(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pirmas puslapis

„Nebarstykit perlų kiaulėms“

2010 m. balandžio 10 d.
Jei ne Genovaitė Valčiukienė, šiandien Pakruojo rajonas jau būtų pradvisęs danų kiaulių srutomis iš 14 kiaulių kompleksų. Ne tik Pakruojis — visa Lietuva būtų tapusi daniškų kiaulių ferma. Jei ne ji, mokytoja Genovaitė, šiandien vietoj Rozalimo pušyno būtų plyna kelmynė, o dabar yra 288 hektarų valstybinis miško parkas. Kiek gali vienas žmogus nuveikti dėl savo žemės, dėl savo krašto, kaimynų, Lietuvos? Daug, tiek, kiek padarė 76— erių Genovaitė Valčiukienė.
„Jei būtumėte atvažiavę kovo 22— ąją, būtumėte dar gavę paragauti abrikosų iš mano sodo“, — skėsčioja raštuotomis riešinėmis papuoštomis rankomis...

Odė fabrikui odų fabrike

2010 m. balandžio 9 d.
Šiauliai kurs Menų fabriką buvusiame „Elnio“ fabrike. Tam gauna per 8 milijonus litų europinės paramos. Kaip kultūrinę idėją paversti kūnu? Ko patiems menininkams reikia? Apie tai viešai diskutuota "Santaros-Šviesos" klubo surengtoje diskusijoje. Diskusijos dalyviai siūlė neužsidaryti vien savo rate. bet pritraukti ir užsienio menininkus, čia galėtų būti jų rezidencijos. Ar griuvėsiai taps pozityvu ir nauju miesto simboliu?
„Griuvėsiai“ — tai buvusio „Elnio“, o dar anksčiau — Chaimo Frenkelio odų fabriko pastatai ir teritorija. Ją tikimasi...

Jokių išimčių nebus. Išimtys - per sunkios

2010 m. balandžio 9 d.
Jokių išimčių nebus. Išimtys - per sunkios Sidas AksomaitisSidas AKSOMAITIS,“Respublikos” žurnalistas Lietuvos mokesčių mokėtojas, nuėjęs miegoti tiesut tiesutėlis, rytą gali pabusti kuprotas. Su skolų kupra. Neseniai toks rytas išaušo šimtams tūkstančių bedarbių, pensininkų ir studentų - jie sužinojo, kad yra skolingi valstybei už Privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).Žmones pribloškė žinia, kad PSD mokestį - po 72 litus už mėnesį - privalo sumokėti visi, pernai bent mėnesį neturėję darbo, bet jo ieškoję patys, o ne per darbo biržą.Pagal mokesčių rinkėjų logiką tautietis...

Savivaldybė skolinga mokinių tėvams

2010 m. balandžio 8 d.
500 litų. Tiek pinigų Šiaulių miesto savivaldybė per pusę metų įsiskolino Šilėnų (Šiaulių rajonas) soduose gyvenančiai šeimai, kurios vienuolikametė duktė mokosi miesto Dubijos pagrindinėje mokykloje. Nuo pat praėjusių metų balandžio už moksleivių atvažiavimą į miesto mokyklas įsipareigojusi apmokėti Savivaldybė su šeimomis atsiskaitė tiktai šių metų sausį ir kovą. Sumokėta iki vasario. Į skolas klampinami tėvai neturi tokių galių pagrasinti valdininkams delspinigiais, kaip dabar grasinama dėl nesumokėto privalomojo sveikatos draudimo mokesčio.
Šilėnų sodų gyventoja (vardas ir pavardė...

Paskutiniai senelių maldos pusryčiai

2010 m. balandžio 7 d.
Penktadienį Joniškio rajono Žagarės senelių globos skyriaus darbuotojai ir gyventojai susirinko į paskutinius maldos pusryčius. Rajono taryba nutarė skyrių uždaryti, o seneliams siūlo keltis į privačius senjorų namus Beržėnuose. Tarybos narys Kostas Vozbutas įsitikinęs: minėtu sprendimu pažeistos žmogaus teisės ir kas gali paneigti, ar kažkam nebuvo naudinga senelius „ištremti“ į privačią įstaigą.
Nuo gegužės pirmosios Žagarės senelių globos skyrius uždaromas. Už šį sprendimą balsavo dvidešimt rajono Tarybos narių, prieš — du, susilaikė vienas.
Tarybos nariai...

Mozė lieka Lietuvoje, tik tauta - dykumoje

2010 m. balandžio 7 d.
Mozė lieka Lietuvoje, tik tauta - dykumoje "Respublikos" redakcijos skiltisPrivalomojo sveikatos draudimo mokesčio išgąsdintas lietuvis Lazdijų gyventojas jau ruošiasi ieškoti savo lenkiškų šaknų. Kad taptų Lenkijos piliečiu.O kas žmogui beliko? Gal pasikarti? Kai pasirinkimas tik toks, verčiau transformuotis į lenką. Taip sakant, išduoti Tėvynę. Nes Andriaus Kubiliaus Vyriausybė savo tautos atvirai nekenčia. Tą neapykantą išduoda rafinuotas savo tautos engimas. Rafinuotais ir vis įvairesniais mokesčiais.Tarsi ne gyvą žmogų alina. Bet skaptuoja medinį stulpą...

Augintiniams krizė neprasidėjo

2010 m. balandžio 6 d.
Šiauliuose vykusi tarptautinė kačių paroda buvo tarsi akibrokštas sunkmečiui: prie bilietų ir įėjimo — žmonių eilės, prie narvelių — sausakimša. Gražiausi katinai suvežti ir iš Suomijos, o kačių ekspertai kviesti iš keturių šalių. Kačių šeimininkai vieningai tvirtino: krizė prieš pomėgį yra bejėgė. Šeimos finansų analitikė Julita Varanauskienė neneigia — nusiraminimą teikiančių prekių ir paslaugų pardavimų pasaulyje nemažėja.
Iš 243 užregistruotų katinų į parodą neatvyko tik dešimt — latviams kelionę sutrukdė potvynis.
„Krizės katinų klausimu nėra. 30— 40 dalyvių negalėjome priimti, nes Šiauliuose nėra...

Mokslininkas imasi vėžio

2010 m. balandžio 3 d.
Ar pavyks veterinarijos daktarui iš Gruzdžių (Šiaulių rajonas) nustebinti pasaulį? Biomedicinos mokslų daktaras, keliolikos mokslinių straipsnių įvairiose šalyse autorius, aštuoniasdešimtmetis gruzdiškis stebina ne tiktai savo gyvybingumu ir pomėgiais, bet ir sako žinantis, kaip išsigydyti vėžį.
Prieš susitikimą Gruzdžiuose ne vieną kartą su Pranu Chlebausku bendravome telefonu. Daktaras sakė: norėtų papasakoti, kaip jis išsigydė vėžį.
Pasiūlymas sudomino. Juoba kad apie sunkios ligos gydymą siūlėsi pasakoti žmogus, kurio pavardė ir gyvenimo aprašymas yra...

Nakvynės namuose — "pravėdinta" šimtai tūkstančių litų

2010 m. balandžio 2 d.
Bet rezultatas priešingas: gyventojai negali sulaukti eilės išsimaudyti, valgį gali išsivirti tik nustatytomis valandomis, ruošiamasi nuo 22 valandos išjungti elektrą.
Užtat visu gražumu it koks paminklas garsiajai Nakvynės namų rekonstrukcijai čia puikuojasi patalpų kondicionavimo sistema. Ji surijo daugiausiai lėšų. Ir yra neveikianti.
Pradedant 2005 metais į Nakvynės namus pradėti kišti pinigai. Didžioji jų dalis gauta iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių paslaugų infrastruktūros programos: 80,100 ir 435 tūkstančiai litų. Taigi iš viso —...

Laikraščio platintojui paklūsta virbalai

2010 m. balandžio 2 d.
Kazimierą Limantą Šiaulėnų seniūnijos (Radviliškio rajonas) žmonės pažįsta ne vien kaip „Šiaulių krašto“ platinimo tarnybos platintoją, bet ir kaip mezgėją. Ir viena, ir kita Kazimierui sekasi puikiai. Kai Šiaulėnų seniūnijoje prireikė platintojo, pirmasis „Šiaulių krašto“ platinimo tarnyboje dirbti pasisiūlė Repšių kaime gyvenantis Kazimieras Limantas.
Vėliau atsirado dar vienas pretendentas, ir kilo savotiškos varžytuvės: kurio ankstesnė patirtis ir gerosios savybės nulems?
Gal dėl tų „varžytinių“ ir pasklido kalbos, jog Kazimieras negali būti labai...

Kiaušinio lukštą gręžioja stomatologijos grąžtukais

2010 m. balandžio 2 d.
Alkiškiuose gyvenanti „Šiaulių krašto“ prenumeratorė Aldona Tenienė nėra girdėjusi, kad kas nors kitas šalyje stomatologijoje naudojamais grąžtukais gręžioja kiaušinių lukštus, kaip ji, ir sukuria meniškus dirbinius. Kaip tai pavyksta? Išgraviruoti įmanoma tik žąsies kiaušinio lukštą. Vištos kiaušinio lukštas yra per minkštas, todėl greitai sulūžinėja.
Naudoju elektrinį grąžtuką, kuris yra panašus į dantų gręžimo mašiną, tik už ją yra mažesnio galingumo. Tą įrankį nusipirkau sendaikčių turguje, ir naudoju iš stomatologų gaunamus nudėvėtus dantų grąžtukus.
Pirmiausia kiaušinio galuose išgręžiu po...

Penkiolika tūkstančių Genovaitės margučių

2010 m. balandžio 2 d.
Kelmiškė „Šiaulių krašto“ skaitytoja Genovaitė Bilienė prieš kiekvienas Velykas įvairiausiais raštais išdabina po kelis šimtus kiaušinių. Tai daro jau penkiasdešimt metų. Jeigu sudėtų visus per gyvenimą išmargintus velykaičius, jų susidarytų apie penkiolika tūkstančių. „Kiaušinius marginti pradėjau nuo dešimties metų, — pasakoja Genovaitė. — Mokiausi iš mamos. Ji prieš kiekvienas Velykas parnešdavo vaškinę žvakę, išlydydavome ir vašku ant kiaušinių piešdavome įvairiausių raštų.
Mokytoja paprašė atnešti į mokyklą margutį. Mano margintas buvo pripažintas gražiausiu. Nuo tada pakilo dar didesnis ūpas marginti ir margučius...

Nieko tokio ir... tiek daug

2010 m. balandžio 2 d.
Šiauliečiai menininkai muzikos studijos „Nieko tokio“ vadovai aktorė Jūratė Budriūnaitė ir muzikantas Vadimas Kamrazeris — ištikimi „Šiaulių krašto“ skaitytojai. Vadimas laikraštį prenumeruoja nuo pat jo leidimo pradžios, prenumeratą buvo nutraukęs tik trejiems metams, kai gyveno Izraelyje. Jūratė juokiasi: „Šiaulių kraštas“ jos gyvenime atsirado kartu su vyru.
Laikraštis yra tapęs menininkų šeimos gyvenimo dalimi: rytai prasideda skaitant spaudą. Jūratė šypsosi: kai vyras į darbą išeina anksčiau, laikraštį padeda ant stalo. O radęs sudominusį straipsnį ar rašinį apie...

Laikraštis papildo kolekcininkės rinkinius

2010 m. balandžio 2 d.
Pakruojietė kolekcininkė Genovaitė Stankevičienė, dalyvavusi susitikime su aktoriais — teatro legendomis, Vytautui Tomkui nunešė pasirašyti fotografiją, išsikirptą iš „Šiaulių krašto“. Ponia Genovaitė tiksliai nebesuskaičiuoja, kiek metų prenumeruoja dienraštį ir išsikerpa jai reikalingus tekstus ar iliustracijas. Sekmadienį į Šiauliuose vykusį susitikimą su žymiais aktoriais G. Stankevičienė vežėsi V. Tomkaus nuotrauką, pernai rudenį publikuotą „Šiaulių krašte“. Joje aktorius užfiksuotas Pakruojo dvare — tuo metu, kai čia svečiavosi, pakviestas bėgimo „Pakruojo dvaro...

Prenumeratorė pasinėrė į segių gamybą

2010 m. balandžio 2 d.
„Šiaulių krašto“ prenumeratorė iš Žvelgaičių kaimo (Joniškio rajonas) Regina Gužauskienė laisvas valandas praleidžia iš karoliukų verdama seges. Ši aistra ją užvaldė prieš keletą mėnesių. Anksčiau moteris gamino papuošalus iš veltinio, išbandė origami lankstinių techniką. Regina Gužauskienė segių kūrimu iš karoliukų užsikrėtė kaip liga. Pirmiausia jas gaminti ėmėsi dukra Sandra. Pamačiusi susigundė mama. Kasdien laisvu laiku moteris sėda prie pamėgto užsiėmimo ir kelias valandas dirba su užsidegimu. Nors kartais karoliukai neklauso, nes sunku sugaudyti juos vielute, ant kurios...

Ar pasitikite žurnalistais?

2010 m. balandžio 2 d.
Dalia ZAMALIAUSKIENĖ, bendrosios praktikos slaugytoja:
— „Šiaulių kraštą“ su vyru skaitome seniai ir šiuo laikraščiu pasitikime. Oi, šiandien tai nelabai, nes Melagių diena, reikės labai atidžiai skaityti.
Man patinka receptų skyrelis, labai įdomios skaitytojų nuomonės, laiškai laikraščio pradžioje. Visada sprendžiu kryžiažodžius. O perskaitome beveik viską.
Labai gerai, kad žurnalistai apie labai daug parašo ar parodo, juk nieko, kas vyksta, nežinotume. Bet kartais stebina, kai apie kokį nors įvykį rašoma ar rodoma priešingai — kad...

KONKURSAS BAIGĖSI, KONKURSAS PRASIDEDA

2010 m. balandžio 2 d.
— Šeduvos lopšelio— darželio bendruomenei už nuotrauką „Niauduva veržiasi į vaikų lopšelį — darželį“ dovanojame leidyklos „Alma littera“ O. Lapino ir D. Lapinienės knygą „Ten ir atgal. Vienas megabaitas apie vaiką“.

— Živilei Perminaitei už požiūrį — pavasarį matyti ir ant palangės — dovanojame „Alma littera“ išleistą A. Diuma knygą „Juodoji tulpė“.

— Sonatai už ledonešį Dubysoje dovanojame „Alma littera“ išleistą Elenos de Strozzi knygą „Salve, Regina“.

***
Ačiū Tomai Jatužytei už nuotrauką su tulpėmis ir...

„Ką valgyti, mama?“

2010 m. balandžio 1 d.
„Atvažiuokite, pažiūrėkite, kaip gyvena daugiavaikė šeima“, — toks kvietimas nuskambėjo redakcijos telefono ragelyje. Moters balse — juoda neviltis. Rašė Prezidentei, Savivaldybė pažadėjo valytojos darbą. Darbo birža nedavė siuntimo, nes su aukštuoju esą valytoja negali dirbti. O vaikai klausia:“Ką valgyti, mama?“ Laimė, situacija gali būti ne beviltiška — darbą motinai pažadėta surasti.
Romualda Strazdauskienė, 37 metų šiaulietė, su vyru augina keturis vaikus — tris sūnus ir dukrelę. Vyriausiajam dvyliktokui aštuoniolika, viduriniesiems —...

Feodalizmas aukštielninkai

2010 m. balandžio 1 d.
"Respublikos" redakcijos skiltisFeodalizmas aukštielninkaiKaip gera būti mokesčių mokėtojų tarnu.Gauni tarnybinį butą. Gyvenk. Mokesčių mokėtojai apmokės. Gauni tarnybinį telefoną. Net ne vieną. Plepėk, komanduok, kiek nori. Pliaukšk nesvarbu su kuo. Kolega, pavaldiniu, žmona ar medžiotojų būrelio nariu. Mokesčių mokėtojai apmokės. Naudojiesi interneto paslaugomis. Mokesčių mokėtojai apmokės. Gauni tarnybinį automobilį. Ne turguje pirktą. Naują. Važinėk kiek nori. Mokesčių mokėtojai apmokės. Kuo svarbesnis tarnas, tuo blizgesnė jo mašina. Mokaisi užsienio kalbų. Mokesčių...

2010 m. balandžio 1 d.

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas