Vaikų vasaros stovykloms lėšų šįmet – mažiau

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė spaudos konferencijoje informavo, kad 100 procentų bus finansuojamas tik gabių ir socialinę riziką patiriančių vaikų vasaros poilsis stovyklose.
Šiaulių miesto savivaldybė jau paskelbė konkursą vaikų vasaros stovykloms organizuoti. Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė priminė, kad 2021 metais savivaldybėms vaikų vasaros poilsiui organizuoti iš valstybės biudžeto papildomai buvo skirta lėšų.

Šiauliai gavo 300 tūkstančių eurų. Taip buvo siekiama pagerinti vaikų psichologinę būklę po beveik visus metus vykusio nuotolinio ugdymo dėl kovido pandemijos. Dar 100 tūkstančių vasaros stovykloms buvo skyrusi miesto Savivaldybė.

Šiais metais liko tik Savivaldybės biudžeto 100 tūkstančių eurų. Šie pinigai bus skirti finansuoti tiek dieninėms, tiek stacionarioms ar turistinėms stovykloms. Dar viena kasmet organizuojama stovykla – dovana gabiems vaikams. Į ją kviečiami 8–12 klasių moksleiviai, sėkmingai pasirodę dalykinėse olimpiadose.

36 tūkstančiai eurų iš miesto biudžeto atiteks dieninėms stovykloms organizuoti, 36 tūkstančiai – mobilioms ir stacionarioms stovykloms, 17 tūkstančių – socialinės rizikos šeimų vaikams ir 12 tūkstančių – gabių vaikų stovyklai.

Skyriaus vedėja akcentavo, kad visiškai bus apmokamas gabių vaikų ir mokinių iš socialinės rizikos šeimų poilsis vasaros stovyklose. Kitiems finansavimas bus skirtas iš dalies: dieninėse stovyklose – po 5 eurus dienai, mobiliose ar stacionariose – po 10 eurų. Kitą dalį, kokią numatys stovyklų organizatoriai, teks susimokėti tėvams. Savivaldybė iš dalies mokės tik už 5 dienų poilsį.

Socialinę riziką patiriantiems vaikams vienai dienai stovykloje skiriami 35 eurai, gabiems vaikams – 40 eurų.

E. Minkuvienė pabrėžė, kad stovyklų organizatoriai ne mažiau kaip 35 procentus finansavimo turi nusimatyti iš kitų šaltinių tam, kad gautų Savivaldybės skirtą dalį, išskyrus visiškai išlaikomose stovyklose. Vienas vaikas į stovyklą gali vykti tik vieną kartą (pamainą).

Šalyje taip pat organizuojamos komercinės vaikų vasaros poilsio stovyklos. Savivaldybės interneto tinklalapyje žadama skelbti informaciją apie atsidariusias tokias stovyklas.

Dalyvauti vasaros stovyklose bus sudarytos galimybės ir užsieniečių vaikams.

Švietimo skyriaus vedėja informavo, kad vaikų vasaros poilsį karo Ukrainoje pabėgėlių vaikams, gyvenantiems Lietuvoje, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuos centralizuotai, savivaldybės šiame procese nedalyvauja. Jau paskelbtas centralizuotas konkursas stovyklų organizatoriams.