(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Gamink ir balsuok
Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Krašto žinios

Sekminių dieną – ketvirtasis folkloro festivalis

2012 m. birželio 2 d.
Saulius JUŠKEVIČIUS

KULTŪROS IR ŠVIETIMO ŽIDINIAI PROVINCIJOJE

Per Sekminių šventę Radviliškyje vykusiame folkloro ansamblių festivalyje „Ganiau palšus jautelius“ buvo prisiminti senovės papročiai, dainos, šokiai. Toks festivalis mieste surengtas jau ketvirtą kartą.

saulius@skrastas.lt

Šventę pradėjo vaikai

Jau nuo rytmečio radviliškiečiai, sukviesti muzikos garsų, rinkosi į Kultūros ir poilsio parką. Čia juos linksmino jaunieji vaikų Sekminių dalyviai.

Miestelėnams Radviliškio kultūros centro Vaikų teatro būrelio nariai priminė senovinius papročius: į ganyklą buvo išginti gyvuliai, buvo pinami vainikai, piemenėliai, gavę kiaušinių, ant laužo kepė kiaušinienę, buvo prisiminti senoviniai papročiai, Sekminių burtai, dainos ir šokiai.

Vieną po kito vaikų Sekminių vedėjai D. Paškauskas ir A. Tamošiūnaitė kvietė koncertuoti Gražinos pagrindinės mokyklos jaunių tautinių šokių grupę „Gražiniečiai“ (vadovė V. Jurgauskienė), Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos folkloro ansamblį „Kanapėlė“, vadovaujamą I. Petraitienės bei Radviliškio muzikos mokyklos kanklių ansamblį (vadovė I. Lipinskienė).

Vyko rajono jaunimo organizacijų varžytuvės.

Skambėjo tautų folkloras

Po šv. Mišių Kultūros centro, rajono kultūros namų, šalies ir užsienio meno kolektyvų šventinė eisena, lydima žiūrovų, patraukė Kultūros ir poilsio parko link.

Šventę pradėjo Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtiniai (vadovė R. Norkūnienė). Iš jų estafetę perėmė Šeduvos etnografinis ansamblis „Šeduva“ vadovaujamas E. Brajinskienės, bei Baisogalos kultūros namų folkloro ansamblis „Dainoriai“ (vadovė S. Anglickienė).

Po to scenoje vienas kitą keitė rajono meno kolektyvai: Pociūnėlių kultūros namų folkloro ansamblis „Garduva“ (vadovė G. Vorienė), Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“, vadovaujamas D. Stakvilevičiaus.

Žiūrovų plojimų ir palaikymo sulaukė Rozalimo kultūros namų folkloro ansamblis „Sedula“ (vadovė D. Juškienė), Biržų kultūros centro folkloro ansamblis „Siaudela“, vadovaujamas J. Garnelienės, Kelmės kultūros centro tradicinė kapela (vadovė L. Lapinskienė), Kauno Veterinarijos akademijos folkloro ansamblis „Kupolė“, vadovaujamas A. Bernatonio.

Žiūrovai negailėjo plojimų ir atlikėjams iš Latvijos, kurie pristatė latviškas Sekminių dainas ir šokius. Be jau nebe pirmą kartą miestelėnams koncertavusio Bauskės rajono Vecsaulės kultūros namų folkloro ansamblio „Vecsaulė“ (vadovė S. Zandere), šiemet žiūrovus linksmino ir Bauskės kultūros centro folkloro ansamblis „Drengeri“ (vadovė I. Greninia).

Ypač šiltai festivalio žiūrovų buvo sutikta Lenkijos folkloro kapela „Kapela 3/4“ (vadovas D. Popielarz), atlikusi ne tik liaudiškas savo krašto melodijas, bet ir vieną kitą populiarų kūrinį, žinomą vyresniems žiūrovams.

Daugiau nei penkias valandas skambėjo Sekminių dainos, buvo šokami šokiai. Festivalio pabaigoje vedėjos A. Virgailienė ir L. Vaičiulytė šventę bendra daina „Ganiau palšus jautelius“ užbaigti pakvietė visus kolektyvus.

Po to kolektyvai linksminosi vakaronėje.

Ištroškę ar išalkę žiūrovai galėjo pasivaišinti įvairiais valgiais bei gėrimais, iš Sekminių jomarko parnešti lauktuvių ir namiškiams.

Autoriaus nuotr.

EISENA: Rajono, šalies ir užsienio muzikantų eisena nuo Kultūros rūmų atėjo į miesto Kultūros ir poilsio parką.

ŠEDUVA: Šeduvos etnografinis ansamblis „Šeduva“ šventės dalyvius pamalonino savo krašto Sekminių dainomis.

BIRŽIEČIAI: Biržų kultūros centro folkloro ansamblis „Siaudela“ į festivalį atvyko geros nuotaikos ir pilnas energijos.

SVEČIAI: Lenkijos folkloro kapela iš Gniezno „Kapela 3/4“ festivalyje pasirodė pirmą kartą.

ŠEIMININKAI: Festivalio šeimininkai – Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ – ne tik linksmas dainas traukė, bet ir šokiais publiką išjudino.

Dienos populiariausi

Lageris atskyrė pusseseres (96)

2013 m. spalio 12 d.
lankomiausias

Nuo emigracijos iki korupcijos (293)

2016 m. sausio 26 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas