Ne ką ir sutaupė: Šiaulių savivaldybė grįžta prie 5 dienų darbo savaitės

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius atšaukė rezonansą visuomenėje sukėlusią taupymo priemonę – darbuotojus nukreipus dirbti nuotoliniu būdu Savivaldybei užsidaryti keturias dienas per savaitę: ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį. Energetikos ministerijai rekomenduojant tomis dienomis šildymas pastatuose sumažinamas iki maždaug 16 laipsnių.

Palyginus dvi savaites, kai vieną buvo taikoma ši taupymo priemonė, o kitą – ne, pasirodė, kai sutaupymas yra minimalus. Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje informavo, kad lyginant abi savaites skirtumas siekė 214 eurų. Tiesa, dviem laipsniais skyrėsi oro temperatūra, tad buvo įvertinta galima paklaida.

Anot A. Bartulio, esant labai šaltiems žiemos mėnesiams sutaupymas gali siekti apie tūkstantį eurų per mėnesį, šiltesniais – dar mažiau.

Dar kartą užklausus ministerijos, Savivaldybė gavo atsakymą, kad taupymo priemones taikyti reikia, tačiau jos neturi mažinti institucijų gebėjimą atlikti nustatytas funkcijas ar pažeisti higienos normas.

Administracijos vadovas tikino, kad tai esminis ministerijos atsakymo teiginys, todėl jis pakeitė savo įsakymą ir jame nebeliko reikalavimo papildomai dvi savaites dienas Savivaldybei dirbti tik nuotoliniu būdu.

A. Bartulis aiškino, kad vertino ne vien taupymą ir ekonomiką, bet ir Savivaldybės funkciją – aptarnauti gyventojus. Jo manymu, net ir jei ir nedidelės visuomenės dalies poreikiai negali būti tenkinami Savivaldybės pastate, tai yra jų interesų pažeidimas.