(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Afiša

Išleistas Kalnelio archeologinių radinių katalogas

2010 m. balandžio 10 d.
Leidinys „Archeologinių radinių katalogas, skirtas Sidabrės pilies 720 m. sukakčiai“, skaitytoją supažindina su muziejaus archeologiniuose rinkiniuose saugomais radiniais iš Kalnelio (Sidabrės) archeologijos paminklų. Šioje vietovėje aptinkami dviejų laikotarpių — V— XIII ir XVI— XVIII amžių dirbiniai. Į muziejaus rinkinį jie daugiausia pateko iš archeologinių kasinėjimų, tačiau kai kuriuos suradę atidavė vietos gyventojai.
Radiniai kataloge suskirstyti į grupes: geležies dirbinių, monetų, metalinių papuošalų ir apkaustų, keramikos, radinių iš kaulo, stiklo ir akmens...

Lietuvos tūkstantmečio veidas įamžintas metraštyje

2010 m. balandžio 9 d.
Penktadienį 17 valandą Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio viloje bus pristatytas metraštis „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien '09“, kurio tema — „Lietuvos tūkstantmečio veidas“. Šiame Lietuvos fotomenininkų sąjungos leidinyje publikuojami ir trijų šiauliečių darbai bei nuotraukos iš „Aušros“ muziejaus fondų.
Šiauliai — pirmasis miestas, kuriame pristatomas metraštis, skirtas jubiliejiniams Lietuvos metams bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos keturiasdešimtmečiui paminėti.
Susitikime-diskusijoje planuoja dalyvauti Lietuvos...

Naujojoje bažnyčioje — Kryžiaus kelio stotys iš muziejaus

2010 m. balandžio 6 d.
Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje „Aušros“ muziejus įrengė unikalią Kryžiaus kelio ekspoziciją. Joje eksponuojami kunigo skulptoriaus Antano Rimavičiaus sukurti bareljefai, saugomi „Aušros“ muziejuje.
Kryžiaus kelias — tai 14 stočių, simbolizuojančių Jėzaus Kristaus kančios kelią nuo patekimo pas Poncijų Pilotą iki nukryžiavimo ir palaidojimo, o jas vainikuoja Jėzaus Kristaus prisikėlimas.
Muziejaus direktorius Raimundas Balza sako, jog pabendravus su parapijos klebonu kunigu Vytautu Kadžiu, išaiškėjo...

„Dagilėlis“ koncertuos Sankt Peterburge

2010 m. kovo 18 d.
„Dagilėlis“ Lietuvą reprezentuos valstybinio Ermitažo rengiamame tarptautiniame festivalyje „Dedikacija maestro“. Šis festivalis, kuriame dalyvauja daug garsių pasaulio atlikėjų, laikomas svarbiausiu šio pusmečio muzikiniu įvykiu Sankt Peterburge.
Šiauliečių choras yra pakviestas dalyvauti festivalio uždarymo koncerte, kuris įvyks šeštadienį Ermitaže Herbo salėje. Šis koncertas yra skiriamas Ermitažo kamerinio orkestro įkūrėjui ir vadovui profesoriui Sauliui Sondeckiui ir pianistui virtuozui Nikolajui Petrovui. Maestro S...

Šiauliuose — tarptautinis tautinių instrumentų festivalis

2010 m. kovo 18 d.
Tokio pobūdžio tarptautinis festivalis vyks pirmą kartą Šiauliuose. Įvairios sudėties ansambliai atliks populiariąją muziką. Pagrindinis festivalio kriterijus: ansamblio sudėtyje būtinai turi būti liaudies instrumentų. Jaunimo susidomėjimas šiuo projektu didžiulis, iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių atvyks per 200 dalyvių.
„Šiaulių krašto“ inf.

Koncerte — žymios choreografės šokių pynė

2010 m. kovo 18 d.
Šokio sūkuryje suksis Šiaulių miesto šokių ansambliai „Želmenėliai“, „Šėltinis, „Kalatinis“, „Straksiukas“. Atvyksta kauniečių šokių kolektyvas „Malūnėlis“ ir ansamblis „Mažasis suvartukas“ iš Plungės.
Koncertas skirtas choreografės 60-mečiui. L. Kiselienė, Vilniaus pedagoginio universiteto docentė, yra viena ryškiausių mūsų laikmečio lietuviškų šokių kūrėja, pastarųjų penkių Lietuvos dainų švenčių Šokių dienos meno vadovė ir vyriausioji baletmeisterė. L. Kiselienė yra sukūrusi daugiau nei 60 šokių.
„Mūsų kolektyvas šoka kone dvidešimt jos šokių, — sako Aldona Masėnienė, „Želmenėlių“ vadovė. — Tarp jų ir specialiai mums...

Piešiniai ant šilko

2010 m. kovo 15 d.
Piešiniai ant šilko Joniškio Žemės ūkio mokykloje eksponuojama Joniškio kultūros centro direktorės Gerdos Norušaitienės pirmoji autorinė piešinių ant šilko paroda. Eksponuojamus peizažus ir gėlėmis dekoruotas šilko skareles bei šalius Gerda Norušaitienė pradėjo kurti pabuvojusi vienoje sostinės dailės salone surengtoje tapybos pamokoje.
„Pajutau ryšį su šilku, o kai žinovų buvau padrąsinta šį poreikį puoselėti, supratau, kad kūryba nepaiso jokių taisyklių... Kad ji yra galimybė atrasti savyje kitą pasaulį, priebėgą nuo kasdienybės netobulumo. Kad ji — tai vaistas nuo liūdesio...

Parodoje eksponuojama pasų istorija

2010 m. kovo 15 d.
Šiaulių apskrities Policijos muziejuje Kovo 11-osios proga atidaryta XIX— XX amžiaus Lietuvos asmens dokumentų paroda. Eksponatus iš asmeninio archyvo šiai parodai pateikė Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjas, vienas iš muziejaus įkūrėjų Alfredas Vilbikas.
Seniausias ekspozicijoje rodomas carinės Rusijos valdžios Lietuvos teritorijoje išduotas pasas 1915 metais. Paso savininkas — beraštis, jame nurodytos paso turėtojo ypatingos žymės, tikėjimas. Pasak teisėjo, šis pasas ekspozicijoje — vertingiausias.
Lietuvą okupavus vokiečiams...

Dailininkas nesitikėjo sulaukti tiek žiūrovų

2010 m. kovo 10 d.
„Sunku kalbėti, tikrai nesitikėjau jūsų tiek matyti. Labai ačiū, kad atėjote“, — dėkojo Kornelijus Užuotas, pristatydamas savo darbus.
Iš Kelmės kilęs, Šiaulių universiteto Dailės fakulteto studijas baigęs dailininkas sakė, jog dažniausiai į savo parodų atidarymą menotyrininkų nekviečiąs. Kalba pats. Beje, ir kalbų iš anksto neruošiantis.
„Parodą pavadinau „Upė“. Kodėl čia mano upė? Todėl, kad čia — mano tėvynė. Ši paroda — prieš metus surengtos parodos Šiauliuose tęsinys, upės tęsinys“, — sakė K. Užuotas. Dailininką su upe sieja daug prisiminimų ir potyrių. Kelmėje, vaikystėje...

Tautodailininkė pretenduoja į profesionalų gretas

2010 m. kovo 8 d.
Dailininkės paveikslų tema įvairi — gamta, gyvūnai, abstrakcijos šventųjų paveikslai. D. Sutkuvienė nemėgsta prisirišti nei prie temos, nei prie vieno, tik konkrečiam menininkui būdingo potėpio, jai įdomu išbandyti įvairias technikas. Tačiau žvelgiant į darbus negalima nepastebėti juos jungiančio bendrumo — potėpiai švarūs, aiškūs, spalvos — subtilios, nerėkiančios.
Iki tikrojo meno 46-erių metų dailininkė ėjo ilgai. Pirmąją autorinę parodą jį surengė 2008-aisiais. Po to sekė parodos Joniškyje, Žagarėje, Akmenėje, Rokiškyje.
Baigusi Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, D...

„Griausme“ griaudė šimtai moksleivių

2010 m. kovo 6 d.
Į ketvirtus metus rengiamą festivalį suvažiavo penkiolika kolektyvų iš Marijampolės, Kauno, Klaipėdos, Telšių, Šilutės, Kuršėnų, Mažeikių.
Šis renginys pradėtas rengti siekiant, kad tarpusavyje varžytųsi vienodo profesinio meistriškumo kolektyvai. Pasak Šiaulių profesinio rengimo centro projektų vadovės Eglės Beinoravičienės, mokyklų ir gimnazijų šokėjai būna profesionalesni, nes kolektyvų sudėtis kas metai nesikeičia.
Festivalyje prizinės vietos neskirstomos, šiemet laureatais tapo penkios šokių grupės. Šį renginį Šiaulių profesinio rengimo centras organizuoja savo lėšomis...

Nežinomybė dėl Jono Kinčino fotografijų

2010 m. kovo 4 d.
Vieno įdomiausių tarpukario Lietuvos provincijos fotografų Jono Kinčino fotografijų parodą Viekšniuose (Mažeikių rajonas) pristato Šiaulių „Aušros“ muziejus. Jo darbuotoja dalyvavo autoriaus gimimo 110 — osioms metinėms skirtos parodos atidaryme ir nustebino susirinkusius vietinius žmones, negalėdama atsakyti į klausimą, kaip muziejus išsaugojo vertingas nuotraukas. Viekšnių kultūros namuose eksponuojama J. Kinčino kelios dešimtys maždaug nuo 1920 metų iki karo užfiksuotų šio miestelio ir apylinkių vaizdų, vietinių gyventojų portretų.
Viekšnių kultūros namų direktorės Birutės Švažienės...

Bibliotekos lankytojams — Jono Meko filmas

2010 m. kovo 3 d.
Filmas bus suskirstytas į keturias, kiek ilgiau nei valandą trunkančias dalis. Pirmoji dalis bus parodyta kovo 9 dieną 17 valandą, filmą pristatys menotyrininkas Remigijus Venckus. Paskutiniąją, ketvirtąją dalį, žiūrovai galės išvysti kovo 30-ąją.
Filmą bibliotekai padovanojo Jono Meko vizualiųjų menų centras, esantis Vilniuje.
Pasak bibliotekos Amerikos skaityklos koordinatorės Romos Baristaitės, šis filmas įprasmina sąsają tarp Lietuvos ir Amerikos: būtent Amerikoje J. Mekas turėjo galimybę realizuoti savo kūrybinius sumanymus, nepamiršdamas savo...

Konferencija apie Matą Slančiauską

2010 m. kovo 1 d.
Iš Rudiškių seniūnijos (Joniškio rajonas) kilusį Matą Slančiauską kraštiečiai žino kaip tautosakos rinkėją ir siuvėją. Šios šviesios asmenybės 160 gimimo metinių progą jo vardo gimnazijoje surengtoje konferencijoje tautosakininko asmenybė išsiskleidė tarsi puokštė: jis buvo ir kūrėjas, vertėjas, mokytojas, kraštotyrininkas.
Joniškio Mato Slančiausko gimnazijoje surengtoje konferencijoje Šiaulių Universiteto dėstytoja docentė Janina Švambarytė— Valužienė pastebėjo, kad Matas Slančiauskas, labai darbštus ir kruopštus žmogus, buvęs ne tik tautosakos rinkėjas, bet ir puikus...

Sekmadienį bus pagerbtos „Lietuvos Metų Moteris 09“ nominančių širdys

2010 m. vasario 27 d.
Lietuvos Metų Moters rinkimai organizuojami jau nuo 1992 m., tačiau šiais metais bus išreikštas kiek „kitoks“ dėmesys nominuotų dalyvių moteriškumui.
„Džiugu, kai į moterį pažvelgiama ne kaip į niekučių ištroškusią būtybę, o moteriškumo puoselėjimas išlieka vienu iš svarbiausių prioritetų“,–teigė 2005 m. už nesavanaudišką pagalbą ir laimės kibirkštį nepriteklių ir nelaimių užkluptiems apdovanota gerai Lietuvoje žinoma žurnalistė Edita Mildažytė.
Kompanija „Beiersdorf“, valdanti prekinį ženklą NIVEA ir būdama „Metų moteris 2009“ rinkimų generaline rėmėja, priėmė išskirtinį sprendimą. Nominantės bus...

„Neįvardyti laiko portretai“

2010 m. vasario 25 d.
Taip Šiaulių dailės galerijoje atidarytą naują personalinę parodą pavadino fotomenininkas Aleksandras Ostašenkovas. Joje — 99 nespalvoti gyvenimo, socialinės aplinkos ir sielos portretai, kuriuos pamatyti ir įvertinti galima iki kovo 13 dienos.
A. Ostašenkovas iš archyvų atrinko 1968--2010 metų negatyvus. Dalis jų dienos šviesą išvydo pirmą kartą. Parodai ruošėsi pusantrų metų. Per tą laiką, sakė, patikrino ne tik archyvus, bet ir save, prisiminimus.
Gyvenimas, filosofavo A. Ostašenkovas, yra nenutrūkstamas vyksmas laike. Kad ir kaip keistųsi socialinė aplinka...

Jono Sidaravičiaus atminimo vakaras

2010 m. vasario 21 d.
Penktadienio vakarą „Laiptų galerija“ šiauliečius ir miesto svečius pakvietė į dailėtyrininko, dailininko, kolekcininko profesoriaus Jono Sidaravičiaus (1937-2002) kūrybos parodą.
Galerijos direktorė Janina Ališauskienė sakė: „Tai ketvirtas tokio pobūdžio projektas, pristatantis žinomus, bet šiandien šiek tiek primirštus kūrėjus, kurie savo darbais prisidėjo prie Šiaulių ir Lietuvos kultūros bei meno puoselėjimo ir sklaidos. Projektas bus tęsiamas ir ateityje“.
Galerijoje eksponuojama J. Sidaravičiaus tapyba, straipsniai, monografijos. Prieš atminimo...

Prisistato rajono tautodailininkai

2010 m. vasario 18 d.
Kuršėnuose, Kultūros centre, antradienį atidaryta Šiaulių rajono tautodailininkų darbų paroda.
Šiaulietė menotyrininkė Michalina Adomavičienė, apžvelgdama parodą, pasidžiaugė gražiais keramikos dirbiniais, aukšto lygio medžio darbais ir kitais kūriniais.
Savo darbus į parodą pristatė daug jau plačiai garsėjančių tautodailininkų. Žvilgsnį traukia keramikų Reginos ir Vytauto Mataičių, Antaninos ir Algimanto bei Marytės ir Stanislovo Tamašauskų, Astos Pigulevičienės ir Rolandas Grunskio, Virgilijos Silvestros Šufinskienės, Vidmanto Vertelio, akmenį apdirbančio...

Šimtai šiauliečių varė žiemą...

2010 m. vasario 17 d.
„Eisime prie mūsų lapės“, — Prisikėlimo aikštėje keliant valstybės vėliavą už nugaros jau tarėsi šiauliečiai.
16 valandą kas nepatingėjo ir pasinaudojo ramiu oru rinkosi Talkšos ežero pakrantėje prie Geležinės lapės, kur buvo švenčiamos Užgavėnės. Šurmuliavo minios žmonių.
Šventės organizatorė Diana Martinaitienė sakė, kad šiemet žiemą išvaryti sunku, tenka smarkiai patriukšmauti ir daug blynų suvalgyti prieš Gavėnią, kad žiema kuo greičiau iškeliautų iš kiemo.
Be Kanapinio ir Lašininio tradicinės dvikovos ir Morės, ežero pakrantėje koncertavo kultūros centro „Laiptų galerija“...

Gimnazistai pastatė miuziklą

2010 m. vasario 15 d.
Šiaulių Didždvario gimnazija Valstybės atkūrimo dienai skyrė gimnazistų miuziklą „Velnio nuotaka“, kuris penktadienį mokyklos bendruomenei ir svečiams buvo parodytas „Saulės“ koncertų salėje.
„Tai antras mūsų muzikinis projektas, bet čia — aukštesnis lygis“, — po generalinės repeticijos, likus pusantros valandos iki koncerto, kalbėjo gimnazistai, pagrindinių vaidmenų atlikėjai. Jaunuoliai sakė, kad mokykliniai spektakliai turi įtakos ir pasirenkant gyvenimo kelią: keli iš jų ketina susieti savo gyvenimą su scena.
Miuziklo režisierė ir projekto...

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas