Šiauliai tik pagal vandens kokybę yra lyderių grupėje

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiauliai savivaldybių aplinkosaugos reitinge užima 16 vietą, prasčiausią tarp penkių didžiųjų miestų. Kiti patenka į TOP-10.
Aplinkos ministerijos iniciatyva pirmą kartą yra sudarytas Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingas 2022 m.

Jis skirtas stiprinti savivaldybių konkurencingumą ir lyderystę aplinkosaugos srityje, skatinti Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą.

Reitingas vertina ne vien 60 savivaldybių aplinkosauginius duomenis, tačiau ir aplinkosauginio sąmoningumo skatinimą jose.

Reitingas sudarytas iš 55 kriterijų, kurie suskirstyti į 9 skirtingas sritis. Tos sritys – atliekos ir žiediškumas, vandens kokybė, statyba ir teritorijų planavimas, aplinkosauginis sąmoningumas, energetika, susisiekimas, aplinkos kokybė, biologinė įvairovė ir kraštovaizdis, klimato kaitos valdymas.

Tarp geriausiųjų dešimtuko nėra nei Šiaulių miesto, nei kitų Šiaulių apskrities savivaldybių. Pirmoje vietoje – Vilniaus miestas, antroje – Druskininkai, trečioje – Jonavos raojonas, ketvirtoje – Panevėžio miestas, penktoje – Kauno miestas.

Šiauliai – 16 vietoje. Tik pagal vandens kokybę Šiaulių miestas yra antroje vietoje. Dar pagal atliekas ir žiediškumą patenka į geriausiųjų dešimtuką, užima 10 vietą. Pagal susisiekimą – 12 vieta, statybą ir teritorijų planavimą –17 vieta, aplinkos kokybę – 20 vieta, klimato kaitos valdymą – 31 vieta. Šiauliečių aplinkosauginis sąmoningumas įvertintas 38 vieta. Prasčiausius įvertinimus Šiauliai gavo už biologinę įvairovę ir kraštovaizdį (43 vieta) ir energetiką (48 vieta tarp 60 savivaldybių).

Iš apskrities savivaldybių aukščiausias yra Akmenės rajono reitingas – 15 vieta. Akmeniškiai yra penkti pagal aplinkosauginį sąmoningumą. Akmenės rajonas 5 vietoje ir pagal biologinę įvairovę ir kraštovaizdį, o pagal vandens kokybę – 8 vietoje.

Kelmės rajonas – 20 vietoje, už energetiką geriausiai vertintas (12 vieta). Joniškio rajonas – 22 vietoje, geriausiai vertintas pagal aplinkos kokybę (11 vieta), Šiaulių rajonas – 23 vietoje, geriausiai vertintas pagal statybą ir teritorijų planavimą (11 vieta).

Radviliškio rajonas – 36 vietoje, bet lyderių grupėje yra pagal aplinkos kokybę (2 vieta). Pakruojo rajonas – 37 vietoje, bet lyderis tarp šalies savivaldybių pagal aplinkosauginį sąmoningumą (1 vieta).