(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šeimos puslapis

Lėlę išsaugojo pusšimtį metų

2012 m. liepos 10 d.
Regina MUSNECKIENĖ
Spausdinti Komentarai (0) daugiausiai komentuotas

MANO ŽAISLO ISTORIJA

Kelmiškė Bronė Kleinauskienė tebeturi prieš penkiasdešimt metų dovanų gautą lėlę. Lėle žaidė ir Bronės dukros.

reginamus@skrastas.lt

Dovana už velnio kaukę

Savo lėlę medicinos sesute dirbusi, dabar jau pensininkė Bronė Kleinauskienė laiko svetainėje matomoje vietoje. Nuo laiko pagelto plastmasinės jos kojos. Įtrūko pėda. Tačiau moteris ketina įtrūkimą suklijuoti. Negali išmesti brangios dovanos.

Mokykloje rengė karnavalą. Moksleiviai patys kūrė kaukes. Bronė apsirengė velniu. Ant galvos užsimovė juodą kojinę, užsidėjo kepurę su ragais, pasiėmė šakę.

Prieš vidurnaktį, kai turėjo vykti geriausių kaukių apdovanojimas, mergaitė norėjo sugrįžti į salę, bet prie salės durų stovėję berniukai jos neįleido. Tada Bronė pamojavo jiems prieš nosį šake. Berniukai įsižeidę vožė velniui į veidą. Prakirto lūpą. Pradėjo bėgti kraujas.

O čia dar paskelbė, jog geriausia kauke pripažintas Velnias. Mergaitei teko eiti atsiimti prizo. Liepė nusiimti kaukę. Mokytojai nustebo, jog po kauke slepiasi mergaitė. Visi manę, jog berniukas. Matyt, ir tie mušeikos manė mušantys berniuką.

„Lūpa ištinusi. Gėdijuosi, – prisimena Bronė. – Bet kai pamačiau, kad kaip prizą gausiu didžiulę lėlę, viską pamiršau.“

Pakeitė skudurinį žaislą

Bronė labai džiaugėsi lėle. Prisiminė įvykį, kaip prarado skudurinę lėlę su gispsine galva. Lėlė iškrito iš rankų, galva atsitrenkė į stalo kampą ir sudužo. Dovanų gauta lėlė kompensavo praradimą.

Žaislų vaikystėje Bronė turėjo labai ribotai. Tėveliai vaikų nelepino. Nebuvo iš ko. Moteris pamena, jog vaikystėje į mokyklą dar tekdavę eiti įsispyrus medines klumpes.

Didžiausia laimė būdavo, kai prieš Naujuosius metus papuošdavo eglutę. Kartą mama iš kažkur gavo mandarinų. Pervėrė juos siūlais ir papuošė eglutę lyg kokiomis saulėmis. Mandarinai anuomet buvo deficitas.

Dukros saugojo

Savo lėlę Bronė visuomet laikė lyg brangų suvenyrą. Kai ištekėjo, gimė dvi dukros. Jos kartais norėdavo pažaisti su mamos lėle. Mama duodavo, bet liepdavo žaisti atsargiai, kad nenutraukytų guma pritvirtintų rankų ir kojų.

„Dukros elgėsi švelniai. Nedraskė,“ – pasakoja Bronė.

Dabar pasižiūrėjus į pusšimtį metų išlaikytą savo lėlę, moterį aplanko šviesūs vaikystės prisiminimai.

DRAUGĖ: Dovanų gauta lėlė lydi Bronę Kleinauskienę visą gyvenimą.

Autorės nuotr.

KAUKĖ: Bronės Kleinauskienės sumanyta Velnio kaukė karnavale buvo pripažinta geriausia.

DOVANA: Dovaną geriausios kaukės autorei įteikė tuomet Kelmėje tik pradėjusi dirbti mokytoja Irena Čeburėnaitė (Sabaitienė).

Bronės KLEINAUSKIENĖS albumo nuotr.

Gal ir jūs išsaugojote savo vaikystės žaislą ir galite apie jį papasakoti? Rašykite mums adresu budintis@skrastas.lt arba skambinkite (841) 591562.

Dienos populiariausi

Ūkininko Daliaus Linkevičiaus planai

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Lėlę išsaugojo pusšimtį metų

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas