(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Budintis reporteris

Nuotraukos primins apie šeimos ryšį

2015 m. gruodžio 3 d.
Simona KVEDERYTĖ

Šiaulių dienos centre „Mūsų draugas“ – pirmasis kalėdinio gerumo dvelksmas. Įstaigą lankantys vaikai ir jų tėvai suburti į fotosesiją „Šeimos nuotrauka“. „Reikia, kad šeimos bendrautų, puoštųsi ir džiaugtųsi gyvenimu“, – idėja dalijosi renginio organizatorė Lina Lukytė.

simona.k@skrastas.lt

Šventė ir mamoms, ir vaikams

Dienos centre mamos su vaikais būriavosi likus daugiau nei valandai iki fotosesijos. Laukė grožio procedūros – šukuosenos, makiažas, manikiūras. Pasigražinti padėjo dešimt Šiaulių darbo rinkos mokymo centro mokytojų ir mokinių.

Kol jų šukuojamos mergaitės krykštavo, aplink zujo berniukai, mamos į būsimų specialisčių kėdes sėdo nedrąsiai, kukliai, tačiau netrukus ir jų veiduose atsirado šypsenos.

„Grožio procedūros pakelia nuotaiką kiekvienai moteriai“, – paaiškino manikiūrininkė Dominyka, tokioje akcijoje dalyvavusi pirmą kartą. – Iš pradžių mamos atrodė prislėgtos kasdienybės, rūpesčių. Dauguma manikiūrą darėsi pirmą kartą. Po procedūrų jos švyti, šypsosi. Geras jausmas matyti tokį pasikeitimą ir prisidėti prie jo.“

Šeimas nuotraukai rikiavo fotografas Gintautas Tumulis. Mamos su vaikais sėdo ant sofos, pozavo, juokėsi. Vėliau joms bus padovanotos nuotraukos.

Du berniukus auginanti Živilė sakė, kad puošiasi retai. Su šeima fotografuojasi taip pat retai, bet namie kelios nuotraukos yra: „Čia buvo atrakcija. Ir man, ir vaikams. Patiko“.

„Smagu – ieškosime, kur nuotrauką namie pakabinti“, – sakė trijų mergaičių mama Inga. Ji viena namie augina mažiausiąją – vyras išvykęs. Nėra lengva, gelbsti dienos centras. Čia vaikai paruošia pamokas, turi užsiėmimų.

„Makiažas, šukuosena. Labai malonu. Ir vaikams smagu, ir mamoms proga pasigražinti, išeiti kažkur. Auginu penkis vaikus. Nėra be galo sunku, bet būna, kad labai pavargstu. Sau laiko nelengva rasti. O šeimos nuotraukų namie kabo jau dvi. Šita papildys kolekciją“, – įspūdžiais dalijosi šiaulietė Rima.

Paskatino nepamiršti savęs

Daugiau nei dešimtmetį fotografuojantis G. Tumulis sako, kad tokios akcijos tampa vis populiaresnės. Pats panašioje dalyvauja antrą kartą.

Fotografo teigimu, skaitmeninė nuotrauka gali dingti, o popierinė išliks. „Kuo senesnė – tuo ji vertingesnė. Seniausios nuotraukos – vaikystės. Ji gali prabėgti, bet įamžintą akimirką mums visuomet primins fotografijos“, – įsitikinęs G. Tumulis.

Akcijos iniciatorė L. Lukytė fotosesija norėjo atkreipti dėmesį į šeimos santykius. Namie pakabinta nuotrauka turėtų priminti, kad išlaikyti ryšį ir bendrauti yra labai svarbu. Dauguma tėvų tai pamiršta. Mergina taip pat siekė priminti mamoms apie rūpinimąsi savimi ir šeima.

„Gyvename vartotojų visuomenėje, nuolat matome pasipuošusius, gražius žmones. Problemų turinčioms šeimoms norime parodyti, kaip yra svarbu nepamiršti savo orumo, kelti savivertę, pasitikėti savimi“, – sakė L. Lukytė.

Vytauto RUŠKIO nuotr.

FOTOSESIJA: Fotografas įamžino dienos centro „Mūsų draugas“ šeimas.

IDĖJA: Fotosesijos organizatorės Linos Lukytės teigimu, rūpesčių spaudžiamos šeimos pamiršta pasirūpinti savimi.

Valerijos Norutienės nuotr.

PRADŽIA: Kelias valandas virė pasiruošimas fotosesijai – šeimas gražino Šiaulių darbo rinkos mokymo centro mokytojos ir mokinės.

Dienos populiariausi

Pa­sau­lį at­ran­da pės­čio­mis

2015 m. gruodžio 5 d.
lankomiausias

Zokniuose susitiks Lietuvos ir Vengrijos Prezidentai

2015 m. gruodžio 5 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas