(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Teisėtvarka

KRONIKA

2011 m. liepos 4 d.
* Tą pačią dieną Šiauliuose, Aušros alėjoje, pasigesta daiktų, buvusių automobilyje. Nesaugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje, sulaužius automobilio „Rover 620“ vairuotojo durelių užraktą, pavogtas CD MP3 grotuvas, automobilio navigacija, iš automobilio bagažinės pavogtos keturios žvejybinės meškerės su ritėmis. Nuostolis 1050 litų.
* Liepos 1 dieną nuo 13.00 iki 13.30 valandos Šiaulių rajone, Gruzdžių miestelyje, iš neužrakinto automobilio „Volkswagen Golf“ pavogta piniginė, kurioje buvo asmens tapatybės kortelė, banko mokėjimo kortelė, įvairios parduotuvių nuolaidų...

Bausmė pasivijo po šešiolikos metų

2011 m. liepos 2 d.
45 metų Danielius Andriuška kalės pusseptintų metų. Nuo 1995 metų besislapsčiusį telšiškį Šiaulių apygardos teismas vakar pripažino kaltu už sugėrovo nužudymą.
Nuteistasis turės padengti jo ekstradijavimo į Lietuvą išlaidas.
Nužudytojo artimųjų prašytas 50-ies tūkstančių litų neturtinės žalos atlyginimas nepatenkintas — teismas konstatavo, jog nusikaltimo įvykdymo metais Baudžiamajame kodekse tokia galimybė nebuvo numatyta.
Nuo Lietuvos teisėsaugos žmogžudyste įtariamas D. Andriuška slapstėsi Vokietijoje. 2008 metais vyras dėl šioje šalyje įvykdytų nusikaltimų — vagystės...

Susidūrė trys automobiliai

2011 m. liepos 2 d.
19-os metų automobilio BMW X5 keleivei sužalota koja, o automobilio „Opel Sintra“ 40-ies metų vairuotojui — ranka. Abu nukentėjusieji, medikams suteikus pirminę pagalbą, išleisti gydytis ambulatoriškai.
Pirminėmis išvadomis, nedidelį sunkvežimį „Volkswagen LT35“ vairavęs 52 metų Šiaulių rajono gyventojas, sankryžoje išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio 42 metų šiauliečio vairuojamo automobilio BMW X5.
Nuo smūgio BMW išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir kliudė ja važiavusį automobilį „Opel Sintra“.
Manoma...

Daugėja vagysčių iš automobilių

2011 m. liepos 2 d.
Aštuoniolika ikiteisminių tyrimų pradėta dėl viešosios tvarkos pažeidimo, devyni — dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo, aštuoni — dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, penki — dėl plėšimo, po tris dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu ir sukčiavimo.
Du tyrimai pradėti dėl netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimo, laikymo arba realizavimo, po vieną — dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų...

Mirė bare sužalotas vyriškis

2011 m. liepos 1 d.
Birželio 25 dieną Tytuvėnuose (Kelmės rajonas), alaus bare tarp lankytojų vykusio konflikto metu buvo sužalotas 1966 metais gimęs Tytuvėnų apylinkių seniūnijos Kuršių kaimo gyventojas.
Vyriškis dėl kaklo traumos buvo gydomas Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriuje, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko.
(D. KARPAVIČIENĖ)

Policija prašo padėti

2011 m. liepos 1 d.
Šiaulių apskrities pareigūnai ieško mačiusiųjų įvykį birželio 6 dieną, 18— 20 valandomis, Birutės ir V. Kudirkos gatvių sankryžoje, kur apgadintas gatvės apšvietimo stulpas, pasišalino sunkvežimis su puspriekabe; ieškoma liudytojų įvykio gegužės 9 dieną Pramonės gatvės 21 teritorijoje, kur apgadintas „Peugeot 307“; ieškoma liudytojų įvykio birželio 13 dieną, apie 15 valandą, ties Aušros alėjos 31 namu, kur apgadintas „Toyota Yaris“; ieškoma liudytojų įvykio birželio 1 dieną, 18 valandų 50 minučių, ties Gegužių gatvės 48 namu, kur apgadintas „Audi 100 Avant“, o iš įvykio vietos...

Vogti daiktai laukia savininkų

2011 m. liepos 1 d.
Ieškoma ir gegužės 14 dieną Šiauliuose, Tilžės gatvės 46-ojo namo laiptinėje, rastas vaikiškas raudonos spalvos vėžimėlis.
Dar vienas vėžimėlis gegužės mėnesį buvo paimtas iš vieno Šiaulių miesto gyventojo, įtariamo vagyste.
Asmenis, atpažinusius savo daiktus, prašytume kreiptis į Pietinės policijos nuovados (Šiauliai, Dainų gatvė 2) 1-ąjį kabinetą arba paskambinti telefonu (841) 383272.Vagis geležinkelyje

2011 m. liepos 1 d.
Teigiama, kad dėl šios vagystės geležinkelio transporto saugumui pavojus nebuvo kilęs.
Pirminiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, vagis į geležinkelį galėjo įsisukti laikotarpiu nuo birželio 27 iki 29 dienos.

Nukentėjo taksi vairuotojas

2011 m. liepos 1 d.
Dėl bendro kūno sumušimo šešiasdešimt aštuonerių metų vyras stebėjimui paguldytas į Joniškio ligoninę.
Pasak teisėtvarkos pareigūnų, avarija įvyko todėl, kad „Ford Mondeo“ vairavusi keturiasdešimties metų joniškietė išsuko iš šalutinės gatvės ir nepraleido pagrindine gatve jau važiavusio taksi su specialiais skiriamaisiais ženklais.
Abu automobiliai stipriai apgadinti. Pirminiais duomenimis, automobilių vairuotojai buvo blaivūs.

Ieškoma nukentėjusiųjų

2011 m. liepos 1 d.

Policija prašo asmenis, nukentėjusius nuo šios moters arba turinčius informacijos apie jos nusikalstamą veiką bei galinčius suteikti naudingos informacijos, kreiptis į Šiaulių rajono PK telefonais (841) 397861 arba 112.

Kronika

2011 m. liepos 1 d.
Plėšiką sulaikė pats užpultasis. 28 metų įtariamasis, kuriam nustatytas 2,15 promilės alkoholio girtumas, perduotas policijos pareigūnams.
Birželio 29-osios vakarą Pakruojo rajone, Vilūnaičių kaimo autobusų stotelėje, 16-metį sumušė trejais metais vyresnis jo pažįstamas.
Nepilnamečiui sumuštas veidas. Dėl ko kilo konfliktas, aiškinamasi.
* Šiauliuose, Paukščių take, išdaužus požeminiame garaže stovėjusių automobilių „Hyundai Santafe“ ir „Honda Civic“ durelių stiklus, pavogtos automagnetolos.
* Šiauliuose, Žemaitės gatvėje, nuolatinės gyvenamosios...

400 tūkstančių pasisavinęs direktorius prarado laisvę

2011 m. liepos 1 d.
Trys su puse metų kalėjimo. Tiek, Šiaulių apygardos teismo sprendimu, nelaisvėje praleis 30-metis Naujosios Akmenės gyventojas Donatas Rupeika. Vyras kaltu pripažintas už daugiau nei 400 tūkstančių litų pasisavinimą ir aplaidų bei apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą.
Nuteistasis kai kuriems nukentėjusiesiems turės atlyginti patirtą piniginę žalą. Kai kuriems žalą patyrusiems asmenis pinigai jau grąžinti.
Akmeniškis, paskelbus nuosprendį, nesuimtas. Tai bus padaryta jam įsigaliojus, jei nuteistasis jo neapskųs aukštesnės instancijos teismui...

Girtas lenkų vairuotojas nesuvaldė vilkiko

2011 m. liepos 1 d.
Kelio atkarpoje Šiauliai— Bubiai, netoli įvažiavimo į Šiaulių miestą, nuo kelio nuvažiavo 33 metų Lenkijos piliečio vairuojamas vilkikas „DAF“ su kroviniu. Vairuotojui, kuris per avariją nenukentėjo, nustatytas sunkus girtumas.
Policijos pareigūnai avariją sukėlusio užsieniečio apklausti negalėjo ne tik po įvykio, bet ir vakar ryte — jis dar nebuvo išsiblaivęs, alkoholio matuoklis rodė didesnį nei vienos promilės alkoholio girtumą.
Eismo įvykis įvyko penktadienio naktį, kelios minutės po vidurnakčio. Pirminiais duomenimis, nevaldomas...

Kelio ženklas kelia avarijų grėsmę

2011 m. birželio 30 d.
„Šiaulių kašto“ žurnalistus į Vinkšnėnų kaimą (Šiaulių kaimiškoji seniūnija) pasikvietė gyventojai. Žmonės skundėsi, kad vietos valdžia numojo ranka į jų prašymą pakeisti Pavėsių gatvės sankryžoje kelio ženklą, kurio laikantis nuolat kyla avarijos grėsmė. Vinkšnėniškiai seniai svarsto, kas šovė į galvą kelių eismo ženklų statytojams, kad jie Pavėsių gatvelėje, priešais sankirtą su pagriovio keliuku pastatė draudžiamąjį kelio ženklą „Sankryža su pagrindiniu keliu“. Keliukas — žiemą nevalomas, o pavasarį beveik neišvažiuojamas nuo tada tapo pagrindiniu keliu, kertančiu šalutiniu tapusią — Pavėsių gatvę.
Pavėsių...

Mašina rėžėsi į stulpą, sužaloti du žmonės

2011 m. birželio 30 d.
Įvykio metu sužalojimų patyrė ir vairuotojas, ir drauge su juo važiavusi nepilnametė.
Nukentėjusi nepilnametė dėl galvos smegenų sukrėtimo, kaktos muštos žaizdos ir įtariamo stuburo lūžimo gydoma Šiaulių ligoninės Vaiko ir motinos klinikoje.
Automobilio vairuotojui sumušta krūtinės ląsta. Radviliškio ligoninės medikai jam suteikė pagalbą ir išleido gydytis į namus.
Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nustatyta, kad avariją patyręs vairuotojas prie vairo sėdo neblaivus (2,29 promilės alkoholio). Be to, šis vyras neturi teisės vairuoti transporto...

Avarijoje žuvo sutuoktiniai ir sūnus

2011 m. birželio 30 d.
Trečiadienio rytą Pakruojo rajone, kelių Šiauliai — Pasvalys ir Klovainiai — Balsiai sankryžoje susidūrus dviems automobiliams, trys žmonės žuvo, du buvo sužeisti.
Pirminiais duomenimis, Balsių kaimo gyventojos Linos Mačiulienės vairuojamas „Opel Vectra“ iš šalutinio išvažiavo į pagrindinį kelią ir nepraleido juo važiavusio visureigio „BMW X5“. Po susidūrimo abu sumaitoti automobiliai čiuožė asfaltu po keliasdešimt metrų.
Smūgio apsuktas opelis liko ant važiuojamosios dalies. Mašina lūžo į tris dalis, keleivių pusė buvo visiškai suniokota...

Penki savaitgaliai — šimtas neblaivių vairuotojų

2011 m. birželio 30 d.
Jau penkis savaitgalius iš eilės Šiaulių apskrities policija sustiprintomis pajėgomis tikrina eismo dalyvių blaivumą. Pareigūnų duomenimis, neblaivių vairuotojų kiekvieną savaitgalį sulaikoma vis daugiau. Savaitgaliniai blaivumo patikrinimai Šiauliuose ir apskrities rajonuose vyks ir toliau. Praėjusį savaitgalį vykdytos prevencinės priemonės metu Šiaulių apskrityje patikrintas 2270 transporto priemonių vairuotojų blaivumas. Išaiškintas 31 neblaivus vairuotojas: septyniolikai iš jų nustatytas lengvas girtumo laipsnis, vienuolikai -- vidutinis, trim — sunkus...

Paramos pinigai virto paskolomis

2011 m. birželio 29 d.
Nustatyta, kad vienas tikrintasis Labdaros ir paramos fondas per trejus metus panaudojo ne pagal paskirtį daugiau kaip 336 tūkstančius litų gautos paramos. Fondas, nustatyta, teikė beprocentines paskolas savo rėmėjams: įmonėms, iš kurių jis pats gavo paramą, bei susijusioms įmonėms.
Už šį pažeidimą fondas prarado paramos gavėjo statusą. Mokesčių specialistai nuo ne pagal paskirtį panaudotos paramos paskaičiavo daugiau nei 50 tūkstančių litų pelno mokesčio, penkių tūkstančių baudą ir septynis tūkstančius litų delspinigių.
Kita viešoji įstaiga ne pagal paskirtį panaudojo...

Ekshibicionistas vėl įkliuvo

2011 m. birželio 29 d.
Pirmadienį Šiauliuose, senosiose miesto kapinėse Ežero gatvėje, vėl sulaikytas savo lytinius organus demonstravęs nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 57 metų Vaclovas Kosčiuška. Už analogišką viešosios tvarkos pažeidimą šis vyras kartą jau teistas.
Savo lytiniais organais kapinių teritorijoje besidžiaugiantį vyrą pastebėjo artimųjų kapą tvarkiusi šiaulietė. Ji apie nuogalių pranešė policijai.
Netoli nurodytos vietos lytinės aistros užvaldytas V. Kosčiuška buvo sulaikytas. Anot pareigūnų, vyras buvo blaivus.
Šis nuolatinės gyvenamosios vietos...

Kronika

2011 m. birželio 29 d.
Nukentėjusysis dėl galvos smegenų sukrėtimo gydomas Kelmės ligoninėje.
Birželio viduryje 35 metų nuolatinės gyvenamosios vietos neturinti moteris iš Šiauliuose esančios bendrovės dviem paroms išsinuomojo 2007 metais pagamintą pilkos spalvos automobilį „Kia Sportage“ ir jo negrąžina.
Bendrovė nurodė patyrusi žalos už 70 tūkstančių litų.
Birželio 27-osios naktį Joniškyje, Beržų gatvės namo kieme, padegtas 63 metų gyventojui priklausantis 2006 metų laidos automobilis „VW Passat“.
Per gaisrą išdegė automobilio priekis. Mašinos šeimininkas nurodė patyręs žalos...

Dienos populiariausi

Šiauliuose — keturios naujos parodos

2011 m. liepos 4 d.
daugiausiai komentuotas