(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Gamink ir balsuok
Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Visi dalyviai

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Archyvas

Šiltnamio agurkų priežiūra

2002 m. birželio 20 d.
Reda JANULYTĖ
Spausdinti Komentarai (0) lankomiausias

Gero agurkų derliaus,pasakmoters, nėrako tikėtis, jeiiš pažastųnepašalinamišoniniaiūgliai. Tuoj pat už Šiaulių miesto ribos gyvenanti Vida Striaukienė augina ekologiškai švarias daržoves. Moteris visiškai nenaudoja cheminių preparatų: augalus tręšia organinėmis trąšomis, o nuo ligų profilaktiškai purškia taip pat natūraliomis priemonėmis.

Didelio daržo lysvėse daržovės dar nedidelės, bet šiltnamiuose vos ne lubas siekiantys agurkai jau dera, ir daržininkė būtent čia praleidžia daugiausiai laiko.

Šoninių ūglių genėjimas

"Nereikalingas atžalas būtina šalinti, - sako ponia Vida. Kitaip vaisių bus nedaug, o augalai išaugins tik gausybę didelių lapų."

Daržininkė savo šiltnamiuose agurkus geni be gailesčio. Pirmiausia nuo žemės maždaug trisdešimt centimetrų aukštyje išskabo šoninius ūglius, apnuogindama stiebą. Metro aukštyje palieka vieną užuomazgą su vienu lapu, aukščiau metro - du lapus ir kelias užuomazgas.

"Greitai reikės ir viršūnes nuskinti, - patirtimi dalijasi šeimininkė, rodydama gerokai ją praaugusius agurkus. - Bet šiltnamio viršus suapvalintas, todėl prieš tai galus palenksiu ir juos pririšiu prie atramų. O kai pasieks viduryje esančią atramą, tuomet nugnaibysiu". "Viršūnes nugnybti verta, tuomet daigai vaisių daugiau išaugins. Tik jas dar palenksiu į vidų, priraišiosiu prie vidurinio skersinio",

rikiuodama darbus į eilę pasakoja daržininkė Vida Striaukienė.

Tręšimas ir laistymas

Polietileniniuose šiltnamiuose augančius agurkus, kaip ir kitas lauke augančias daržoves, Vida Striaukienė tręšia tik vištų išmatų raugu. Daržo augalus - kas porą savaičių, o agurkus - kartą per savaitę. Pusę litro šios organinės trąšos užpila kibiru vandens ir, kelias paras palaikiusi, laisto.

"Agurkai labai mėgsta šilumą bei drėgmę, todėl nuolatos reikia laistyti, - pasakoja moteris. - Žemė visą laiką turi būti šlapia. O svarbiausia šias daržoves šiltnamiuose reikia apsaugoti nuo skersvėjų. Nuo jų suglemba lapai ir daigai prastai toliau vystosi, sumažėja derlius."

Nuo ligų - natūralūs preparatai

Juos Vida Striaukienė gamina pati ir dar nėra buvę, kad jos auginamos daržovės sirgtų. Tiesa, savos gamybos vaistais daržoves purškia ne tuomet, kai pasirodo pirmieji ligų požymiai, o profilaktiškai - du kartus per sezoną.

Pirmą kartą šiltnamyje augančius agurkus purškia svogūnų lukštų (0,5 l), medžio pelenų (0,5 l), ūkiško muilo drožlių (1 šaukštas) ištrauka. Juos užpila dešimčia litrų karšto vandens ir, palaikiusi keletą parų, naudoja.

Po pirmojo purškimo praėjus savaitei, agurkai purškiami kitais vaistais. Kiaulpienių lapai (0,5 l), medžio pelenai (0,5 l), ūkiško muilo drožlės (1 šaukštas) užplikomi verdančiu vandeniu ir parą palaikomi.

"Šias ištraukas galima naudoti ir vėliau, jei laikomos vėsioje patalpoje, - pataria daržininkė. - Agurkus reikia nupurkšti taip, kad sudrėktų ne tik viršutiniai, bet ir apačioje esantys lapai, o skystis nuo jų varvėtų." "Agurkai - vešlūs augalai, - sako Vida Striaukienė. - Net ir dažnai skabomi labai greitai vėl suželia."

Reda JANULYTĖ

Dienos populiariausi

Šiltnamio agurkų priežiūra

2002 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Rėkyviškiai egzaminavo miesto vadovus

2002 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas