Šiaulių arenos reikalus kelia į gruodį: prarado ir laiko, ir pinigų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių arena.
Iš lapkričio pradžioje vyksiančio Šiaulių miesto tarybos posėdžio darbotvarkės dingo klausimas dėl Šiaulių arenos koncesijos sutarties su viešąja įstaiga „Pramogų sala“ pratęsimo.

Savivaldybės ir „Pramogų salos“ koncesijos sutartis po daugiau nei 15 veiklos metų baigiasi šių metų gruodžio 13 dieną. Metų pradžioje paskelbusi naują koncesijos konkursą Savivaldybė įsivėlė į apie 20 tūkstančių eurų kainavusius teismus dėl vieno dalyvio pašalinimo, juos pralaimėjo, prarado daug laiko ir nebespėjo iki gruodžio 13 dienos įvykdyti konkurso.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis anksčiau aiškino, kad kol bus paskelbtas naujas operatorius, arena bus laikinai perduota kuriai nors biudžetinei įstaigai.

Neseniai paaiškėjo kiti Savivaldybės planai – pusmečiui pratęsti sutartį su „Pramogų sala“. Panašu, kad ši įstaiga to ir tikėjosi, nes renginiai Šiaulių arenoje jau senokai suplanuoti iki gruodžio pabaigos ir vėliau.

Finansų ir ekonomikos komitete A. Bartulis aiškino, kad koncesijos sutartyje buvo numatyta galimybė „automatiškai“ pratęsti koncesijos sutartį, tačiau 2018 metais po Savivaldybės derybų su „Pramogų sala“ pavykus sutartį koreguoti, ši nuostata dingo. Dabar dėl sutarties pratęsimo turi spręsti miesto Taryba.

Administracijos direktorius mano, kad Savivaldybė naują arenos valdytoją galės paskelbti kitų metų kovą ar balandį.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja Ija Jencienė pranešė politikams, kad klausimą dėl koncesijos sutarties su „Pramogų sala“ pratęsimo atsiima ir teiks jį svarstyti gruodžio pradžioje. Priežastis nurodyta labai miglotai. Esą projekto teikėjai nori dar įsitikinti formuluočių teisingumu.

Šiaulių miesto savivaldybė kasmet „Pramogų salai“ moka koncesijos mokestį. Miesto valdžia labai didžiavosi, kad 2018 metais pavyko sumažinti koncesijos mokesti nuo 215 tūkstančių eurų iki 160 tūkstančių. Tačiau nutylėjo, kad 2022 metais šis mokestis jau sieks 195 tūkstančius, o 2023 metais jis jau planuojamas per 200 tūkstančių. Mokestis kartą per metus yra koreguojamas pritaikius vidutinį metinį vartotojų kainų indeksą. Pratęsus sutartį pusmečiui, koncesijos mokestis bus koreguojamas jau kiekvieną mėnesį.

Pagal naujojo konkurso sąlygas Savivaldybė naujam operatoriui ne tik koncesijos mokesčio nebemokės, bet tikisi gauti mokestį iš jo. Taigi, sutarties pratęsimas su dabartiniu operatoriumi papildomam pusmečiui miesto biudžetui bus dvigubai nuostolingas. Naujam koncesininkui arena bus perduota valdyti 5 metams.