(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Įvykiai, aktualijos

Šiaulių kelininkai dirba padidintu intensyvumu

2017 m. sausio 5 d.

Visą Lietuvą užklojęs storas sniego sluoksnis ir įsismarkavusi žiema, remiantis sinoptikų prognozėmis, artimiausiu metu dar neketina trauktis. Vakar Šiauliuose siautusios pūgos padarinius gausios kelininkų pajėgos tvarkė iki pat šiandienos vidurdienio, tačiau šiauliečiai raginami ir toliau išlikti atidūs, rūpintis savo bei aplinkinių saugumu esant sudėtingoms oro sąlygoms.

Kelių priežiūra Šiauliuose besirūpinančios bendrovės „Ecoservice projektai” duomenimis, per vakar dieną iškrito apie 10–15 cm sniego, o iki 22 val. buvo išbarstyta maždaug 60 tonų druskos ir 30 tonų druskos-skaldos mišinio. Palyginimui, įprastomis žiemos sąlygomis per dieną druskos išbarstoma perpus, o druskos-žvyro mišinio – net 7 kartus mažiau, t. y. apytiksliai 4 tonos.

Pasak bendrovės vadovo Andrejaus Barinovo, reaguodama į situaciją mieste ir sinoptikų prognozes, bendrovė savo atsargas papildė keliasdešimčia tonų specialios druskos, kurios vertė siekia 9 tūkst. eurų. Ir visas kiekis bus sunaudotas per vieną naktį.

„Dar antradienio naktį prasidėjęs gausus snygis privertė imtis papildomų priemonių ir operatyviai reaguoti į susiklosčiusią situaciją, kuriai jau buvome pasiruošę iš anksto – vietoj penkių sniego valymo mašinų į gatves išvažiavo aštuonios, taip pat padidintos darbuotojų pajėgos ir darbų intensyvumas“, – sakė A. Barinovas.


Vadovo teigimu, visas miestas buvo sutvarkytas iki trečiadienio pietų, tačiau 16 val. prasidėjęs gausus snygis paralyžiavo eismą, todėl net policijos pareigūnai kreipėsi į miestiečius, ragindami juos pasilikti namuose.


„Trečiadienio popietę staigiai šąlant ir gausiai sningant važiuojamąją kelio dalį kaipmat padengė plikledis, apledėjo sankryžos, viadukai ir įkalnės. Kadangi temperatūra per valandą nukrisdavo apytiksliai trimis laipsniais, druska nebetirpdė ledo: oro temperatūrai nukritus žemiau 8 laipsnių šalčio, druska paprasčiausiai neveikia. 22 val., sumažėjus snygiui, į gatves vėl išvažiavo visos priemonės, kurios stumdė sniegą į kelkraščius, barstė važiuojamąją kelio dalį druskos-skaldos mišiniu. Darbai vyko visą naktį, kad ryte gatvės būtų išvalytos ir pabarstytos dar iki prasidedant intensyviam judėjimui, – akcentavo A. Barinovas. – Storu sniego sluoksniu padengti šaligatviai buvo pradėti valyti 22.30 val., o darbai baigti tik šiandien 10.30 val. 12 valandų trukusių darbų metu nuvalyti ir druskos bei skaldos mišiniu pabarstyti šaligatviai, laiptai, perėjos, taip pat autobusų sustojimo aikštelės. Kai kur šaligatviai vis dar padengti sutrypto sniego sluoksniu, tačiau neslidūs ir iš gyventojų jokių nusiskundimų nesulaukėme.“


A. Barinovo teigimu, esant tokioms oro sąlygoms visame mieste dirbo 17 valymo technikos priemonių: 9 traktoriai, 8 sniego valymo ir druskos barstymo automobiliai ir dar 50 darbuotojų sniego valymu rūpinosi rankiniu būdu. „Nors snigti jau nustojo, tačiau mieste ir toliau budi barstytuvai, kurie reaguoja į pranešimus apie slidžią kelio dangą. Didžiausias dėmesys yra skiriamas Ežero, Tilžės, Vilniaus ir Žemaitės gatvėms, taip pat sankryžoms“, – pabrėžė jis.
Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiu metu stichija nenurims. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, sausio 5-os dieną vietomis trumpai pasnigs. Daug kur pustys, kai kur bus silpna pūga, plikledis. Šiaurės rytų, šiaurės vėjo gūsiai daug kur sieks 15–18 m/s, vakare vėjas rims. Sausio 6-os naktį kai kur trumpai pasnigs, dieną be žymesnio sniego. Temperatūra naktį 16–21, vietomis, dieną 12–17 laipsnių šalčio.


Pasak A. Barinovo, ateinančią naktį kelininkai Šiaulių mieste plušės toliau: „Visos gatvės bus barstomos specialiu kalcio chlorido mišiniu, kuris turėtų pagreitinti ledo tirpimą esant žemai temperatūrai, taip pat pakartotinai, valomos, reaguojant į oro temperatūros pokyčius. Situacija mieste yra kontroliuojama, kelininkai dirba pilnu pajėgumu”.


Kelininkai kartu su Šiaulių miesto policija pataria gyventojams neužmiršti laikytis saugaus atstumo nuo priekyje važiuojančių transporto priemonių ir rinktis ne leidžiamą, o saugų greitį. Taip pat dėl prastų eismo sąlygų rekomenduojama iš namų išvykti anksčiau, neskubėti ir būti ypač atidiems, jei nėra būtinybės – susilaikyti nuo tolimų kelionių.


„Taip pat labai prašome Šiaulių miesto gyventojų savo automobilių nepalikti ilgam laikui nejudinamų gatvių kelkraščiuose, kadangi sudarydami kliūtį jie apsunkina kelininkų darbą ir trukdo tinkamai nuvalyti miesto gatves“, – pridūrė kelių priežiūra besirūpinančios bendrovės vadovas.

Užs. Nr. 338849

Dienos populiariausi

Aktorystė ir darbas – baro scenoje

2017 m. sausio 7 d.
lankomiausias

Aurimas Didžbalis kitoje olimpiadoje sieks didesnių pergalių

2017 m. sausio 7 d.
daugiausiai komentuotas