Doktorantė skaitė istorijos paskaitą apie nesantuokinius vaikus

Edvardo TAMOŠIŪNO nuotr.
Lietuvos istorijos instituto doktorantė Ugnė Jonaitytė skaitė paskaitą „Gimimas, santuoka ir mirtis XVIII a. Žemaičių vyskupijoje, remiantis duomenimis apie nesantuokinį gimstamumą“.
Šiauliuose, Venclauskių namuose-muziejuje, Lietuvos istorijos instituto doktorantė Ugnė Jonaitytė skaitė paskaitą „Gimimas, santuoka ir mirtis XVIII a. Žemaičių vyskupijoje, remiantis duomenimis apie nesantuokinį gimstamumą“.

U. Jonaitytė 2018 metais Vilniaus universitete baigė istorijos bakalauro ir magistro studijas. Šiuo metu Ugnė studijuoja jungtinėje Vilniaus universiteto ir Lietuvos istorijos instituto organizuojamoje doktorantūroje ir tyrinėja nesantuokinį gimstamumą XVIII a. Žemaitijoje.

Pranešėja kalbėjo apie Žemaičių vyskupijos visuomenės demografinės raidos tendencijas nesantuokinio gimstamumo kontekste, apie nesantuokinių ir santuokinių vaikų gimstamumą ir mirtingumą, numanomus nesantuokinių vaikų likimus.

U. Jonaitytę domina kasdienis praeities žmonių gyvenimas, todėl, pradėjusi studijuoti istoriją Vilniaus universitete, nedvejodama ėmė gilintis į medievistiką, o trečiame kurse pradėjo tyrinėti nesantuokinių vaikų XVIII amžiuje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje problemą.

Doktorantę nesantuokinių vaikų tyrimuose labiausiai žavi tai, jog vis atranda naujų šios temos niuansų, potemių ir klausimų, kurie padeda pažinti ir suprasti praeities paprasto žmogaus (valstiečio) gyvenimo būdą, pasaulėžiūrą ir santykį su to meto visuomene.