Naujausios
Koncesijos mokesčio Savivaldybė nebemokės
Sausio 7 dieną paskelbtas tarptautinis koncesijos konkursas paslaugos pirkimui „Šiaulių miesto Aukštabalio multifunkcinio komplekso valdymo modelio įgyvendinimas pagal koncesijos sutartį“. Tai reiškia, kad ateinantiems 5 metams beveik 20 kvadratinių metrų ploto Šiaulių arenai bus renkamas naujas valdytojas. O gal liks ir dabartinis, jei atitiks keliamus reikalavimus ir pateiks patraukliausią pasiūlymą.
Konkursas vyks trimis etapais. Pirmajame iki vasario 15 dienos laukiama potencialių paslaugos tiekėjų paraiškų, kuriose būtų nurodyti jų kvalifikaciniai reikalavimai. Pirkimo komisija vertins, ar konkurso dalyviai atitinka jiems keliamus reikalavimus.
Toliau bus prašoma pateikti išsamius pasiūlymus, o po derybų – galutinius pasiūlymus.
A. Bartulis priminė, kad šį kartą Savivaldybė nebemokės arenos valdytojui koncesijos mokesčio, o priešingai tikisi tokio mokesčio iš koncesininko.
Konkursą laimės tas potencialus koncesininkas, kuris pasiūlys didžiausią koncesijos mokestį (80 konkursinio balo dalų), didžiausią metinių renginių, kurių kiekviename dalyvautų ne mažiau nei 2000 žiūrovų, skaičių (15 balo dalių) ir daugiausiai neatlygintinų renginių (5 balo dalys).
Anot Administracijos vadovo, konkurso dalyviams nėra nustatomas minimalus koncesijos mokestis, nes esą vien tai, kad Savivaldybei jo nebeteks mokėti arenos valdytojui, jau yra pergalė. Savivaldybė „Pramogų salai“ per metus su mokėdavo per 200 tūkstančių eurų. Nuo 2018 metų šis mokestis abipusiu sutarimu buvo sumažintas.
Reikalavimai tinka ir mažųjų šalies arenų valdytojams
Būsimam koncesininkui nekeliamas tam tikros metinės finansų apyvartos reikalavimas, tačiau jis nuo 2016 iki 2020 metų arba nuo įsteigimo dienos, jei įmonė įsteigta vėliau, turi būti dirbęs be nuostolio.
A. Bartulis atskleidė, kad pirminiame konkurso sąlygų variante buvo keliamas koncesinės patirties reikalavimas, tačiau vėliau jo atsisakyta kaip „perteklinio“.
Konkurse gali dalyvauti įmonė, kuri būtų vykdžiusi sporto ar kultūros paskirties pastato arba komplekso su nemažiau 2000 sėdimų vietų valdymo ir eksploatavimo sutartį. Be to, tokia įmonė per metus turi būti surengusi ne mažiau 30 renginių, kuriuose būtų užimta ne mažiau, nei 500 sėdimų vietų. Įmonėje turi dirbti mažiausiai vienas renginių organizatorius ir vienas turto valdytojas ir prižiūrėtojas su patirtimi.
A. Bartulis aiškino, kad tokie reikalavimai nustatyti tam, kad konkurse galėtų dalyvauti ne tik didžiųjų, bet ir mažųjų šalies arenų valdytojai.
Ne dievai puodynes lipdo...
Jei konkurse dalyvaus mažiau nei trys paslaugos tiekėjai ir jų kvalifikacija komisijos netenkins, konkursas gali būti nutrauktas. Tačiau Administracijos direktorius pabrėžė, kad jei konkurse dalyvautų ir vienas dalyvis, tačiau jo kvalifikacija būtų aukšta, jis gali būti skelbiamas nugalėtoju.
Jei iki gruodžio 13 dienos Savivaldybei nepavyks pasirašyti naujos koncesijos sutarties, arena gali būti perduota valdyti kuriai nors miesto kultūros įstaigai.
Nors anksčiau A. Bartulis aiškino, kad Savivaldybė neturi kvalifikacijos organizuoti arenoje renginius, todėl reikalinga koncesija, vakar spaudos konferencijoje jau laikėsi kitos pozicijos.
„Ne dievai puodynes lipdo. Jei gerbiamas Radavičius sugebėjo suorganizuoti būrį vadybininkų (...), tai mes Šiauliuose paskelbę konkursą nesukomplektuotume renginių vadybininkų? Savivaldybė ne tokius procesus suvaldo, suvaldysime ir šį. Jei Šiaulių arena nieko nesudomins, mes atsakingi už turto valdymą, tai jį ir valdysime“, – sakė A. Bartulis.