(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Teisėtvarka

Sodininkų turtas – lengvas grobis vagims

2012 m. liepos 10 d.
Kiekvieną vasarą suaktyvėjantys vagys jau ne pirmus metus terorizuoja sodininkus. Šie metai – ne išimtis, jau užfiksuota vagysčių iš sodų bendrijos narių. Kaip savo turtą saugo ir kokių priemonių imasi žmonės, kad išvengtų nemalonumų?Šiaulių sodų bendrijoje „Papartis“ nukentėjusių nuo ilgapirščių ilgai ieškoti nereikėjo.
Jau antrojo mūsų pakalbinto sodininko Raimondo Jasaičio namas buvo apšvarintas vagių. Prieš keletą metų vyriškis pasigedo meškerės, kitų smulkių buities reikmenų.
„Vagys bandė pro rūsį patekti ir į namelio vidų, tačiau jiems nepavyko, dangtis į rūsį buvo užremtas iš viršaus“, – pasakoja vyras.
Jo...

Žaidynių direktorius grasina teismais

2012 m. liepos 10 d.
Jį į prokurorus kreiptis paskatino žiniasklaidoje skelbiama informacija apie tai, kam ir kaip naudojamas žaidynių biudžetas, kiek organizatoriams ir jam pačiam mokama atlyginimo, kad viešieji pirkimai galėję būti neskaidrūs.
K. Petraitis tvirtino, kad žaidynių biudžetas siekia 5 milijonus litų. Biudžetas per ketverius metus – 6,5 milijono litų.
„Europos Komisijos skirtos lėšos sudaro 1,726 milijono, dalyvių mokesčiai – 1,482 milijono, rėmėjų lėšos – 85 tūkstančius litų. Likusi dalis – Kūno kultūros ir sporto departamento, Šiaulių regiono savivaldybių lėšos“...

Šiukš­lė­mis ban­dė sa­vin­tis sa­vi­val­dy­bių pi­ni­gus

2012 m. liepos 10 d.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad AB „Specializuotas transportas“, vykdančios buitinių atliekų surinkimą ir išvežimą Šiaulių apskrityje darbuotojai, kartu su atliekas priimančios viešosios įmonės Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojais dirbtinai padidindavo į Aukštrakių sąvartyną vežtų atliekų kiekius.
Atliekomis pakrautas automobilis užvažiuodavo ant svarstyklių, kad būtų nustatytas atvežtų šiukšlių kiekis, tačiau ant tų pačių svarstyklių užvažiuodavo ir kitas automobilis.
Operatoriai-sargai užrašydavo didesnį nei iš tikrųjų atliekų svorį ir taip suklastodavo dokumentus. Dirbtinai...

Nuteistasis laisvėje neužsibuvo

2012 m. liepos 10 d.
Bausmę Marijampolės pataisos namuose atlikęs ir į namus Šiaulių rajone, Šilėnų kaime, sugrįžęs 28 metų V. B. laisvėje išbuvo tik vieną parą. Jam pareikšti įtarimai dėl naujų nusikaltimų. Vyras dviem mėnesiams suimtas.Šilėniškis savo grįžimą iš įkalinimo įstaigos tą patį vakarą nutarė atšvęsti su draugais. Pritrūkus alkoholio, jo parūpinti sutiko pats V. B. ir išpėdino jo pirkti į Šiaulių miestą. Tačiau netoli nuėjo – iki sodų bendrijos „Smiltelė“. Vyras pareigūnams aiškina ties šia sodų bendrija, ant traukinių stotelės suolelio, užmigęs.
Prabudęs kitos dienos rytą V. B. pamatė, kad į šalia sodų esančią mašinų stovėjimo aikštelę renkasi...

Škvalas įsisuko į kaimus

2012 m. liepos 10 d.
Šeštadienio popietę stichiniai gamtos reiškiniai neaplenkė Joniškio rajono. Škvalas įsisuko ir pridarė žalos Gaižaičių kaime.Juodi debesys dangų staiga užklojo apie antrą valandą po pietų. Smarkią perkūniją su žaibais lydėjo škvalas, kuris nusiaubė Gaižaičių ir Tarbūčių kaimus. Juose buvo išvartyta medžių, nuplėšta pastatų stogų, išdaužta langų.
Tarbūčiuose medis užgriuvo ir visai suniokojo malkinę. Gaižaičiuose taip pat buvo išrauti keli medžiai, dingo elektra.
Pasak seniūnės Stanislavos Andrulaitienės, vakar rytą buvo žinoma, kad bent keturių Gaižaičių kaimo gyventojų sodybų ūkio...

Oriniu šautuvu sužalojo mergaitę

2012 m. liepos 10 d.
Nukentėjusioji dėl šautinės žaizdos nugaroje išvežta apžiūrai į Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką. Po apžiūros mergaitė išleista gydytis ambulatoriškai.
Radviliškietei nustatytas 2,08 promilės girtumas. Įtariamoji apklausta. Iš jos paimtas orinis šautuvas su 29 šoviniais.
„Šiaulių krašto“ inf.

Kronika

2012 m. liepos 10 d.
Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
* Joniškio rajono Petraičių kaime, nuplėšus kabamąją spyną, iš sandėlio pavogti įvairūs daiktai. Turtinė žala – beveik trys tūkstančiai aštuoni šimtai litų.
* Naktį į pirmadienį Radviliškyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, nepažįstamas jaunuolis iš neblaivaus (2,80 promilės) 29-erių vyriškio kelnių galinės kišenės ištraukė mobiliojo ryšio telefoną „Samsung Galaxy“ ir pasišalino.
* Per praėjusią savaitę Šiauliuose, Vytauto gatvėje, iš bute buvusios medinės dėžutės pavogti juvelyriniai aukso dirbiniai.
Bute įsilaužimo žymių nėra. Turtinė žala – 1750 litų...

Šim­tai to­nų žu­vies par­duo­ta ne­le­ga­liai

2012 m. liepos 9 d.
FNTT atlikto tyrimo duomenimis, neteisėta veikla buvo verčiamasi nuo praėjusių metų sausio 1 dienos iki šių metų gegužės 22-osios. Įtariama, kad, neužregistravę veiklos ir neįsigiję verslo liudijimo, įtariamieji didmeniniu būdu iš septynių Lietuvos juridinių asmenų savo vardu įsigijo šaldytos ir gyvos žuvies, kurią vežė į Latviją ir ten realizavo Rygos bei Jūrmalos turgavietėse.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad šie asmenys įsigijimo, krovinio ir atsiskaitymo dokumentus įformino tiesiogiai dvylikos Latvijos Respublikoje registruotų įmonių vardu, patys nuslėpdami savo realią veiklą. Iš šios...

Pa­gerb­ti po­li­ci­jos dar­buo­to­jai

2012 m. liepos 9 d.
Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministro Artūro Meliano įsakymu už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą pirmojo laipsnio Vidaus reikalų ministerijos ženklu „Tėvynės labui“ apdovanoti Šiaulių miesto kriminalistas Kęstutis Poškus ir Radviliškio rajono kriminalistė Daiva Čerkasienė.
Antrojo laipsnio Vidaus reikalų ministerijos ženklai „Tėvynės labui“ skirti Radviliškio rajono PK patruliui Evaldui Savickui ir Šiaulių apskrities policijos patruliui Mindaugui Domeikiui.
Lietuvos policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio...

Per sa­vai­tę – po ke­tu­ris plė­ši­mus ir su­kčia­vi­mus

2012 m. liepos 9 d.
27 ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, dešimt – dėl viešosios tvarkos pažeidimo, septyni – dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo, 5 – dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, po 4 – dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, sukčiavimo, plėšimo.
Per savaitę užregistruoti trys eismo įvykiai, kurių metu sužeisti penki žmonės, vienas žuvo. Nustatyti 349 kelių eismo taisyklių pažeidimai, iš jų 179 greičio viršijimo atvejai, 11 vairavimo išgėrus atvejų, 27 naudojimosi saugos diržais...

Lie­taus van­duo ver­žė­si į na­mus

2012 m. liepos 9 d.
Kitos dienos vakarą Kuršėnų ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į pagalbą Kuršėnų Žalgirio gatvės namo gyventojai. Po liūties jos kiemą užtvindė vanduo, jis veržėsi į namo vidų. Atvykę pareigūnai bandė išsiurbti vandenį iš namo vidaus, iškasė griovelius aplink namą. Dėl užsikišusios miesto kanalizacijos vandens išsiurbti nepavyko.
Apie padėtį informuota Kuršėnų vandentiekio avarinė tarnyba.
„Šiaulių krašto“ inf.

Rastas artilerijos sviedinys

2012 m. liepos 9 d.
„Šiau­lių kraš­to“ inf.

TAFISA dalyviams prireikė medikų pagalbos

2012 m. liepos 9 d.
Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausioji gydytoja Eugenija Kukaitienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad kasdien žaidynių renginiuose budėjo po 5-6 medikų brigadas.
„Kasdien buvo per 100 įvairaus pobūdžio, daugiausia rankų ir kojų, traumų, kurias patyrė karatistai, dviratininkai, kiti sportininkai. Vienas kitas žmogus neteko sąmonės dėl karščio“, – trumpai savaitgalį įvertino medikė. Ji džiaugėsi, kad rimtesnių incidentų išvengta.
„Šiaulių krašto“ inf.

KRONIKA

2012 m. liepos 9 d.
* Penktadienio vakarą Šiauliuose, Vytauto gatvėje, namuose neblaivus (3,77 alkoholio promilės) 53-ejų vyras konflikto metu pradėjo smaugti 81-erių motiną ir sudavė jai delnu į veidą. Smurtautojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
* Tą patį vakarą Žemaitės gatvėje namuose neblaivus 70-metis sugriebęs už kaklo pradėjo smaugti 75-erių sutuoktinę. Pastūmė ją į sieną, sukeldamas fizinį skausmą. Nukentėjusioji į gydymo įstaigą nesikreipė. Kitą dieną policija sulaikė neblaivų (0,88 alkoholio promilės) sutuoktinį. Jis uždarytas į areštinę.
* Tą patį vakarą Kuršėnuose (Šiaulių rajone), Šilėnų gatvėje...

Žaidynių metu – sustiprintas policijos patruliavimas

2012 m. liepos 7 d.
TA­FI­SA pa­sau­lio spor­to vi­siems žai­dy­nių „Šiau­liai 2012“ me­tu ap­skri­ties po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai ban­do už­kar­dy­ti al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų var­to­ji­mą ir gir­tų as­me­nų pa­si­ro­dy­mą vie­šo­se vie­to­se, ypa­tin­gas dė­me­sys krei­pia­mas į ma­si­nių su­si­bū­ri­mų, šven­ti­nių ren­gi­nių vie­tas, spor­ti­nin­kų ir žiū­ro­vų sau­gu­mą. Ste­bi­ma, ar ren­gi­niuo­se nė­ra ne­blai­vių, ap­svai­gu­sių as­me­nų, ar al­ko­ho­lio ne­pil­na­me­čiams ne­pa­de­da įsi­gy­ti suau­gu­sie­ji.
Ke­liuo­se pa­rei­gū­nai tik­ri­na vai­ruo­to­jų blai­vu­mą, ga­li­mą ap­svai­gi­mą nuo...

Kasant tranšėją, rasta kaulų

2012 m. liepos 7 d.
Darbininkai juos iš žemės krūvos ir tranšėjos surinko, sudėjo ant žolyno gatvės pakraštyje.
Viena kuršėniškė apie radinį papasakojo „Šiaulių kraštui“.
Žurnalistui nuvykus prie dirbančiųjų, kaulai čia ir gulėjo. Darbininkai svarstė, ką su jais daryti. Tuo labiau, kad nebuvo aišku, ar jie – žmogaus, ar kokio žvėries. Kaukolės nerasta.
Atpažinti, kieno jie, „Šiaulių kraštas“ paprašė chirurgo Arvydo Kriliaus, Kuršėnų ligoninės direktoriaus. Atostogaujantis A. Krilius, nors jau ir susiruošęs išvykai, užsuko į L. Giros gatvę.
Apžiūrėjęs kaulus jis pasakė, kad jie –...

Žmogžudystė neįklampino, klampina narkotikai

2012 m. liepos 7 d.
Ketvirtadienį Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė apeliacinę nutartį „Nuostabiausių kojų“ konkurso laimėtojos 19-metės šiaulietės Aušros Pašiškevičiūtės nužudymu kaltintam Dariui Mačiui. Teismas nusprendė, kad Šiaulių apygardos teismo paskelbtas nuosprendis, kuriuo šis šiaulietis buvo išteisintas, yra teisingas.Edita KARKLELIENĖ

Apeliacinis teismas akcentavo, kad žmogžudystės bylą išnagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas teisingai interpretavo kai kurias tik prielaidomis ir sampratomis paremtas bylos detales.
Ankstesnis smurtas, kurį, kaip teisme...

Kronika

2012 m. liepos 7 d.
* Tą pačią dieną Joniškio rajone, Dargių kaime, 42-ejų moteris sumušė 18-metę.
* Liepos 4 dieną Radviliškio rajono Skėmių kaime, namuose, girtas (2,68 promilės) vyras konflikto metu peiliu sužalojo žmoną.
Nukentėjusioji dėl pjautinės žaizdos po medikų apžiūros išleista gydytis ambulatoriškai. Policijos pareigūnai įtariamąjį uždarė į areštinę.
Joniškio rajone, Rudiškių kaime, galimai suklastojant transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį, septyniolikmetis vaikinas pardavė automobilį „Mazda 323“, priklausantį kitam asmeniui.
Įtariamasis ieškomas, turtinė žala –...

Karvei sulaužytos priekinės kojos

2012 m. liepos 5 d.
Antradienį, apie šešias ryto, į netoli namų esančią ganyklą atėjusi 81 metų Šiaulių rajono, Drąsučių kaimo, gyventoja rado sunkiai sužalotą vieną iš savo karvių. Įtariamus žalotojus policininkai netrukus surado gyvulio šeimininkės daržinėje.Įtariamieji – po trijų savaičių aštuonioliktojo gimtadienio sulauksiantis Tauragės rajono gyventojas ir 47-erių trakiškis – pareigūnams užėjus į daržinę, saldžiai miegojo ant šieno. Trakų gyventojas buvo neblaivus – jam nustatytas 1,13 promilės girtumas.
Abu miegalius, įtarus juos žiauriu elgesiu su gyvūnu, sulaikė Šiaulių rajono kriminalistai...

Tarybos švaistūnai neprasega savo piniginių

2012 m. liepos 5 d.
Akmenės rajono savivaldybės Tarybos nariai turėtų padengti iš savo kišenės teismo priteistą 26 tūkstančių litų kompensaciją buvusiam Naujosios Akmenės ligoninės vyriausiajam gydytojui Aleksandrui Šalavėjui – toks pasiūlymas pateiktas praėjusią savaitę įvykusiame Tarybos posėdyje.Tarybos narė Jadvyga Dunauskaitė kreipėsi į daugumą kolegų, kurie pernai Tarybos posėdyje balsavo atleisti ligoninės tuometinį vyriausiąjį gydytoją A. Šalavėjų iš pareigų už aplaidų ir nerūpestingą jų vykdymą.
Tačiau dėl tokio sprendimo Joniškio rajono apylinkės teismas šį pavasarį priėmė palankų sprendimą buvusiam vadovui – jis...

Dienos populiariausi

Ūkininko Daliaus Linkevičiaus planai

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Lėlę išsaugojo pusšimtį metų

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas