Naujausios
Iš Linkuvos padangės
Reikia pasakyti teisybę, kad Linkuvos miestelis turi kuo ir pasigirti. Visos varnos pasakoja, kad jeigu valsčiaus gyventojai – ūkininkai labai susirūpinę žemės ūkio kultūra ir tame darbe padarė didelę pažangą, tai miestelio gyventojai labai susirūpinę pramonės reikalais ir specializavosi naminio alaus gaminimu.
Tam reikalui Linkuvoje yra įsteigta gal daugiau kaip pusė kapos, o gal ir visa kapa, alaus bravarų. Kadangi dar nei vienas aludaris, eksperimentuodamas ant žmonių sveikatos, nėra pasiekęs tam tikro kvalifikacijos laipsnio, tai visi laikosi slaptai, nors retai, bet pasitaiko, kad vienam bei kitam aludariui, pasiekusiam „aukštos kvalifikacijos,“ Taikos Teisėjas išrašo „diplomus.“
Valsčiaus taryba, turėdama galvoje tokį naudingą tėvynei darną, nutarė prašyti, kad visiems jiems būtų išduoti „diplomai“ ir leista viešai apie alaus gaminimo naudą padiskutuoti su Taikos Teisėju.
Linkuvos Žvirblis
„Momentas“,
1928 m. rugpjūčio 12 d.
Neleido numirėlį laidoti
Z. J. 65 m. mt. amž. pasikorė. Žmonių būrys, atlydėjęs numirėlį į Gruzdžių kapines, rado prie kapinių susirinkusius apie 300 žmonių kurie lavoną į kapus laidoti neleido. Čia Įvyko susistumdymas ir lavonas liko tą dieną nepalaidotas, nors iš kunigo pusės kliūčių nebuvo daroma.
Sekančių dienų buvo pakviesta iš kitur policininkų Ir dalyvaujant Šiaulių policijai, lavonas buvo palaidotas. Pažymėtina, kad Gruzdžiuose panašus įvykiai atsitinka jau ne pirmų kartų. Policija veda kvotų, kad triukšmadarius fanatikus nubaudus.
„Momentas“,
1928 m. rugpjūčio 12 d.
Pas menininką Gerardą Bagdonavičių
Jaunas, malonus ir simpatiškas menininkas p. Bagdonavičius gyvena savo namuose Aušros Alėjoj. Menininko kambarėlis nedidelis, bet jaukus savo apstatymu. Mūsų laikraščio bendradarbis buvo p. G. Bagdonavičiaus maloniai sutiktas ir supažindintas su visais kūrinėliais kurių kambarėlyje daug matėsi.
Jų tarpe buvo vaizdų ir paveikslų iš vasaros atostogavimo Ežerėnuose, kurių keletas ypatingai buvo gražūs ir traukiantys. Į klausimą ar menininkas patenkintas savo profesija, p. G Bagdonavičius atsakė teigiamai.
Paskum p. G. Bagdonavičius parodė renkamą kolekciją „Ex libris“, kurioje buvo ir įžymių menininkų darbai. Be to, menininkas pasisakė renkąs tautodailės dalykėlius, k. a. dievų stovylėles, Užgavėnių maskes ir t. t. Jų tarpe buvo tokių liaudies kūrinėlių, kurie turėjo 400–300 metų.
Menininkas p. G. Bagdonavičius sutiko būti mūsų laikraščio bendradarbiu, nors ir skundėsi laiko neturįs. Ketina „Momentui“ nupiešti plakatą. Po pasikalbėjimo ir menininko darbelių apžiūrėjimo, mūsų laikraščio bendradarbis atsisveikino su šiauliečiams brangiu žmogumi, kuris daug kūrybinio darbo yra nuveikęs ir tikisi daugiau nuveikti.
„Momentas“,
1928 m. spalio 14 d.
Dvarininkai nerimsta
Šaukėnų dvarininkas Gurskis skleidžia gandus, kad išdalyti jo dvarai bus iš naujakurių atimti ir grąžinti jam. Už gandų skleidimą p Gurskis susilaukė iš policijos protokolų.
„Momentas“,
1928 m. rugpjūčio 12 d.
Laikas jau lietuviškai išmokti kalbėti
Dažnai Šiaulių gatvėse tenka pastebėti įvairių valdžios įstaigų valdininkų, kurie, nešiodami valdiškas uniformas, nesivaržydami viešai rusiškai ar svetimtautiškai kalba. Tokie reiškiniai yra labai skaudūs šiauliečiams, kurie gerbia ir garbina tik savo gimtąją kalbą. Rodos, sulaukę 10-ties metų mūsų valstybės gyvavimo, valdininkai turėtų išmokti branginti tai, dėl ko mes šimtmečius kovojome ir aukojome savo gyvybę. Toks elgesys yra panašus pasityčiojimui iš mūsų valstybės ir neigimas tautinės kalbos.
Panašūs valdininkų elgesiai bus mūsų laikrašty kitą kartą smulkiau įvertinti ir aprašyti.
„Momentas“,
1928 m. rugpjūčio 26 d.
Prieš buvusį bendradarbį kerštas
Šiandien gautą žinia, kad buvęs „Momento“ redakcijoje p. Bridžius šią naktį apie 2-ą valandą atvykus keturiems su maskėmis vyrams iš jo buto prievartos keliu išvežtas automobiliu už miesto. Čia jis buvo apstumdytas buk už laikraštyje rašymo prie kai kuriuos asmens straipsnius. Pon. Bridžius šiandieną randasi sergąs savo bute. Kaltininkai ieškomi.
„Momentas“,
1928 m. rugpjūčio 26 d.
Įdomus radinys
Pil. Šablinskis St., gyv. Šiauliuose, kasdamas durpes Pitmiškyje 3 metrų gilumoj rado devynis didelius dantis. Jų nepaprastas didumas verčia matyti esant priešledyno gyvulio mamonto. Taigi, matome, kad ir Šiaulių apylinkėse kada tai šio milžino gyventa. Dantys perduoti vietos „Aušros“ muziejui.
„Momentas“,
1928 m. rugpjūčio 26 d.
Šiaulietiškos poezijos kampelis
St. Stulginskis
Valsas
Muzika, muzika ...
Amžinas valsas
Rangosi, supasi
Ritmų rate...
Šypsosi, juokiasi
Damos, panelės...
Čižikas sukasi
Su dekolte...
Sukimės, sukimės.!
Ritmas vilioja
Širdžių simfonijas
Saldžiu sapnu...
Meilės akimirką
Brangią sučiupsiu...
Laimės svajonėmis
Aš gyvenu...
„Momentas“,
1928 m. rugpjūčio 19 d.
Ko trūksta Šiauliams?
Atsakymai į „Momento“ pirmąją ankietą „Ko trūksta Šiauliams“ jau baigti. Juos suglaudus randame, kad Šiauliams trūksta:
1) Tramvajaus, 2) Vandentiekio, 3) Pirties, 4) Litų. 5) Dar kartą litų.
J. Ramusis.
„Momentas“,
1928 m. rugpjūčio 19 d.
Kalba ir stilius netaisyti.
Iš Viliaus PURONO ir Vlado Vertelio senosios spaudos rinkinio