(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Gyvenimo spalvos

„Lėlių namai“ ir jų šeimininkė

2012 m. liepos 7 d.
Į Žagarę (Joniškio rajonas) atvykę žmonės nuo šiol galės susipažinti ne tik su vietos gyventojais, bet ir su lėlėmis. Mieste duris atvėrė „Lėlių namai“ – tautodailininkės Aušros Petrauskienės kūrybos buveinė.
Pravažiavus Žagarės centrą, pro rekonstruojamą aikštę, tereikia suktelėti į dešinę Latvijos pusėn ir už kelių namų į tave pro langelius jau žvelgia šviesių, pastelinių spalvų, žaismingų, geraširdiškų veidų lėlytės.
Duris svetingai atveria joniškietė lėlininkė Aušra Petrauskienė, baltame kambarėlyje įkurdinusi mažne šimtą, o gal net kelis angelų, teatrinių, istorinių, tautinių lėlių.
Vienoje lentynoje išdidžiai...

Ir studijos, ir kelionės

2012 m. liepos 7 d.
Kelionės ir šilti kraštai visada buvo didžioji kuršėniškio Juozo Stanulio aistra. Pasitaikius galimybei metus praleisti Ispanijoje, vaikinas nedvejodamas susikrovė daiktus ir išvyko.Londone tarptautinio turizmo vadybą ir verslą studijuojantis Juozas – spontaniškų kelionių ir nepatirtų įspūdžių mėgėjas. Metus praleidęs Londone, pasinaudojęs mainų programa, vaikinas išvyko į Pietų Ispanijoje esantį Kordobos miestą.
Pirmasis iššūkis, su kuriuo studentui teko susidurti, buvo kalba. Ten beveik niekas nekalbėjo angliškai. Atvykęs Juozas neturėjo, kur apsistoti...

Greita idėja: Roma ir Vatikanas

2012 m. birželio 30 d.
Šiaulietis archyvaras, kultūrinės veiklos vadybininkas Svajūnas Sabaliauskas trims dienoms buvo nuskridęs į Italiją. Susirado nakvynę, sudarė lankytinų vietų Romoje bei Vatikane sąrašą iki kelionės likus vos dviem dienoms. Keliautojo patarimai – besižvalgantiems trumpalaikių, nebrangių ir įdomių išvykų.Svajūnas drąsiai priėmė vienos iš skrydžių bendrovių mestą iššūkį – už 99 eurus įsigijo lėktuvo bilietą aklam skrydžiui į abi puses. Kodėl aklam? Nes tik likus porai dienų iki jo sužinojo, kur skris – į Veneciją, Milaną, Romą, Atėnus ar Paryžių.
„Labai apsidžiaugiau, kad į Romą. Viena iš vietų, kurias savo...

Konstruktorius iš Užbrukio kaimo

2012 m. birželio 30 d.
Kelmės rajone, Užbrukio kaime, gyvenantis Ignas Mačys į Kelmę atvažiuoja savo sukonstruotu keturračiu. Akumuliatoriaus varoma transporto priemonė per valandą įveikia 25 kilometrus. Ignas svajoja patobulinti savo keturrartį galingesniu akumuliatoriumi ir nuvažiuoti iki Šiaulių aplankyti dukros ir anūkų.Erdviame Igno Mačio kieme – visa jo konstruotų daiktų paroda. Triratis. Keturratis. Elektrinis oblius. Lentų pjovykla. Nebaigtos konstruoti žoliapjovės. Iš motociklo lopšio pradėtas daryti kartingas.
„Kai išoperavo klubo sąnarį, sunku pasidarė minti...

Jis apibėgo Lietuvą

2012 m. birželio 23 d.
Šiandien Vilniuje finišuoja Lietuvą apibėgęs ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas. Per 24 paras susidarė apie 1100 kilometrų. Jis yra antras šalies bėgikas, tai padaręs vienas.„Šiaulių krašto“ žurnalistas pamatė dalelę išbandymų, tekusių sportininkui, – drauge su juo bėgo apie 30 kilometrų Akmenės rajone.A. Ardzijausko bėgimas Akmenės rajono keliais buvo maždaug pusiaukelė jo maršrute iš sostinės, kurioje gyvena.
Pats bėgikas tikslaus kilometrų skaičiaus nežinojo. „Psichologiškai būtų sunkoka, jei kiekvieną dieną vis galvočiau, kokį atstumą reikės įveikti, o maloniau yra džiaugtis...

Pa­mes­ti­nu­kas grį­žo į vai­kų na­mus

2012 m. birželio 23 d.
Antanas Kazimieraitis, į Kuršėnų vaikų namus patekęs 1941-aisiais, po kelių dešimtmečių, suteikusių didelių išbandymų, aplankė juos. Ši viešnagė atgaivino prisiminimus.
Dabar Panevėžyje gyvenančio Antano Kazimieraičio kūdikystės, vaikystės metai slinko Šiauliuose arba šalia jų.
A. Kazimieraitis nežino, nei kur jis gimė, nei kas jo tėvai.
Jau po daugelio metų Kuršėnų vaikų namų direktorė Teofilė Betlinskienė globotiniui papasakojo, kad jį rado 1927 metų gegužės 28-ąją „Naručio“ viešbutyje Šiauliuose.
Ši data A. Kazimieraičio pase nurodyta kaip jo gimimo diena.
Rastinukas...

Vaiva modelių studiją atidarė Amerikoje

2012 m. birželio 23 d.
Buvusi šiaulietė Vaiva Tučkuvienė, aštuonerius metus gyvenanti Amerikoje, gegužės mėnesį Kalifornijoje atidarė modelių studiją. Savo verslo ji ėmėsi netikėtai.
Vaiva apie nuosavą grožio verslą svečioje šalyje galvojusi daugelį metų, bet neturėjo drąsos.
„Turėčiau padėkoti Vestai, savo dukrai, kuri įkyriai prašė persikelti į Kaliforniją, norėdama pradėti ten aktorės karjerą. Į tokį jos norą iš pradžių žiūrėjau nepatikliai, manydama, jog tai tik vaiko užgaidos, nors širdyje pastebėjau jos veržlų charakterį ir norą būti scenoje“, – pasakojo Vaiva Tučkuvienė.
Savo dukrą ji nukreipė į keletą...

Augis Tattoo: „Ką ga­li nu­pieš­ti, tą ga­li iš­ta­tui­ruo­ti“

2012 m. birželio 16 d.
25-erių Andrius Augulis, geriau žinomas kaip Augis Tattoo, – vienintelis fotorealistinių tatuiruočių meistras Lietuvoje. Neseniai tarptautiniame tatuiruočių meistrų festivalyje Danijoje jis pripažintas dukart geriausiu. To jam negana. „Kai laimėsiu pasaulinius tatuiruočių meistrų festivalius Berlyne ir Londone, tada sustosiu“, – sako meistras.Šiuo metu Augis darbuojasi vienoje Šiaulių tatuiruočių studijoje. Augio pažintis su tatuiruočių abėcėle prasidėjo Telšiuose, dėdės, tatuiruočių meistro salone. „Kai padariau pirmą tatuiruotę, man tebuvo...

Vokietija: nuo Antikos iki šių dienų (2)

2012 m. birželio 16 d.
Vokietija – šalis, jungianti šešiolika federalinių žemių. Šis maršrutas vingiuoja per Tiuringiją, palei Harco kalnus, Reino ir Mozelio slėnius į Bavariją. Ten, kur gyveno ir kūrė Getė ir Šileris, Herderis ir Vylandas, Nyčė, Bachas, Bethovenas... Ten, kur pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas.Viena iš populiariausių Vokietijos pilių – 1067 metais pastatyta Vartburgo pilis Tiuringijos žemėje, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Kopiant į 441 metro virš jūros lygio esančią pilį, atsiveria raudonų stogų ir žalios lapijos panorama.
Vartburgas – kilmingos Ludovingerių dinastijos...

Gyvenimą paskyrė savo kraštui

2012 m. birželio 9 d.
Buvęs mokytojas Aleksandras Žalys iš Juodeikių kaimo (Joniškio rajonas) visą gyvenimą paskyrė savo krašto gamtos lobiams išsaugoti, kraštotyrai. Devintą dešimtį įpusėjęs kaimo šviesuolis dar turi planų parašyti kelių šeimų istorijas.
Aleksandro Žalio sodybą kaimo kryžkelėje supa įvairaus dydžio akmenys. Anot šeimininko, sugrupuoti „šeimomis“ pagal formą, spalvą, gal net skleidžiamą energiją. Kiekviena įrėža – praėjusių laikų, geologinės atminties liudijimas.
„Skrybėlė“, „kaukolė“, „grybas“ – įvairius pavidalus įžvelgia devintą dešimtį įpusėjęs senolis.
Pakėlęs plokščią atplaišą jis atveria...

Vokietija: nuo Antikos iki šių dienų (1)

2012 m. birželio 9 d.
Vokietija – šalis, jungianti šešiolika federalinių žemių. Šis maršrutas vingiuoja per Tiuringiją, palei Harco kalnus, Reino ir Mozelio slėnius į Bavariją. Ten, kur išliko Šventosios Romos imperijos palikimas. Kur gyveno ir kūrė Gėtė ir Šileris, Herderis ir Vylandas, Nyčė, Bachas, Bethovenas... Kur pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas.Įkvepianti statistika – Vokietijoje veikia 5 tūkstančiai muziejų ir 7500 bibliotekų, leidžiama 350 dienraščių, kurių bendras tiražas siekia 25 milijonus. Šalyje kasmet išleidžiama ar perleidžiama apie 94 000 knygų.
Liūdnoji statistika...

„... bėk, nes rytoj – spektaklis“

2012 m. birželio 9 d.
– „Karo dievas“ pristatomas kaip apnuoginantis žmogų spektaklis, parodantis, kas slepiasi po mandagumo kauke. Ar pačiam dažnai tenka slėptis po tokia kauke?– Kada Jus humoras gelbėjo pastarąjį kartą?– Kartą Klaipėdoje mums su draugu stovint gatvėje ir besišnekučiuojant, priėjo vyrukas ir jo paprašė cigaretės. Aiškiai jutome, kad ieško pagrindo prisikabinti. Draugas nepasimetė: „Cigarečių? Prašom, kaip tik turime visą pakelį. Prašome vieną, imk ir antrą, vis tiek vėliau norėsi parūkyti, imk ir trečią, gal turi draugų, pavaišinsi. Ir žiebtuvėlį turime, dovanojame, rūkyk...

Su bandonija nesiskiria beveik pusę amžiaus

2012 m. birželio 2 d.
Vakar vakare XV Lietuvos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalyje „Ant rubežiaus“ siekta naujo jo rekordo – grojo jungtinis Lietuvos bandonininkų orkestras. Tarp jų – šiaulietis Vilius Šlapelis, kuris beveik 50 metų nesiskiria su bandonija.Sode vasarojantis muzikantas ir čia buvo atsivežęs bandoniją. „Vakar kaip tik buvau pakviestas groti viename renginyje“, – pasakoja muzikantas, nešdamas savadarbę stačiakampę medinę dėžę, saugančią instrumentą nuo mechaninių pažeidimų. „Dėžė turbūt sunkesnė už bandoniją“, – juokiasi Vilius Šlapelis, iš jos traukdamas širdžiai...

Kitoje Nemuno pusėje

2012 m. birželio 2 d.
Kelios minutės iki penktos valandos ryto. Į autobusą renkasi profesoriai, dėstytojai, mokytojai, garbės piliečiai, medikai, poetai, muzikai, kunigas, studentai, moksleiviai ir kiti talkininkai. 72 žmonės važiuos į Tolminkiemį Kaliningrado srityje pas Kristijoną Donelaitį. Dalgiai, grėbliai ir kiti daržo įrankiai gula į bagažinę.
K. Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus įkūrėja ir pirmininkė Izolina Lingienė kasmet paskutinį gegužės šeštadienį su talkininkais važiuoja tvarkyti K. Donelaičio bažnyčios aplinkos, kapinių, pabūti ir pasiklausyti lietuviškos...

Sklandytuvo konstruktorius grįžta amžinojo poilsio

2012 m. birželio 2 d.
Pernai Anglijoje mirusio Lietuvos aeroklubo garbės nario Prano Požerskio (1927 metų gimimo) palaikai kitą savaitę bus laidojami Viekšniuose.Į šį Žemaitijos miestelį grįžta aviacijos entuziastas, kuris išgarsėjo Antrojo pasaulinio karo laiku, kai būdamas šešiolikmetis sugebėjo pasidaryti sklandytuvą, subūrė sklandytojų būrelį.Simboliška, kad tuose pačiuose Viekšniuose amžinojo poilsio yra atgulęs Lietuvos ir Lenkijos aviacijos pradininkas Aleksandras Griškevičius.Šiandien sunku įsivaizduoti, kad paauglys sugebėtų pasidaryti sklandytuvą ir juo paskraidytų. Būtent...

Pora bando keisti Europą

2012 m. gegužės 26 d.
Buvusią šiaulietę, 28-erių Eugeniją Kovaliovą ir 34-erių Kamalį Ahamadą, kilusį iš Komorų salų, bet nuo šešerių gyvenusį Prancūzijoje, likimas suvedė Danijoje. Prieš metus jie pradėjo blaškytis po pasaulį: nuo Indonezijos iki Europos. Savo lėšomis keliaujantys lektoriai skaito paskaitas, nukreiptas prieš islamofobiją. „Šiaulių kraštui“ Eugenija ir Kamalis kalbėjo ir apie jiems tekusius tarpkultūrinius, religinius išbandymus.Poros sugalvotas ir įgyvendinamas projektas vadinasi „The M.A.D. project“. Jo vertimas dvejopas – „Išprotėjęs projektas“ arba „Making A Difference“ – „Pokyčio...

Šokolado muziejus ruošiasi atidarymui

2012 m. gegužės 26 d.
Šiaulių saldainių fabriko „Rūta“ senajame pastate birželio 2-ąją duris lankytojams atvers pirmasis Lietuvoje Šokolado muziejus.
Kol kas vieninteliame Lietuvoje šokolado muziejuje dar kvepia ne šokoladu, o dažais. Per tris aukštus išsidėsčiusiame muziejuje pluša darbininkai: dažo, renka baldus, valo dulkes. Vyksta baigiamieji darbai.
Pirmajame aukšte įsikurs kavinukė ir firminė parduotuvė. „Kavinukėje bus galima paragauti lengvų patiekalų, istoriškai susijusių su šokoladu“, – „Šiaulių kraštui“ pasakojo saldainių fabriko „Rūta“ direktorius Algirdas Gluodas...

Vasara prasideda „Ant rubežiaus“

2012 m. gegužės 26 d.
Gegužės 31–birželio 2 dienomis Šiaulių miesto centriniame pėsčiųjų bulvare tradiciškai šurmuliuos šiemet jubiliejinis, XV-asis Lietuvos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis „Ant rubežiaus“.Festivalio prodiuseris Pranciškus Trijonis prisimena kuklią jo pradžią 1998-aisiais, muzikinio klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje, kuriame grojo tik keletas kapelijų ir pavienių kaimo muzikantų. Per daugelį metų festivalis tapo vienu didžiausių liaudiškos muzikos festivalių Šiaurės Lietuvoje. Šiemet jame žada pasirodyti apie 450 muzikantų.
Festivalio sumanytojai kasmet...

„X Faktoriaus“ teisėjas šiaulietis Saulius Urbonavičius-Samas: „Metas sudrebinti sceną!“

2012 m. gegužės 22 d.
Fenomenalaus populiarumo daugiau nei 70-yje šalių sulaukęs muzikinis šou „X Faktorius“ dar vadinamas geriausia pasaulyje muzikos mokykla. Jau šį rudenį „X Faktorius“ bus rodomas jubiliejiniame, dvidešimtajame TV3 sezone, nors jau dabar per Lietuvą ritasi projekto teisėjų perklausų filmavimai. Gegužės 27 dieną talentingiausių dainininkų atranka vyks Šiauliuose, Šiaulių arenoje. Geriausius išrinks keturi scenos grandai teisėjai: Saulius Urbonavičius-Samas, Vytautas Šapranauskas, Rūta Ščiogolevaitė ir Saulius Prūsaitis. Penktasis teisėjas – publika, susirinkusi į...

Vienkiemyje viena, bet ne vieniša

2012 m. gegužės 19 d.
Šio vienkiemio šeimininkė turi tiek pomėgių, kad nėra kada nuobodžiauti. Ji tapo ant šilko ir paveikslus, piešia ant stiklo, fotografuoja, teleskopu stebi dangų, rašo eilėraščius, domisi savojo krašto praeitimi ir vis gražina sodybą.
Vienkiemyje šalia Žarėnų (Šiaulių rajonas), kuris mena jos tėvų ir senelių žingsnius, Laima Steponavičienė gyvena viena.
Čia kadaise buvo vien pelkės. Žemė čia buvo prasta, taigi ir pigi – Laimos senelis, turėjęs tris hektarus, tarpukariu dar tiek pat jos nusipirko už ožką.
Prie namo, senelio pastatyto 1928 metais...

Dienos populiariausi

Ūkininko Daliaus Linkevičiaus planai

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Lėlę išsaugojo pusšimtį metų

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas