Ankstyvas miesto gatvių išbandymas sniegu

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Pirmadienis, 11.30 val. Vytauto gatvė.
Anksti prasidėjus žiemai ankstyvos tapo ir gatvių valymo problemos. Intensyviai snigus sekmadienį ir beveik visą naktį į pirmadienį, miestą nuklojo 6 centimetrų sniego sluoksnis. Gatvės pradėtos barstyti ir valyti dar sekmadienio vakarą. Darbų kokybę planuota vertinti vėliau.

Gatvės valomos skirtingai

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė spaudos konferencijoje informavo, kad mieste yra prižiūrimi 266 kilometrai gatvių ir apie 400 tūkstančių metrų šaligatvių. Gatvių ir šaligatvių priežiūrą vykdo UAB „Ecosevice projektai“.

Anot vedėjos, neįmanoma mieste vos pasnigus vienu metu nuvalyti visas gatves ir šaligatvius. Valymas vyksta pagal skirtingą priežiūros intensyvumo lygį.

Pirmiausiai valoma 30 kilometrų Tilžės, Dubijos, Architektų, Pramonės, Žemaitės, Vilniaus, Serbentų gatvių. Jas nuvalyti įmonė turi per 5 valandas pasibaigus snygiui.

„Šią naktį nustojo snigti 5.20 valandą. Iki pietų šios gavės turi būti švarios. Toks reikalavimas yra paslaugų tiekėjui ir matysime, kaip jam sekėsi“, – sakė E. Bružienė.

Antro intensyvumo lygio grupės gatvių yra daugiausiai – apie 90 kilometrų. Čia gatvių prižiūrėtojams suteikiamas šiek tiek ilgesnis reakcijos laikas – 6 valandos po snygio.

Trečio lygio gatvės turi būti valomos ne vėliau kaip po 8 valandų nustojus snigti. Ketvirtasis lygis apima daugiausiai žvyruotas gatves, kurių irgi yra apie 90 kilometrų. Jose sniegas nustumdomas pagal situaciją, kad gatvės būtų pravažiuojamos.

Ankstyvas snygis gali pareikalauti daugiau lėšų gatvių valymui. E. Bružienė mano, kad už lapkričio paslaugas susimokėti lėšų pakaks, o jei žiema bus labai intensyvi, tai už gruodį jau gali tekti mokėti iš kitų metų biudžeto.

Užsnigus stoja ir dar nebaigti gatvių asfaltavimo darbai. Vedėja aiškino, kad esant teigiamai temperatūrai, kelininkai dar gali dirbti. Rangovai yra nusiteikę tęsti darbus.

Gatvės buvo valomos visą naktį

Savivaldybės administracijos Miesto koordinavimo skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė pirmadienio rytą sakė, kad skundų iš gyventojų dėl nevalytų gatvių dar negavo. Situaciją pavadino patenkinama. Kadangi snigo ilgiau nei 6 valandas, kokybę kontroliuoti pradėjo 10.30 valandą.

Gatvės pradėtos barstyti sekmadienį apie 17 valandą, o valyti – šiek tiek po vidurnakčio. Naktį dirbo maksimalus skaičius automobilių – septyni. Buvo valomos Tilžės, Architektų, Vilniaus, Žemaitės, Pramonės gatvės. Dirbta ir antro lygio gatvės.

Rekonstruotoje Dubijos ir Serbentų gatvių sankryžoje yra įrengtas daviklis, fiksuojantis dangos sukibimo koeficientą. Jis buvo patenkinamas – 0,34. Vedėja aiškino, kad leistinas koeficientas esant šlapiai dangai yra nuo 0,35 iki 0,45.

Nors skyrius paprastai gauna daug nusiskundimų iš gyventojų, šįmet jų dar nesulaukė. R. Tijūnaitienė priminė, kad laukia signalų iš gyventojų telefono numeriu 1863 arba elektroniniu paštu 1863@siauliai.lt. Vedėja pabrėžė, kad nors mieste yra sumontuota apie 100 vaizdo kamerų, skyriuje esančiuose monitoriuose mato ne visas gatves, todėl gyventojų pranešti signalai labai padeda gerinti gatvių priežiūros kokybę. Priminta, kad nusiskundimus reikia ne skelbti ir piktintis socialiniuose tinkluose, o pranešti Savivaldybei. Tik tada įjuos bus reaguojama.