Naujausios
Čigonas ir prieteliai turguje
Apušruoto k. Lygumų v. gyv. J. Lazauskas važiavo į Pakruojų, turgun, pirkti arklio. Jam išvažiuojant, žmona prigrasino, kad nupirktų gerą arklį, o jei parvažiuosiąs su kokiu kuinu, tai iš namų išvarysianti. Žmona davė jam 82 Lt.
Lazauskas, nors ir ūkininkas, bet apie arklius beveik nieko nenusimanė. Ilgai rinkosi, apžiūrėjo beveik visus arklius, pagaliau už 80 Lt nusipirko gana gerą arklį. Kai jis jau ruošėsi važiuoti namo, prie jo priėjo čigonas ir pradėjo iš jo juoktis:
–Tai, gaspador, vadinas arklį pirkai?...Jis nuomaru serga, iš akių matau...
– Ar tikrai? – nusigandęs paklausė Lazauskas.
– Kaip Dievą myliu! Su tuo arkliu iki namų nenuvažiuosi.
Žinai, pakeisk jį nors ir į blogesnį, bet į sveiką...
Lazauskas sutiko, o čigonas tuoj „surado“ žmogų, kuris sutiko nors ir į ligotą arklį keisti savo kuiną.
Bet tuo dar nesibaigė Lazausko „kryžiaus keliai“. Kai jis su nauju arkliu ruošėsi važiuoti namo, kitas ūkininkas, pažiūrėjęs arkliui į dantis, nusijuokė:
– Ar naginėms tą arklį pirkai? Juk jam, tur būt, jau trisdešimt metų yra – nė vieno dančio nebėra, galėsi koše jį šerti...
Lazauskas pažiūrėjo arkliui į burną ir tikrai – nė vieno danties!
Pradėjo pro turgų ieškoti „gerojo“ čigono, bet šio jau ir pėdos dingo. Bijodamas tokį arklį vesti namo, jis nuvedė jį į turgų ir pardavė už 20 Lt, o paskui, kad drąsiau būtų važiuoti namo, užėjo į traktierių ir gerokai išgėrė.
Kai jis lipo į ratus ir pažiūrėjo į kišenę, ten gulėjo keli variokai...
Namo jis grįžo labai susijaudinęs ir... papasakojo, kad miške ji užpuolę du nepažįstami vyrai, kurie, grasindami jį nužudyti, atėmę pinigus...
Šiaulių krim. policija išaiškino, kad Lazauską niekas neapiplėšęs. Dabar, už klaidinimą policijos, jam keliama byla.
„Įdomus mūsų momentas“,
1938 m. kovo 6 d.
Įsimylėjusi ūkininkaitė pavogė savo kraitį...
Kuršėnų v., Varkuvėnų km, gyvena pasiturį ūkininkai Kazlauskai. Jie turi sūnų ir dukterį, kuriuos labai myli ir sukrovė jiems gana didelius kraičius. Sūnui tėvai žadėjo palikti ūkį, o dukterį išleisti už turtingo vyro.
Tėvai jokiais bankais nepasitikėjo ir savo sutaupąs laikė namie paslėpę, kad net vaikai nežinojo, kur yra ta pinigų slėptuvė.
Pas Kazlauskaitę nuolat lankydavos piršliai, bet ji vis atsisakydavo tekėti, tėvams sakydama, kad jai jaunikiai nepatinką.
Pas Kazlauskus pradėjo dažnai lankytis senas, bet turtingas jaunikis, Ramanauskas. Duktė ir šį „išbrokijo“, bet čia su jos sprendimu nesutiko tėvai ir liepė jai už jo tekėti. Nors ji spyrėsi, bet tėvų prigrasinta, kad ją išvarysią iš namų, sutiko.
Vestuvės turėjo įvykti vasario 27 d. Kai Ramanauskas susitarė dėl kraičio, duktė paklausė, kiek duosią jai pinigų. Tėvai pažadėjo keletą tūkstančių.
– Žadėt žadat, – pareiškė duktė, bet paskui, gal būt, ir neduosit...
–Tu manai,– supyko motina, kad mes tave apgauti norim? Dabar galiu pinigus parodyti!
Supykusi motina nuėjo kamaron atsinešė pundelį pinigų ir parodė juos dukteriai.
–Te, pasižiūrėk, jei netiki!
Duktė nieko neatsakė, bet tą vakarą visą laiką sekė, kur motina neš padėti pinigus. Kai vėlai vakare jaunikis išvažiavo, motina vėl nuėjo kamaron ir pinigus paslėpė. Duktė pro rakto skylutę žiūrėjo, kur yra toji slėptuvė...
Kitą dieną duktė buvo labai linksma, padėjo motinai ruošti vestuvių valgius ir kepti pyragus. Pavakary, kai tėvas su motina išvažiavo į Kuršėnus atvežti šnapso ir kitų daiktų, duktė nubėgo kamaron, paėmė 1500 Lt, susikrovė savo kraičio dalį ir dingo iš namų. Grįžę tėvai dukters neberado. O tada jau paaiškėjo, kad duktė mylėjo paprastą berną, kuris dabar gyvena Šiauliuose, ir pas jį atvažiavo susituokti.
Dabar ūkininkaitės ieško jos tėvai ir policija.
„Įdomus mūsų momentas“,
1938 m. kovo 6 d.
Keistas mirusios senutės prisikėlimas
Šiauliuose, Skerdyklos gatvėje, viename name atsitiko keistas įvykis. To namo savininkas turėjo seną sergančią motiną. Nors sūnus stengėsi savo motiną pagydyti ir nuolatos kvietė gydytojus, bet šie nieko negalėjo pagelbėti, senutė kasdien vis silpnėjo.
Kovo 5 d. rytą senutė, atsisveikinusi su sūnumi, mirė. Sūnus sielojosi dėl motinos mirties ir, uždegęs žvakes, ruošėsi ją tinkamai aprengti ir paguldyti ant lentos. Praslinkus po motinos mirties dviem valandom, sūnus atnešė drabužius ir norėjo ją aprengti. Bet vos jis pajudino numirėlę, ši pravėrė akis ir pradėjo kalbėti. Sūnus labai išsigando ir išbėgo iš kambario.
Po kiek laiko grįžęs, jis rado motiną sėdinčią lovoje.
Apie šį įvykį buvo pranešta gydytojams, kurie pradėjo aiškinti šio keisto įvykio aplinkybes.
Senutė, pagyvenusi vieną parą, vėl mirė, ir daugiau jau nebesikėlė.
„Įdomus mūsų momentas“,
1938 m. kovo 13 d.
Sovietų Sąjungos kariuomenei 20 metų
Vasario 23 d. suėjo lygiai 20 metų, kai įkurta Raudonoji armija.
Sovietų Sąjunga visą laiką yra drauginga Lietuvai valstybė. Be to, labai svarbu, kad Sovietų Sąjunga niekam nėra grasinusi užpuolimu, o visur ir visuomet pabrėžia, kad jos kariuomenė yra tiktai apsigynimo instrumentas.
Jeigu klausimas taip stovi, tai yra aišku, kad SSSR kariuomenė tėra tikras taikos veiksnys. Sovietų Sąjungos raudonoji armija yra pasiekusi didelės pažangos, o apsiginklavimo bei karinės technikos išugdymo srityje yra sulaukusi didelių laimėjimų.
Šalia karinės ir technikinės pažangos, Sovietų kariuomenėj reikia ypatingai pabrėžti karių tautinį ir kultūrinį susipratimą. Raudonoji armija šiandien turi puikių, gerai apmokytų kadrų žmonių, karštai mylinčių savo tėvynę. O tokia armija visuomet pasirengusi smūgiui ir nugalėti, jeigu kas kėsintųsi ją pulti, nes ji žino, kad kovoje už savo tėvynę.
Taigi, draugingosios Lietuvai Sovietų Sąjungos kariuomenė auga savo šalies apsaugai ir pasaulio taikai stiprinti, kuri gerokai braška.
„Įdomus mūsų momentas“,
1938 m. vasario 27 d.
Šiaulietiškos poezijos kampelis
Irena Šurnienė
Gana liūdėti
Dar lauke balta,
Dar ore šalta,
Bet jau pavasaris šaukia.
Pražydo ievos.
Žaliuoja pievos,
padangėm gervės plaukia.
Vėjas nestaugia,
Vėjas neūžia,
Vėjai po lauką kvatoja.
Skamba tai skamba
Žalia giružė.
Skamba ir dainos artojo.
Gana liūdėti,
Gana nerimti, –
Pavasaris neša jaunystę.
Kiekvieną šaukia,
Kiekvieną kviečia
Tik užsimoti išdrįsti.
Tad ir į darbą,
Tad ir j lauką
Su plieno žagrėm, artojai!
Rudenį mūsų
Kiekvieną laukia
Auksas gelsvų vasarojų.
„Įdomus mūsų momentas“,
1938 m. kovo 27 d.
Moterims
Atminkit visuomet, kad meilėje moteris pirmauja prieš vyrą.
Tik neduokite jam to pastebėti.
Niekuomet nepertraukit jo kalbos – pasakojimo, ir kartu nerodykit nuobodžiaujančio veido, nežaiskite pirštais ir nesupkite koją. Koks bebūtų nuobodus ir kvailas jo pasakojimas, bet, jei jūs jį atydžiai klausotės, jis skaitys jus protinga ir suprantančia moterimi.
•
Nesistenkite rodytis koketiška, jei jums tai nepritinka. Jūs tik apsijuoksit.
•
Niekuomet nekalbėkit apie savo sukneles, meilės istorijas ir kortas. Tai galima daryti tik tuo atveju, jei jūs jau kelis metus ištekėjusi ir jums nuobodu.
Bet ir tuomet nepatartina.
Stenkitės kalbėti kiek galima mažiau.
•
Jei vyras dovanoja jums gėlių, nors tai ir būtų pati pigiausia puokštė, niekuomet jų neužmirškite ir nemeskite į šalį, ypač, kai jis tą gali matyti. Vyras labai jautrus ir vargu ar jis už tai jums atleis.
•
Jei jūs ką mylite, kalbėkite tai jam dažniau. Jis visuomet noriai klausosi panašių dalykų. Bet jei jūs jo daugiau nebemylit, tai stenkitės tylėti. Jis pats tai pastebės, ir jūs persiskirsit be širdgėlos.
•
Niekuomet neklauskit vyro, ar jis jus myli. Bet jeigu jūs norite juo nusikratyti, tuomet klauskit kuo dažniau.
„Įdomus mūsų momentas“,
1938 m. vasario 27 d.
Klemas su Padurka
– Sveikinu, Klemusiuk!
– Su kuo?
– Su išsivadavimu.
– Pamilką turi, Padurkėli – dar tebesu po žonkos kuntapliu.
O žinai, norėčiau pagyventi kaip laisvųjų padangių erelis, arba kaip tas kavalierius, kuris atsivedęs j Piliečių klubą paną užmigo ant stalo, o išėjo, kaip toj dainuškoj sakoma, už kalnieriaus vedamas, kojom maskatuodamas, savo dulsinėją pamiršdamas, kūliais virsdamas...
– Linksma istorija.
– O dar linksmesnį pripotką apturėjo vieno fabriko šoferis ir slūžas. Mat, jų direktorius buvo krikštynose. Išeidamas iš krikštynų, jis kartu pasiėmė ir du nugertus butelius vyno. Šoferis, parvežęs savo poną namo ir nunešęs kambarin jo daiktus, pastebėjo trunką ir paprašė tarnaitės, kad leistų išgerti.
Ši, būdama geros širdies, davė išgerti šoferiui ir slūžui. Ir čia įvyko nedarazumenija: direktorius pastebėjo, kad vynas kažkieno nugertas ir pradėjo ieškoti kaltininkų. Žinoma, jie tuoj buvo surasti ir nukoroti: slūžas atsidūrė už vartų, o šoferis gavo 10 Lt baudos. Na, ką sakysi – ar ne šposininkas tas direktorius?!
– Nemažesnis šposininkas už Kuršėnų pamokslininką. Supranti, Nepriklausomybės šventės proga pasakė kalbą, kad nepriklausomybės kovose dalyvavę tik ateitininkai ir pavasarininkai...
– Na, ir kaip reagavo klausytojai?
– Šypsojosi, o parėję namo iš juoko leipo.
– Ir kaip neleipsi, prieteliau, jei pasaulis toks juokingas, o tie žmonės dar labiau juokingesni.
„Įdomus mūsų momentas“,
1938 m. bvasario 20 d.
Stilius ir kalba netaisyti. Parengta iš Viliaus Purono senosios spaudos publikacijų rinkinio.