Šiauliai dosniausiai remia vyrų krepšinį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės Sporto skyrius miesto Tarybai pateikė koreguoti privačių rėmėjų paramos limitus, nuo kurių savivaldybės biudžeto sąskaita suteikiamos žemės, žemės nuomos už valstybinę žemę ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos.

Kadangi ne visiems sporto organizatoriams pavyko rasti tiek rėmėjų, kiek buvo planuota, jų limitai sumažinti. Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas paaiškino, kad buvo perskambinti visi kolektyvai ir sportininkai, kurių rėmėjai naudojasi tokiomis lengvatomis. Sumažinus kitiems lengvatinės paramos limitus, Šiaulių vyrų krepšinio komandai „Šiauliai“ jie buvo padidinti nuo 355 tūkstančių iki 390,5 tūkstančio.

Posėdyje dalyvavo ir Tarybos narys bei „Šiaulių“ komandos vyriausiasis treneris, Antanas Sireika, tačiau jis nuo balsavimo nusišalino.

Be rėmėjų lėšų miesto vyrų krepšinio klubui „Šiauliai“ šiems metams skirta 450 tūkstančių iš Šiaulių miesto biudžeto.

Į juridinių asmenų paramą, už kurią jie gali tikėtis mokestinės lengvatos, pretenduoja 17 sporto organizacijų ir 8 sportininkai. Iš viso jie planuoja šiais metais susirinkti apie 922 tūkstančius lėšų iš privačių rėmėjų.

Taryba taip pat kitiems metams pakeitė tokios paramos tvarką. Nebebus nustatomi paramos limitai kiekvienai organizacijai ar sportininkui. Paliekama tik mokestinių lengvatų riba – ne daugiau nei 500 tūkstančių.

G. Jasiūnas tai aiškino tuo, kad kelių metų patirtis parodė, kad rėmėjų atleidimui nuo mokesčių miesto biudžeto sąskaita kasmet išnaudojama tik apie pusę šios sumos. Tad riba palikta ta pati, tik supaprastinamas administravimas.