(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Šiauliuose

Seniūnijos pastato nebeparduos

2011 m. birželio 28 d.
Pastatas į šį sąrašą buvo įtrauktas 2002-ųjų balandį. Seniūnijos patalpas buvo ketinama įrengti miestelio Kultūros namuose. Į juos iš vaikų darželio perkėlus biblioteką, seniūnijai nebepakako patalpų.
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo Alfredo Budrio teigimu, seniūniją būtų galima įkurdinti antrojo aukšto patalpose, tačiau tokiu atveju kultūrininkams jų liktų labai mažai. Be to, patalpų reikia kaimo bendruomenei. Kultūros namuose renkasi ir neįgalieji.
„Krašto žinių“ inf.

Prizininkai apdovanoti

2011 m. birželio 28 d.
Kuršėnų Pavenčių vidurinės mokyklos pradinių klasių berniukai gimnastikos varžybose laimėjo pirmąją o mergaitės — antrąją vietą.
Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos 3-4 ir 5-6 klasių mokiniai „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose iškovojo antrąsias vietas.
Meškuičių gimnazijos komanda kaimo vietovių mokyklų virvės traukimo varžybose taip pat pelnė sidabro medalius.
Mokyklos šventėje apdovanotos taurėmis ir kamuoliais.
Olimpiniame festivalyje 334 Šiaulių rajono mokiniai rungtyniavo 13 sporto šakų.
„Krašto žinių“ inf.

Šeduvos garsintojams suteikti Garbės piliečio vardai

2011 m. birželio 28 d.
Šeduvoje Joninių šventės metu trims miestui nusipelniusiems žmonėms — kultūros veikėjai Emilijai Brajinskienei, prelatui Broniui Antanaičiui ir pedagogei Joanai Vasiliauskienei — suteikti miesto Garbės piliečio vardai. Nors Joninių dieną dangus pagailėjo giedro oro, nors iš virš Šeduvos susikaupusių debesų sodriai lijo lietus, miesto gyventojai gausiai rinkosi į tradicine tapusią Joninių šventę. Ši šventė Šeduvoje vadinama viso miesto švente. Tądien miestas iki vėlumos skendi muzikoje ir linksmybėse, prisimenami geri darbai, miestui nusipelnę žmonės.
Šįkart...

Kronika

2011 m. birželio 28 d.
* Polekėlės kaimo krepšinio aikštelėje 1993 metais gimęs jaunuolis sumušė dviem metais vyresnį girtą žmogų. Sumuštasis gydomas Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriuje.
* Radviliškyje, J. Marcinkevičiaus gatvėje, prie alaus baro, girtą (2,61 promilės alkoholio) vyrą sumušė du nepažįstami paaugliai. Nukentėjusysis dėl veido sumušimo į gydymo įstaigas nesikreipė.
* Virikauskų kaime iš laikinai negyvenamo namo pavogtas benzininis pjūklas ir siuvimo mašina. Žala — 1700 litų.
* Šiaulėnų miestelyje taip pat apvogta negyvenama sodyba. Dingo trys radiatoriai, dvi...

Bajorai atranda Žagarę

2011 m. balandžio 6 d.
Į septintą kartą organizuojamą šių metų Žagarės vyšnių festivalį ir antrąją kleckų šventę pirmąsyk įsijungs Lietuvos bajorai.
Žagarėje apsilankęs Lietuvos karališkosios bajorų sąjungos Šiaulių krašto draugijos kancleris Mindaugas Sadauskas pažadėjo, kad sąjungos nariai gegužės mėnesį vyšnaičių sodinimo ir kleckų šventėje visus pavaišins grikių koše su graikiškais riešutais bei džovintais vaisiais. Pasak M. Sadausko, ši košė yra vienas iš kilmingo luomo valgių.
Vyšnių festivalyje, kuris vyks liepos viduryje, bajorai pradės renginį iškilminga eisena nuo dvarininkaitės Barboros Umiastauskaitės...

Skambėjo akordeonų muzika

2011 m. balandžio 6 d.
Atlikėjus pasveikino buvęs Naujosios Akmenės muzikos mokyklos Akmenės filialo mokytojas Algirdas Gricius, pasidžiaugęs ir savo auklėtinės J. Gečaitės kūrybiškumu.

Biokuro katilinę planuojama tobulinti

2011 m. balandžio 6 d.
Radviliškyje naująją miesto biokuro katilinę apžiūrėjo Kauno technologijos universiteto Šilumos ir atomo katedros moksliniai bendradarbiai. UAB „Radviliškio šiluma“ specialistai tikisi, jog mokslininkai padės padaryti efektyvesnį katilinės ekonomaizerio darbą. Apžiūros metu daugiausia dėmesio buvo skirta katilinės ekonomaizerio darbui, nes „Radviliškio šilumos“ bendrovė ieško būdų, kaip jį priversti dirbti ekonomiškiau, kaip patobulinti jo dūmtraukį, kad būtų galima padidinti galingumą ir pakelti naudingumo koeficientą.
Pasak bendrovės direktoriaus Prano...

Parodoje — apie 1500 monetų

2011 m. balandžio 6 d.
Monetos yra iš Lenkijos, Turkijos, Italijos, Australijos, Slovėnijos, Bulgarijos, Norvegijos, Islandijos, Malaizijos, Kosta Rikos, Mauritanijos, Rusijos ir panašiai. Vienintelė, labai reta moneta — iš Bahreino. Kolekcininkas yra surinkęs beveik visus dabartinės Europos valiutos monetų pavyzdžius. Jo kolekcijoje — ir nebeegzistuojančių valstybių (Jugoslavija, Čekoslovakija ir pan.), taip pat išimtos iš apyvartos, todėl specialiai sugadintos lietuviškos monetos.
Monetos — skirtingų formų. Dažniausiai pasitaikančios — apvalios, kolekcijoje...

Daugiau žmonių galės naudoti ženklą „Neįgalusis“

2011 m. balandžio 6 d.
Atsižvelgiant į neįgaliųjų bendruomenės prašymą, nuspręsta papildyti esamą tvarką ir nustatyti, kad teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ kelionės metu turės: žmonės, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0--30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, arba tie, kurie turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę. Taip pat ir tie žmonės, kurie veža neįgaliuosius, kuriems nustatytas 0— 25 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis.
Nuo šiol teisę naudoti...

Rašytojų kūrybą populiarina teatras „Mozaika“

2011 m. balandžio 1 d.
Šiaulių rajono kultūros centro suaugusiųjų teatras „Mozaika“ atšventė penkiolikos metų sukaktį. Šventės proga įvyko spektaklio „Pašnekesiai“, sukurto pagal Michailo Zoščenkos ir Vasilijaus Šukšino kūrybą, premjera.
Režisierius, suaugusiųjų teatro „Mozaika“ vadovas — Petras Valskys. Spektaklyje „Pašnekesiai“ vaidina Neda Lukaitė bei Stanislovas Stugys, kurie į sceną išėjo dar tada, prieš dešimt metų, kai buvo atgaivintas mėgėjų teatras Kuršėnuose.
Teatras „Mozaika“ buvo suburtas 1985-aisiais, Kuršėnų tarybinio ūkio valgykloje veikė penkerius metus.
Nuo 1990-ųjų...

Apdovanota muziejininkė

2011 m. balandžio 1 d.
D. Veisienė nuo 1986 metų vadovauja muziejui, kuris yra tapęs papilėniškių kultūros židiniu. Čia rengiami kultūros reikalų aptarimai, kūrybiniai susitikimai su į svečius pakviestais rašytojais, aktoriais ir kitais menininkais. Muziejaus lankytojams padedanti domėtis Simonu Daukantu ir jo darbais, D. Veisienė kviečia prisiminti ir kitus iš Papilės krašto kilusius garsius mokslo, meno, kultūros veikėjus, yra apie juos sukaupusi medžiagos.

Radviliškis bendradarbiaus su Čikaga

2011 m. balandžio 1 d.
Radviliškio savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su dar vienu — Ilinojaus valstijos (JAV) Čikagos miestu. Bendradarbiavimo sutartyje, kurią pasirašė Radviliškio meras Antanas Čepononis ir Čikagos meras Richard M. Daley, numatyta, kad abu miestai dalysis patirtimi kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos, teisėsaugos, turizmo ir kitose srityse. Numatyta keistis ne tik atskirų sričių kolektyvų, bet ir jaunimo delegacijomis, dalyvauti abiejų miestų žymesnėse šventėse.
Pirmoji į Radviliškį atvyks amerikiečių delegacija — dalyvaus gegužės mėnesį Burbiškio...

Kraštietei skirta knyga

2011 m. balandžio 1 d.
Kraštietės literatūrologės Valerijos Ramonaitės atminimo popietėje Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje pristatyta jai skirta Šiaulių universiteto (ŠU) išleista knyga.
Knyga „Rinktiniai raštai. Valerija Ramonaitė“, pasak ŠU profesoriaus Broniaus Maskuliūno, pirmą kartą platesnei visuomenei suteikia galimybę susipažinti su šviesaus atminimo mokslininkės disertacija „J. Baltušio romano „Parduotos vasaros“ ritmas kaip stiliaus faktorius“. Joje pateikti tyrinėjimai yra bene stipriausias šios srities lietuvių filologų darbas.
Pasak knygos...

Radviliškio valdžioje bus pasikeitimų

2011 m. kovo 23 d.
Po daugiausia mandatų savivaldybių rinkimuose laimėjusios Tėvynės sąjungos--Lietuvos krikščionių demokratų partijos tarybos posėdžio paaiškėjo, kokie pasikeitimai bus rajono naujosios kadencijos valdžioje.Rajono meru, kaip jau buvo informuota, turėtų likti krikdemas Antanas Čepononis, šias pareigas einantis jau dvi kadencijas.
Mero pavaduotojo kėdėn iš Šeduvos gimnazijos direktoriaus kėdės persės socialdemokratas Kazimieras Augulis. Jis pakeis iki šiol mero pavaduotoju dirbusį „valstietį“ Joną Povilaitį.
Dar prieš rinkimus Tėvynės sąjungos&mdash...

Prie sinagogų rasta granatų

2011 m. kovo 23 d.
Tuojau pat buvo pradėta veikti pagal planą „Skydas“. Darbai prie sinagogų buvo sustabdyti, teritorija apjuosta „Stop“ juostomis, prie jos budėjo bent keli policijos ekipažai.
Iškviesti Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono kariškiai nustatė, kad archeologo rasti sprogmenys — tai penkios rusiškos granatos F-1 be sprogdiklių. Jos aplinkiniams pavojaus nekėlė.
Granatos išvežtos ir sunaikintos Bariūnų kaimo laukuose.

Kelmėje — vaikų ir jaunimo teatrų apžiūra

2011 m. kovo 23 d.
Kelmės kultūros centre ir Kelmės mažajame teatre spektaklius vaidino kolektyvai iš Šiaulių, Rokiškio, Pasvalio, Naujosios Akmenės, Kretingos, Plungės, Joniškio, Alytaus, Radviliškio, Raseinių.
Į kitą, respublikinį etapą pateko apžiūrą — šventę pradėjusi Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos jaunimo dramos studija, suvaidinusi lyrinę dramą „Paskutinis lapas“ (pagal to paties pavadinimo O Henrio apsakymą), režisuotą Gintaro Kutkausko Šiaulių moksleivių namų vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“ su C. Gozzi „Princese Turandot“ (režisieriai Virginijus ir Dalė...

Vengrijos ambasadorius pasiūlė draugauti

2011 m. kovo 23 d.
Vakar (antradienį) Naujojoje Akmenėje lankėsi Vengrijos ambasadorius Peter Noszko-Horvath ir jį lydintys asociacijos „Lietuvos — Vengrijos prekybos rūmai“ generalinis sekretorius Agoston Sarlos bei projektų koordinatorė Aurelija Šliužienė. Akmenės rajono savivaldybėje susirinkę rajono verslininkai, ūkininkai, valdininkai pirmiausia išgirdo Vengrijos ambasadoriaus Peter Noszko-Horvath pasiūlymą užmegzti ir plėtoti ekonominius, kultūrinius ryšius.
Asociacijos „Lietuvos — Vengrijos prekybos rūmai“ generalinis sekretorius Agoston Sarlos kvietė...

Išrinkti Tarybos nariai atsisako mandatų

2011 m. kovo 18 d.
Joniškio rajone mandatų jau atsisako trys išrinkti Tarybos nariai iš daugiausia vietų laimėjusio Liberalų sąjūdžio. Kitų išrinktųjų pareigos suderinamos su darbu savivaldoje.
Mandato atsisakymus Vyriausiajai rinkimų komisijai praėjusią savaitę nuvežė Joniškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Edmundas Baltakis ir Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Kęstutis Rusteika.
Pastarasis „Šiaulių kraštui“ teigė kandidatavęs Liberalų sąjūdžio sąraše todėl, kad norėjo paremti komandą.
„Įstatymai kandidatuoti nedraudžia, net jei pareigos su darbu...

Dešimt metų su liaudies muzika

2011 m. kovo 18 d.
Radviliškio rajono Šeduvos kultūros namų liaudiška kapela „Užuovėja“, pasikvietusi draugus iš Biržų, Radviliškio bei kitus Šeduvos kultūros namų kolektyvus, paminėjo savo veiklos dešimtmetį. Į pilnutėlę Kultūros namų salę susirinkusiems šeduviams parodyta kelių dalių programa. Viena po kitos skambėjo dainos ir muzika iš kolektyvo įvairių metų repertuaro.
Šventėje buvo prisiminta kapelos įkūrimo istorija.
Pasak kultūros namų vadovės Izolinos Stanulienės, idėja suburti liaudiškos muzikos kolektyvą Ramutei ir Edvinui Kažukauskams kilo per šventąjį Valentiną, o jau po poros mėnesių „Užuovėjai“ plojo Kėdainių...

Dienos populiariausi

Už labdarą tenka susimokėti

2011 m. birželio 30 d.
lankomiausias

Kūrėjai tebesvajoja apie amatų centrą

2011 m. birželio 30 d.
daugiausiai komentuotas