
Naujausios
Parodoje – šilkas ir keramika
Pirmą kartą surengtoje mokytojų ir mokinių darbų parodoje pristatomi radviliškiečių menininkų – keramikų Jadvygos ir Donato Kurmanskių bei tapybos ant šilko entuziastės Genės Stugienės ir jų sekėjų kūryba.
Daugiausia joje – keramikos darbų, kuriuos kartu su mokytojais pristatė J. ir D. Kurmanskių vedamas pamokas lankę suaugę radviliškiečiai bei mokiniai, darželinukai. Yra ir Šaukoto seniūnijos meno mėgėjų darbų.
Tautodailininkė G. Stugienė parodai pristatė savo ir tapybos ant šilko besimokiusių savo trijų mokinių darbus – vaiskiomis spalvomis spindinčių šilkinių šalių, paveikslų, ant šilko tapytų mandalų.
Kad tapyba ant šilko gali tapti ne tik gražiu, bet ir praktišku daiktu, parodė "nutapytomis" šilko suknelėmis pasipuošusios, improvizuotu podiumu pražingsniavusios bei spalvingą šokį sušokusios G. Stugienės mokinės, trumpam tapusios lietuvių deivėmis.
Pažadintas kūrybiškumas
Tautodailininkė J. Kurmanskienė sakė galinti didžiuotis stropiai kursus lankiusiomis savo mokinėmis. Daugelis iš jų keramikos meno paslapčių mokėsi nebe pirmą sezoną.
Viena tokių – pedagogė ir gera J. Kurmanskių šeimos draugė Danguolė Bakutienė. Jos darbai parodoje – bene patys brandžiausi, meniškiausi, privertę ne vieną lankytoją juos aptarinėti, girti, nusifotografuoti.
"Nors su Jadvyga Kurmanskiene draugaujame jau tris dešimtmečius, paimti į rankas molį išdrįsau tik prieš trejus metus. Pabandžiau, ir prilipo", – redakcijai sakė D. Bakutienė.
Pasak radviliškietės, prisijaukinusi ir pamilusi molį, ji dovanų nebeperkanti – dovanoms skirtų papuošalų ir kitų darbų užtenka ir jai, ir dukroms.
"Man keramika tapo savotiška meditacija, kai niekada nežinai, kokio galutinio rezultato sulauksi. Jai galiu paaukoti ir naktį, ir šeimos pietus", – atviravo molį pamilusi pedagogė.
Radviliškietė Danutė Ražinskienė keramikos užsiėmimus lankė ir Radviliškyje, ir Kutiškiuose. Antrus metus su moliu draugaujanti moteris patikino, jog, jei tik vyks, užsiėmimus lankys ir trečią sezoną.
Keramikų mėgėjų mokytoja J. Kurmanskienė pripažino: jau ne vieno jos mokinio darbai praaugo mokytoją. Tarp pastarųjų – ir dukra Jovilė.
Parodos atidaryme dalyvavusi Radviliškio dailės mokyklos pedagogė Neringa Kestenienė visus parodos dalyvius pavadino nebe amatininkais, o menininkais, įvaldžiusiais skirtingas molio mases, dekoravimo technikas, kaprizingą glazūravimą.
"Net nebesuprasi, kur yra mokytojo, o kur – mokinio darbas. Visi esate – kūrėjai", – parodos dalyvių pasiekimais džiaugėsi N. Kestenienė.
Gražinos pagrindinės mokyklos vadovas Laisvūnas Vaičiūnas mokyklos pedagogų organizuotą parodą įvertino A. Einšteino žodžiais: "Didžiausias mokytojų pasiekimas yra pažadinti mokinių kūrybiškumą ir žingeidumą. Jūs tą tikrai pasiekėte".