(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Teisėtvarka

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
Šiaulių apskrities priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų darbuotojai dar kartą primena, kad deganti žolė gali greitai apimti didesnius plotus, persimesti į krūmokšnius, medžius ar ugnies kelyje esančius pastatus.
Problemų dėl sukeliamų tyčinių gaisrų turi ir patys ugniagesiai: sunaudojama daug kuro, dėvisi priešgaisrinė technika ir įranga. Vienas išvažiavimas į tokį gaisrą mokesčių mokėtojams kainuoja šimtus litų.
Ugniagesiai visus žemės savininkus ir jos naudotojus prašo nedeginti sausos žolės, saugiai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose.
„Norime atkreipti tėvelių ir...

Bausmė žudikui sušvelninta

2010 m. balandžio 10 d.
Lietuvos apeliacinis teismas patenkino už dvylikamečio paauglio nužudymą nuteisto 45 metų Gintauto Prancelevičiaus skundą ir trejais metais sušvelnino Šiaulių apygardos teismo jam skirtą keturiolikos metų nelaisvės bausmę.
G. Prancelevičiaus skundą išnagrinėjęs Apeliacinis teismas vyro veiką dėl mažamečio nužudymo iš chuliganiškų paskatų, užtraukiančio griežtesnę atsakomybę, perkvalifikavo į nužudymą be kvalifikuojančių aplinkybių. Pasikeitus nusikaltimo kvalifikavimui, teismas sušvelnino anksčiau G. Prancelevičiui skirtą bausmę ir skyrė jam kalėjimą vienuolika metų...

Garsi aferistė sulaikyta Šiauliuose

2010 m. balandžio 10 d.
Balandžio 8-ąją Šiaulių apskrities VPK areštinė priglaudė 46 metų Kelmės rajono gyventoją Teresę Braukylienę. 22 kartus daugiausiai už sukčiavimus teista ir nuo teisėsaugos besislapsčiusi moteris suimta trim mėnesiams. Pareigūnų duomenimis, sulaikytoji išbandė visus įmanomus pinigų išviliojimo būdus. Kartais senyvo amžiaus žmonėms ji prisistatydavo esanti Sodros darbuotoja, žadančia įvairias pensijų priemokas. Kartais pagarsindavo dirbanti Globos bei rūpybos tarnybų atstove, siūlančia paslaugas. Buvo T. Braukylienė ir „bankų įgaliotine“, pranešančia galinti padėti pasiimti...

Gelbėdami vaiką, gelbėtojai lipo per balkoną

2010 m. balandžio 10 d.
Norėdami išgelbėti sumuštą penkiametį, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai užvakar buvo priversti kreiptis į gelbėtojus, kad šie per balkoną patektų į trečiame aukšte esantį butą. Bute rastas sumuštas berniukas po medikų apžiūros nuvežtas į vaikų globos namus.Šešiasdešimtmetės kaimynės prižiūrimo ir jos galimai sumušto penkiamečio berniuko gelbėjimo istorija užvakar tapo tikru detektyvu.
Radviliškio rajono Vaiko teisių apsaugos tarnyba ketvirtadienį gavo pranešimą: į užsienį dirbti išvykusios moters penkiametį berniuką prižiūrinti kaimynė, ko gero, jį sumušė, nes vaikas vaikšto su mėlynėmis...

Technikos pasisavinti nepavyko

2010 m. balandžio 10 d.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Šiaulių rinktinės operatyvininkai, surengę pasalą, Raseinių rajone išaiškino prieš dvi dienas įvykdytą žemės ūkio technikos, vertos pusantro šimto tūkstančių litų, vagystę. Tikrindami informaciją apie tai, kad Raseinių rajono Daugėliškių kaime, prie kavinės esančioje aikštelėje, gali būti laikoma užsienyje pavogta ir į Lietuvą atgabenta vertinga žemės ūkio technika, pasieniečiai į nurodytą vietą nuvyko ketvirtadienį. Aikštelėje rasti stovintys du, įtariama, vogti traktoriai „John Deere“ ir teleskopinis krautuvas „JCB 530-70“.
Šios technikos...

Kiaulidėse žuvo užsienietis

2010 m. balandžio 10 d.
Lenkijos firma nupirko iš „Skabeikių agrofirmos“, kurią valdo Danijos bendrovė „SAERIMNER“, 750 atjunkintų paršiukų. Kai pusė jų buvo pakrauta į sunkvežimį, netikėtai jo platforma su keliamais paršeliais nukrito ir prispaudė firmos 33 metų darbuotoją. Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai konstatavo mirtį.

Ugnis sugadino našlaičių pastogę

2010 m. balandžio 9 d.
Antrosios Velykų dienos vakarą Kelmės miesto centrą nušvietė gaisro pašvaistė. Liepsnos plaikstėsi ant vieno Naujosios gatvės namo stogo. Iš daugiabučių žiūrėti ugnies niokojamo turto virtine ėjo žmonės. Lietus ir ugniagesiai numalšino ugnį. Tačiau močiutės name gyvenę devyniolikmetė ir šešiolikmetis našlaičiai, šiuo metu ten gyventi negalės. Namui reikės nemenko remonto. Pirmadienio vakarą Raseinių gatvės daugiabučių ir Kalno gatvės mikrorajono gyventojai pro langus pamatę gaisro pašvaistę, pamanė jog dega pieninė. Žmonės išpuolė iš namų. Įsitikinę, jog dega gyvenamasis namas, smalsuolių būriai užkimšo...

Kronika

2010 m. balandžio 9 d.
Močiutė, pavargusi laikyti laidą, nuėjo ieškoti meistro ir neberado ne tik jo, bet ir rankinėje buvusio pustrečio tūkstančio litų.
Dvidešimtmetė šiaulietė, susigundžiusi pažadėtų pusantro šimto litų atlygiu už paslaugą, netrukus sužinojo turėsianti bankui sumokėti beveik pusseptinto tūkstančio litų.
Anot merginos, pažįstamas vyras jai pasiūlęs už atlygį iš banko paimti mokėjimo kortelę ir nuvežęs į banką Tauragėje.
Paėmusi kortelę mergina suderėtų pinigų taip ir nesulaukė. Maža to, netrukus iš banko gavo prašymą sumokėti 6482 litų kreditą. Paaiškėjo, kad, naudodamasis šiaulietės vardu...

Muitininkai kaltinami kyšininkavimu

2010 m. balandžio 9 d.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2009 metų spalio mėnesį, STT Šiaulių valdybos pareigūnams bendradarbiaujant su Muitinės departamento Tarnybinių tyrimų tarnyba. Nustatyta, kad pareigūnai A. Bidva ir A. Stulpinas priėmė kyšius už muitinės procedūrų įforminimus.
Nuo 2009 metų spalio 20 dieną Šiaulių miesto apylinkės teismo sprendimu abu pareigūnai nušalinti nuo pareigų.
LR Baudžiamasis kodeksas numato atsakomybę ne tik už kyšio priėmimą, bet ir už jo davimą. Šioje baudžiamojoje byloje dviem asmenims pareikšti įtarimai dėl galimo papirkimo.

Į teismą nuvedė viskis ir konjakas

2010 m. balandžio 9 d.
Šiaulių miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šiauliečiui Mindaugui Vileikiui. Dėl sukčiavimo ir neteisėto mokėjimo priemonės panaudojimo anksčiau teistas 20-metis šįkart įkliuvo švarindamas parduotuvę.
Teismas baudžiamąją bylą dėl parduotuvėje įvykdytos vagystės išnagrinėjo pagreitinto proceso tvarka. Teisiamasis savo kaltės neneigė.
Kaltu dėl vagystės pripažintą M. Vileikį teismas nuteisė nelaisvės bausme pusantrų metų, bausmės atlikimą tokiam pat laikotarpiui atidedant. Laisvėje likęs nuteistasis turės ne tik atlyginti nuostolius parduotuvei, bet per...

Kronika

2010 m. balandžio 8 d.
Tas pats vyras šiaulietei užsiminė galintis pasirūpinti jos brolio įdarbinimu mėsos išpjaustytoju, ir už paslaugą paėmė 160 litų.
Taip ir nesulaukusi automobilio moteris vieną dieną pati nuvažiavo į Tilžės gatvę ir pamatė prie jos automobilio vaikštinėjančius jaunuolius, kurie pasakė apie ketinimus jos automobilį pirkti. Vos neparduotoje mašinoje jos savininkė neberado CD grotuvo.
Girtutėlis į namus sugrįžęs 46 metų šiaulietis, Pasvalio gatvės gyventojas, pagrasino nužudyti savo seserį ir sunaikinti visą turtą. Po to vyras į sesers galvą metė kirvį, kuris...

Naminukę gaminti sutrukdė policininkai

2010 m. balandžio 8 d.
Policininkai buvo informuoti, kad 32 metų akmeniškis namuose verda naminukę ir pas jį užsuko praėjusį antradienį apie 14 valandą. Kambariuose buvo juntamas raugo kvapas. Paaiškėjo, kad apie 110 litrų jo laikoma plastmasinėje statinėje ir trijuose aliuminio bidonuose.
Šeimininkas turėjo jau pagamintos degtinės nepilną pusės litro talpos butelį.
Taip pat rastas įrenginys, tinkamas gaminti naminę degtinę.

Teisingumą sudrebino betono maišyklė

2010 m. balandžio 8 d.
Šiauliečiui Arvydui Grigaičiui, turinčiam nuosavą statybų verslą, prireikė pusantrų metų, kad Šiaulių rajono pareigūnams įrodytų, jog vieną 2008 metų rudens dieną buvo nubaustas nepagrįstai. Tai, jog neteisūs ne tik policininkai, bet ir jiems antrinęs Šiaulių rajono apylinkės teismas, prieš kelias dienas paskelbė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs verslininko A. Grigaičio apeliacinį skundą, panaikino Šiaulių rajono apylinkės teismo nutartį, kuria šiaulietis įpareigotas sumokėti baudą neva už tai, kad vairavo...

"Šiliniai" liko už grotų

2010 m. balandžio 8 d.
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs nusikalstamos "šilinių" grupuotės narių, prieš kelerius metus nuteistų už žmogžudystes ir kitus sunkius nusikaltimus, skundus, paskelbė nuosprendį. Nė vienam iš nuteistųjų nuo bausmės išsisukti nepavyko.
Skundus pateikę nuteistieji — Vincas Šilys, Saulius Žemavičius, Algirdas Vaičiulis, Danieliaus Eremino, Virgilijus Vrubliauskas, Antanas Bagdonas — Apeliacinio teismo pripažinti kaltais ir turės atlikti jiems skirtas bausmes.
Teismas konstatavo, kad Šiaulių apygardos teisme 2008 metų kovo 28 dienos...

Žmona vyro kūną rado griovyje

2010 m. balandžio 7 d.
Vyriškio kūną rado žmona. Išgerti mėgęs vyras iš namų išėjo balandžio trečiosios pavakare. Nesulaukusi grįžtančio, žmona pati pradėjo jo ieškoti. Jį ir aptiko už kelių šimtų metrų nuo namų. Šioje vietoje griovio šlaitai gana statūs. Manoma, kad neblaivus vyriškis į griovį įslydo ir pats išlipti nebepajėgė.
Per praėjusį savaitgalį Joniškio rajone tai jau antras tokiu pat būdu gyvybę praradęs vyriškis. Balandžio 2-osios ryte Joniškyje, Žemaičių gatvėje, vandens griovyje rastas 1943 gimusio A. V. kūnas. Jį aptiko netoliese gyvenanti moteris. Vyras gyveno sodų bendrijoje „Draugystė“. Ant jo kūno jokių...

Sulaikyta parduotuvėse sukčiavusi trijulė

2010 m. balandžio 7 d.
Dėl netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimo ir neteisėto jos disponavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.
Kauniečiai — 42 metų G. N., 28 metų K. Ž. ir 23-ejų D. P. — uždaryti į areštinę, du iš jų teismas leido suimti ilgesniam laikui. D. P. ir G. N. reikalų su teisėsauga yra turėję ir anksčiau. G. N. teistas šešis kartus, iš kurių trys kartai — už sukčiavimą. D. P. teismo nuosprendį už pasipriešinimą valstybės tarnautojams yra išklausęs vieną kartą.
Šiaulių policijos Ekonominių nusikaltimų...

Šiauliuose paminėta saugaus eismo diena

2010 m. balandžio 7 d.
Moksleiviai dalyvavo saugaus eismo viktorinose.
Susirinkusiesiems grojo pučiamųjų orkestras, o policijos bičiulis Amsis kvietė vaikus dalyvauti piešinių ant asfalto konkursuose, dalijo atšvaitus, balionus.

Narkotikų kontrabandos gabentojai pričiupti

2010 m. balandžio 7 d.
Ikiteisminis tyrimas šioje byloje pradėtas pernai kovo 11-ąją, kai per pareigūnų operaciją sulaikytas automobilis, kuriame vieno iš kaltinamųjų kelioniniame krepšyje buvo surasta paslėpta 7,6 kilogramo hašišo siunta.
Ikiteisminio tyrimo nustatyta, kad trys Telšių rajono gyventojai, veikdami organizuotoje grupėje Ispanijos Karalystėje įgijo labai didelį kiekį (apie 10 kilogramų) narkotinių medžiagų -- kanapių dervos, kurią norėjo platinti ir pardavinėti Lietuvoje. Narkotikų krovinys buvo nugabentas iš Ispanijos į Vokietijos Federacinės Respublikos Stendalio miestą...

Kronika

2010 m. balandžio 7 d.
23-ejų ir 21-erių šiauliečių konfliktas įsiplieskė, kuomet vieno automobilio vairuotojas lenkdamas kitą automobilį pastebėjo pro pravirą jo stogo langą rodomus nepadorius gestus. Šiaulietis sustojo išsiaiškinti. Besiaiškinant vienas aršuolis čiupo metalinį strypą ir užsimojo jo priešininkui. Po smūgio šis prarado sąmonę, o nukritęs buvo spardomas.
Pareigūnams žinoma, kad vairuotojai prieš konfliktą važiavo su kompanijomis. Šie asmenys šiuo metu nustatinėjami.
Policijoje pradėtas tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
Šiauliuose, Žemaitės gatvės namo kieme...

Probleminėje šeimoje augęs kūdikis rastas negyvas

2010 m. balandžio 7 d.
Šeduvoje (Radviliškio rajonas) vežimėlyje rastas miręs dviejų mėnesių kūdikis. Girtaujanti ir vaikais nesirūpinanti mažylio motina buvo ir policijos, ir seniūnijos akiratyje.Po pirminės apžiūros ant mirusio kūdikio kūnelio išorinių smurto žymių nepastebėta, įvykį tiria Radviliškio rajono policijos komisariato tyrėjai.
Dar du vaikus auginanti 26 metų mirusio kūdikio motina ne kartą rasta girtaujanti ir besilaukdama trečiojo vaiko. Apie girtą į namus parvežtą nėščią moterį policijai ir seniūnijai yra pranešę kaimynai.
Medikai seniūnijai pranešė, kad kūdikis per mėnesį priaugo vos kelis...

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas