Dienos populiariausi

Išmonę rodė saugios kaimynystės grupės

2014 m. liepos 24 d.
lankomiausias

Saulučių ir kryželių medis – Kalvystės parko pradžiai

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas