(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pirmas puslapis

Kauno kamerinio teatro spektaklis „Diena ir naktis“ svečiuojasi Šiauliuose

2012 m. rugsėjo 27 d.
Spausdinti Komentarai (0) daugiausiai komentuotas

...Naktis ir karas. Ji – žydaitė, jis – lietuvis. Duobėje, po grindimis, slepiasi jų meilė...

Spalio 5 d. 18 val. Šiaulių dramos teatre bus rodomas Kauno kamerinio teatro spektaklis D. Čepauskaitės „Diena ir naktis“.

Ši drama – tai bandymas papasakoti apie vieną skaudžiausių Lietuvos istorijos puslapių – įvykius Antrojo pasaulinio karo metu ir tragišką žydų tautos likimą mūsų krašte. Kiekvienas iš mūsų, kaip ir kiekviena tauta, turi savo šviesą ir tamsą, savo dieną ir naktį. Lietuvių tauta išaugino ir budelį, nušovusį nekaltą vaiką, ir didvyrį, rizikuojantį savo gyvybe, gelbėjant kitą. Atrodo, kad istorija, atsitikusi prieš septyniasdešimt metų galėtų ramiai gulėti archyvų bei atminties saugyklose.

Tačiau dar ir šiandien bet kokia diskusija lietuvių-žydų santykių tema kelia daugybę prieštaringų emocijų ir sukasi tarsi užburtame kaltinimų ir teisinimųsi rate. Kauno kamerinio teatro spektaklis mėgina tęsti dviejų tautų dialogą meno kalba, sąžiningai ir drąsiai apnuogindamas praeities nuoskaudas, ir pasakoja istoriją apie žydės ir lietuvio meilę. Apie meilę, kuri panaikina ribą tarp savo ir svetimo, tarp aukos ir budelio, tarp dienos ir nakties. Šiame pasakojime nerasime atsakymų į istorines dilemas. Pasakojama ne tam, kad dar kartą visi pasijustume kalti, bet tam, kad žinotume.

Dramos siužete panaudoti 1941-1945 metų archyviniai dokumentai, liudininkų prisiminimai, šiandienos komentarai internete, žydiški anekdotai. Pjesės personažai neturi konkrečių prototipų. Jų meilės istorija išgalvota. Mūsų visų istorija – ne.

Spektaklio „Diena ir naktis“ režisierius Stanislovas Rubinovas, muziką kūrė Faustas Latėnas, dailininkas Sergėjus Bocullo. Vaidina aktoriai Simona Bladženauskaitė, Vytautas Gasiliūnas, Aleksandras Rubinovas, Alma Masiulionytė, Daiva Škelevaitė, Violeta Steponkutė, Kristina Kazakevičiūtė, Indrė Lencevičiūtė, Edita Niciūtė, Edvinas Vadoklis, Vidmantas Zienius.

Po spektaklio kūrybinė grupė kviečia žiūrovus į susitikimą, kuriame bus galima pasidalinti įspūdžiais ir samprotavimais, padiskutuoti skaudžia spektaklio tema.

Už šią pjesę dramaturgei Daivai Čepauskaitei atiteko 2011-ųjų metų Tolerancijos žmogaus titulas.

Spektaklio „Diena ir naktis“ sklaidą remia Lietuvos kultūros rėmimo fondas.

Bilietai parduodami Šiaulių dramos teatro kasoje, taip pat Bilietai LT ir Bilietų Pasaulis prekybos vietose.

Informacijos tel. (841) 52 49 63, (837) 22 82 26; (8612) 62 226.

Kkt. info

„Diena ir naktis“ – tai bandymas papasakoti apie Antrojo pasaulinio karo metu tragišką žydų tautos likimą mūsų krašte.

KONKURSAS! Atsakykite į klausimus ir laimėkite pakvietimus į spektaklį „Diena ir naktis“ Šiaulių dramos teatre spalio 5 d., 18 val.

1. Apie kokių dviejų tautų santykius kalbama spektaklyje „Diena ir naktis“?

A. Lietuvių – lenkų.

B. Lietuvių – rusų.

C. Lietuvių – žydų.

2. Kur vyko spektaklyje pasakojama istorija?

A. Vokietijoje.

B. Lietuvoje.

C. Izraelyje.

Atsakymus siųskite el. paštu konkursas@skrastas.lt iki spalio 1 d. Parašykite ir savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą. Su laimėtojais bus susisiekta el. paštu.

Dienos populiariausi

Daugiabučio kiemą puošia medinukai

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias