(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Krašto žinios

Užvenčio malūne — du plenerai

2009 m. liepos 16 d.
Dalia KARPAVIČIENĖ

Nuo praėjusio antradienio Užvenčio malūne vienu metu vyksta tarptautinis akvarelininkų pleneras „Jungtis 2“ bei medžio drožėjų, kalvių ir akmentašių pleneras Užvenčio šviesuoliams atminti. Plenero dalyvių sukurti darbai taip pat bus skiriami Lietuvos tūkstantmečio garbei.

daliak@skrastas.lt

Sugrįžimas prie vertybių

Nuolat atnaujinamame, gražiname Užvenčio malūne praėjusio pirmadienio vidudienį rinkosi dviejų plenerų dalyviai.

Šalia šniokščiančios Ventos, po malūno stogu darbą pradėjo tarptautinis akvarelininkų pleneras „Jungtis 2“ bei medžio drožėjų, kalvių ir akmentašių pleneras.

Plenerų dalyvius ir svečius sveikino tautiniais drabužiais vilkinčios malūno šeimininkų Mildos ir Alvydo Knyzelių dukros Gabrielė ir Justina. Savos kūrybos dainas skyrė seserys iš Junkilų Valerija Adomaitienė ir Ona Stankienė.

Vienas iš medžio drožėjų, kalvių ir akmentašių plenero organizatorių, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Valentinas Jazerskas teigė, kad plenerų atidarymas — svarbiausias Lietuvos tūkstantmečio vardo paminėjimas Užventyje.

„Džiaugiuosi malūno šeimininkų iniciatyva papuošti Užvenčio kraštą ir pagerbti šio krašto šviesuolius“, — sakė V. Jazerskas.

Keturių šventųjų skulptūrėles ir koplyčią, kuriose skulptūrėlės stovės, kurs akmentašys Vidas Cikana, Lietuvos kalvių kalvis, plenero skatintojas Vytautas Jarutis, kalviai ir medžio drožėjai.

Akvarelininkų Užventyje — dar daugiau. Tarp gausaus kūrėjų iš Šaulių būrio, ir svečiai iš Latvijos, Rygos — Ieva ir Janis Spalvinš. Prie akvarelininkų žada prisijungti ir Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas Eugenijus Nalivaika.

Rajono kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algis Krutkevičius džiaugėsi, kad tokie plenerai leidžia atsigręžti į tikrąsias vertybes, grįžti prie jų. „Manau, kad Užventis dar nėra atsikūręs. Labai malonu, kad čia Lietuvos tūkstantmetis minimas ne simbolišku renginiu ar koncertu, o reiškiniu“, — sakė A. Krutkevičius.

Profesorius atsivežė teptukų ir popieriaus

Profesorius menotyrininkas Vytenis Rimkus teigė į Užventį atsivežęs teptukų ir popieriaus, tikėdamasis sugrįžti prie jaunystės pomėgio — akvarelės.

Užventis, profesoriaus teigimu, Žemaitijos vidurys, kuriame dar neatskleista daug Lietuvos paslapčių. Be žinomų faktų Užventyje, kažkur netoliese vyko savotiškas virsmas, užguito baudžiavinio kaimo atsigavimas. Lenkiškoji bajorija buvo gerokai nutolusi nuo Lietuvos reikalų. Kažkoks vidinis procesas vyko per asmeniškumus, meilės dalykus. Juk be Povilo Višinskio nebūtų buvę ir Žemaitės, Šatrijos Raganos. Pragmatizmas susipynė su romantika, atsirado tai, ką turime ir kuo turime didžiuotis — lietuvių tautos literatūrą.

Ne kažin kiek nuo Užvenčio nutolusi ir Vlado Pūtvio — Putvinskio tėviškė. Iš čia kilo visas šaulių judėjimas. Kartais, pasak profesoriaus, primirštame, kad keli kilometrai skyrė ir Tytuvėnų, Pašiaušės, Bazilionų kolegiją. Ir Kražiai — mūsų aukštojo mokslo pradžių pradžia — netoli. „Koks būtų buvęs karas, visuomet šiose Užvenčio kalvose sustodavo. Nepaisant didžiausių nuniokojimų, atsigaudavo ir žemės, ir žmonės. Ir mes, čia į plenerus susirinkę, savo kukliais darbeliais, prisidėsime prie šio krašto suklestėjimo“, — tvirtino profesorius Vytenis Rimkus.

Plenerų pabaigtuvės, darbų pristatymas numatytas šeštadienį, per Užventyje vyksiančią miestelio šventę ir Škaplierinės atlaidus.

MALŪNAS: Pavyzdingai prižiūrimame ir tvarkomame Mildos ir Alvydo Knyzelių malūne vyksta įvairūs kultūriniai renginiai. Šį kartą vienu metu į 2 plenerus susirinko akvarelininkai, kalviai, medžio drožėjai, akmentašiai.

PASVEIKINIMAS: Plenerų dalyvius ir svečius autorinėmis dainomis sveikino (iš dešinės) seserys Valerija Adomaitienė ir Ona Stankienė.

PROFESORIUS: Profesorius menotyrininkas Vytenis Rimkus prisipažino į Užventį atsivežęs teptuko ir popieriaus, tikėdamasis prisiminti jaunystės pomėgį — akvarelę.

DUONA: Šlumpių kaimo gyventoja Dalia Tolienė plenerų dalyvius vaišino pačios kepta namine duona su lašiniais.

KALVIS: Kalvių kalvis Vytautas Jarutis buvo vienas plenero iš skatintojų.

Autorės nuotr.

Dienos populiariausi

Medicinai dar ne sunkiausias laikas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Joniškyje automobilis mirtinai sužalojo dviratininkę

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas