(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Keturi kampai

Daugiabučio kiemą puošia medinukai

2012 m. rugsėjo 27 d.
Baisogalietis (Radviliškio rajonas) Feliksas Dačiola savojo daugiabučio nekeistų į individualų namą – čia jis turi tiek erdvės kūrybai, kiek greičiausiai neturėtų nuosavame kieme. Vyrą palaiko ir kaimynai.Per 30 metų viename iš Baisogalos daugiabučių su šeima gyvenantis Feliksas Dačiola savo namą vadina ypatingu, pranokstančiu net individualius namus. Gal tiksliau, ne patį namą, kuriame yra aštuoni butai, o jo aplinką.
Medžių apsuptas didžiulis kiemas, aptvertas neįprasta tvora, tapo saugia ir jaukia teritorija, kurioje ant žolės smagu žaisti vaikams...

Veidrodis namuose – draugas ar priešas?

2012 m. rugsėjo 27 d.
Į „Šiaulių krašto“ redakciją paskambinusi šiaulietė sakė girdėjusi, kad veidrodžiai kaupia neigiamą energiją. Moteris kasdien mato savo atspindį veidrodžiais prekiaujančios parduotuvės vitrinoje. Šiaulietę domina, ar saugu įsigyti veidrodžius iš vitrinos ar antikvariate.Dvidešimtmetį kinų praktikomis feng šui besidomintis šiaulietis Liutauras Francas pirkti veidrodžio kad ir iš vitrinos, nebijotų.
„Namuose jį nuplaučiau po tekančiu vandeniu, pridėdamas teigiamas savo mintis, atleisdamas žmonėms, kurie galbūt bandė šį veidrodį užkrauti neigiama energija“, – sako vyras...

Idėjas namams įkvepia gamta

2012 m. rugsėjo 20 d.
Nacionaliniame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė-2012“ kraštovaizdžio architektė, fitodizaino dėstytoja Rita Šulskienė pasiūlė idėjų namams ieškoti gamtoje. Įkvėpti gali ir miškas, ir lapo ląstelė.Šiaulių universiteto Gamtos mokslų fakultete R. Šulskienė skaitė paskaitą „Augalų mikropasaulis“.
R. Šulskienės teigimu, biologija su menu susisieja, kai gamtos formos perkeliamos į žmogaus aplinką. Žmogus, gyvenantis pagal gamtos pavyzdį sukurtuose namuose, geriau pailsi.
Spalvų derinių namams galima rasti miške. Vienos akimirkos tam neužteks. Kiekvienu metų laiku...

Rudeninis sodininkų triūsas

2012 m. rugsėjo 20 d.
Saulėtą pavakarę užsukę į vieną Šiaulių sodų bendriją išvydome gausų besidarbuojančiųjų būrį. Sodininkai ne tik triūsė, bet ir patarė, ką sode būtina atlikti iki žiemos.Ponia Regina ima moliūgų ir cukinijų derlių. Sodininkei net prireikė karučio, kad įspūdingo dydžio daržoves parvežtų iš daržo į namą.
„Čia dar nieko. O šito milžino nei pakeliu, nei apglėbiu“, – sako moteris, rodydama į namelyje jau padėtą didžiausią šių metų moliūgą.
Anksti nukasusi bulvių derlių, senjorė po truputį rauna burokėlius ir morkas. Jų vietoje sės garstyčias. Tai jau padarė svogūnų lysvėse.
„Vietoje svogūnų garstyčios jau ir sudygti...

Gy­vū­nus ma­sa­žas at­pa­lai­duo­ja

2012 m. rugsėjo 20 d.
Pasaulyje gyvūnų masažai nieko nebestebina: jie taikomi augintiniui ir atpalaiduoti, ir rimtoms ligoms gydyti. Lietuvoje tai – kol kas naujovė. Plačiau apie ją – gyvūnų priežiūros specialistė, dirbusi Amerikoje ir turinti ne vienerių metų šios srities patirtį, Guoda FISHER:– Kada ir kokiam gyvūnui galima, o gal net reikia taikyti masažo terapiją?– Masažas taikomas įvairiais atvejais – augantiems šunims, aktyviai gyvenantiems (darbiniams, sportiniams) šunims, sergantiems ar seniems gyvūnams.
Dirbantiems ar intensyviai sportuojantiems...

Po renovacijos daugiabutis virto pasyviu

2012 m. rugsėjo 20 d.
Unikalus daugiabučio atnaujinimo (renovacijos) projektas įvykdytas Riihimäki miestelyje, Suomijoje. Čia senas daugiabutis buvo modernizuotas taip, kad po atnaujinimo jis tapo pasyviu gyvenamuoju keturių aukštų pastatu. Ambicingą projektą Suomijoje vykdė „Paroc“ kompanija kartu su Helsinkio universiteto specialistais, Suomijos techninių tyrimų centro VTT ekspertais ir kitais partneriais.Prieš pradedant šio daugiabučio naujinimą „Paroc“ komanda užsibrėžė tikslą atnaujinti pastatą taip, kad jis savo energijos sąnaudomis atitiktų pasyvių gyvenamųjų namų...

Varnos Vaskos draugystė

2012 m. rugsėjo 13 d.
Kairiuose (Šiaulių rajonas) vasarojančių šiauliečių Gedvilų sodyboje plunksnas kedena neįprastas augintinis – varna Vaska. Iš lizdo iškritusį paukštį šeima į namus parsinešė pavasarį. Dabar Vaska – protinga, išmani varna, prie šeimininkų prisirišusi tarsi ištikimas šuo.„Vaska!“ – šūkteli Antanas Gedvilas. Vardą varnai šeimininkas išrinko pagal seną animacinį filmą.
Varna akimirksniu purpteli iš medžio ir nusileidžia ant rankos. Tada peršoka ant galvos. Pakutinėja. Pasidairo. Sukarksi. Užsigalvojusi kiek per stipriai stukteli snapu per pakaušį. Subarta vėl žvalgosi.
Nuo...

Kaip rudens derlių išlaikyti iki Velykų?

2012 m. rugsėjo 13 d.
Ką daryti, kad nuimtas derlius teiktų džiaugsmą ir vitaminus iki pat pavasario? Ūkininkė Edita Vilkienė pataria niekada toje pačioje patalpoje nelaikyti obuolių ir daržovių. O uogininkas Rymantas Norkus uogas siūlo šaldyti.Ūkininkė Edita Vilkienė nėra iš tų, kurie savo produkciją iškart parduoda įmonėms ar eksportui. Ji daržovėmis prekiauja visą žiemą, todėl apie jų laikymą išmano ne tik teoriškai.
Obuolių ar kitų sodo gėrybių ūkininkė augina tik dėl savęs. Ji pastebėjo, kad geriausiai obuoliai išsilaiko vėsioje palėpėje – nešildomoje, bet sausoje.
„Jei turite neįrengtą antrą aukštą...

Kraujalakės

2012 m. rugsėjo 13 d.
GėlininkasŠis erškėtinių šeimos augalas natūraliai auga Europoje, Sibire, Vidurinėje Azijoje, Tolimuosiuose Rytuose. Mėgsta drėgnesnes vietas, sutinkama pievose, upelių pakrantėse.
Kraujalakė – daugiametis žolinis augalas su plunksniškais lapais ir aukštais (iki 1,5 m ar daugiau), tvirtais stiebais.
Žiedynai – pailgos viršūninės galvutės ar tankios, nusvyrančios varpos. Dekoratyvus visas keras – ir originalūs, kiekvienos rūšies skirtingi lapai, ir neįprasti žiedynai. Tiesa, tiems, kas grožiu laiko vien papūgišką spalvų ryškumą, ši gėlė nelabai patiks...

Vietoj gėlių ir lapuočių – spygliuočių karalija

2012 m. rugsėjo 6 d.
„Mėgstu spygliuočius“, – prisipažįsta Kuršėnų (Šiaulių rajono) gyventoja Stefa Borusevičienė. Nenuostabu, kad drauge su vyru Edmundu puoselėjamoje šeimininkų sodyboje jų žaliuoja daugiau nei kitų augalų ar medžių.Ponia Stefa prisimena, kaip prieš 16 metų jų sodyboje tradiciškai augo vaismedžiai, vaiskrūmiai, daržovės, žydėjo gėlės, daugiausia – vienmetės.
„Atsikandau“, – dabar kvatoja moteris ir lapuočius vadina „dantų skausmu“ bei didžiausiais „šiukšlintojais“. Todėl ilgainiui juos sodyboje pakeitė lengviau prižiūrimi ir formuojami puskiparisiai, pušys, tujos, eglutės...

Kaip įrengti moksleivio kambarį?

2012 m. rugsėjo 6 d.
Tėvams kyla daug klausimų, renkantis rašomąjį stalą ar kėdę mokyklą tik pradėjusiai lankyti atžalai. Kaip paruošti kambarį moksleiviui, pataria Šiauliuose įsikūrusio „Migdolo“ baldų centro korpusinių baldų skyriaus vadovė Erika NOVIKOVA:– Kaip išsirinkti vaikui tinkamą rašomąjį stalą ir kėdę?– Geriausia tai daryti į parduotuvę atsivedus patį vaiką. Ir ne tik todėl, kad mokyklinio amžiaus vaikai jau patys gali išsirinkti, kokie baldai patinka. Renkantis rašomąjį stalą ir kėdę, pirmiausia reikia prisiminti, kad jie turi atitikti vaiko ūgį. Jei baldai bus parinkti netinkamai...

Spalvingosios mozaikos

2012 m. rugsėjo 6 d.
Pasak Meškuičių seniūnės pavaduotojos Virginijos Remeikienės, kūrėjai, noriai įsitraukę į darbą, plušo apie dvi valandas.
Kurti margaspalvius kilimus įsijungė aštuonios komandos.
Meškuičių lopšelio-darželio kolektyvas sukūrė darželio emblemą, Rupeikių gatvės gyventojai – Meškuičių herbą, Pievų gatvės kaimynai – „Laisvės juostą“, Taikos gatvės – vaizdelį „Kur meškos, ten medus ir bitės...“ Stoties gatvės – „Drugelį“, Pievų gatvės „galiorka“ – „Baltramiejaus krepšį“, Meškuičių gimnazija – „Nuotaiką“, neįgaliųjų draugija „Paskutiniuosius vasaros žiedus“.
Kilimai Meškuičiuose žydėjo iki...

Tūkstančių augalų karalystė

2012 m. rugpjūčio 30 d.
Šiauliečiai inžinieriai Stefa ir Antanas Birvydai dar tarybiniais metais nusipirko apleistą sodybą nuošaliame Šaukėnų seniūnijos pakraštyje, kuri po truputį tapo tikra augalų karalyste. Šiemet šis Molinės vienkiemis išrinktas gražiausiai tvarkomu Kelmės rajone.Į Molinės vienkiemį Šaukėnų seniūnijos miškų apsuptyje veda žvyruotas vingiuotas kelelis, neleidžiantis skubėti.
Sodyba išnyra vos už posūkio – ant kalnelio šviečia šeimininkės suprojektuotas gyvenamasis namas, pakalnėje lelijų žiedais pasipuošęs tvenkinėlis. Ir akimis neaprėpiama žaluma. Dešimtyje hektarų, iš kurių trys...

Senus baldus galima prikelti antram gyvenimui

2012 m. rugpjūčio 30 d.
Šiaulietės Monikos Jakubkaitės namuose – spalvinga ir jauku. Šį įspūdį bene labiausiai sustiprina baldai. Tokių neįsigysi nė viename šiuolaikiniame baldų centre, pagrindą jiems galima rasti sendaikčių parduotuvėse. Apie tai, kaip pigiai ir originaliai apstatyti namus – Monikos pasakojimas.Mintis savo namams perdaryti senus baldus merginai kilo besidarbuojant viename Anglijos viešbučių. „Nustebau, kai sužinojau, kad beveik visi įspūdingi, spalvingi 4 žvaigždučių viešbučio vestibiulio baldai – senienos. Mediniai – perdažyti, minkšti – naujai...

Kaip „su­si­kal­bė­ti“ su ka­te?

2012 m. rugpjūčio 30 d.
Ne kartą teko girdėti sakant: „Norėčiau, kad mano katė galėtų kalbėti, tuomet visada žinočiau, ko ji nori“. Bet ji iš tikrųjų tai gali! Tam, kad lengviau suprastumėte savo mylimą murklę, Gyvūnų globėjų asociacija kviečia susipažinti su kačių kūno kalba.Katės laikysena suteikia bendros informacijos apie jos nuotaiką ir ketinimus. Jei katė stovi tiesiai, pakelta galva – reiškia, kad ji pasitiki savimi ir yra patenkinta. Atvirkščia pozicija – nuleista ar į šoną nukreipta galva, akių kontakto vengimas, neįsitempęs kūnas sufleruoja tai, kad jūsų murklė nesusidomėjusi jai siūloma...

Šiuo­lai­ki­nėms dra­bu­ži­nėms tin­ka ir ma­ži bu­tai

2012 m. rugpjūčio 30 d.
UAB „Vesida“, gaminančios spintas ir slankiojančių durų sistemas, atstovas Šiaulių regione Virgilijus Remeika sako, kad šiuolaikinės drabužinės yra pačių įvairiausių dydžių ir gali tilpti nedideliuose butuose. Kaip sutaupyti laisvą erdvę bei visam laikui išspręsti didelio kiekio įvairių drabužių, patalynės reikmenų ir daugelio kitų daiktų, kurių kasdien naudoti nereikia, saugojimo klausimą?Pirmiausia reikia išsirinkti vietą drabužinei. Bene patogiausia – kambarėlis greta vonios arba miegamojo.
Jei atskiro kambarėlio ar pertvara atskirtos kambario dalies drabužinei...

Joniškio centras puošiasi našlaitėmis

2012 m. rugpjūčio 30 d.
Prieš mokslo metų pradžią Joniškio miesto centre nužydėjusios begonijos keičiamos naujomis gėlėmis. Netrukus vazonai nušvis našlaitėmis.Antradienį geltonų ir mėlynų žiedų našlaičių kereliais pasipuošė renovuota Žemaičių gatvė, vedanti link Kultūros centro. Iš viešųjų darbų plušančios moterys jas sparčiai sodino į vazonus.
Prieš tai seniūnė Janina Augustinaitienė pati našlaites derino, kaip jos atrodys vazonuose, kiek jų reikės pasodinti. Pamatę seniūnę, mūvinčią guminėmis pirštinėmis, kai kurie gyventojai nustebo, ar seniūnė rodo pavyzdį, ar nebėra, kam dirbti.
„Ne, moterys tuojau atvažiuos. Aš tik žiūriu...

Kalvio sodyboje žaliuoja lietuviški bonsai

2012 m. rugpjūčio 23 d.
Į kuršėniškių (Šiaulių rajonas) Vidos ir Algirdo Liorentų sodybą žengiame pro masyvius, kalvio rankų darbo vartus. Pasižvalgę joje netrunkame įsitikinti – šeimininkas tikras kalvystės amato profesionalas. „Na, šioje srityje man sekasi geriau nei žvejyboje“, – juokiasi jis. Vyras prisipažįsta, kad tokios didžiulės žuvies, kokios paties darytas metalinis skeletas puošia sodybos vartus, pagauti nėra tekę.21-uosius gyvenimo sodyboje Kuršėnuose metus skaičiuojantys sutuoktiniai puikiai mena anksčiau vejos, dekoratyvinių medžių, krūmų ir tvenkinio vietoje buvusį...

Polistirenu apklijuoti fasadai – didesnis gaisro pavojus

2012 m. rugpjūčio 23 d.
Polistireniniu putplasčiu apšiltintas naujos statybos mūrinis gyvenamasis namas dėl menkutės žiežirbos akimirksniu gali virsti pelenų krūva. Šiemet Vilniaus pašonėje, Vosyliukų gyvenvietėje s.b. „Silikatas“, netikėtai kilęs gaisras sunaikino gyvenamąjį namą ir apgadino kaimyninius pastatus.Šio gaisro tyrimo išvadose rašoma, jog labiausiai tikėtina, kad pastatas užsidegė dėl lauke, ant palangės, saulės atokaitoje palikto žiebtuvėlio. Sprogęs žiebtuvėlis uždegė polistireniniu putplasčiu apklijuotą namo fasadą. Gaisras išplito akimirksniu ir kai po maždaug 20-ies...

Kaip išmokyti katę naudotis kraiko dėžute?

2012 m. rugpjūčio 23 d.
Pradedantiesiems kačių augintojams neretai kyla klausimas, kaip reiks savo augintinę išmokyti tvarkos – naudotis kraiko dėžute? Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti, nes katės iš prigimties yra labai tvarkingi gyvūnai. Tam, kad netektų pyktis su mylima augintine dėl ne vietoje atsiradusios balutės, Gyvūnų globėjų asociacija siūlo keletą naudingų patarimų.Geriausia pradėti auklėti mylimą murkliukę dar tuomet, kai ji yra jauna, maža katytė, tačiau net ir suaugusį katiną įmanoma išmokyti „tualeto kultūros“. Kai jau kartą tai padarys, katė visą gyvenimą gebės tvarkingai...

Dienos populiariausi

Daugiabučio kiemą puošia medinukai

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias