Šiaulių arenos koncesija sulėtino greitį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių arena.
Šiaulių miesto savivaldybė Šiaulių arenos koncesijos konkurso nebešturmuoja, nors šių metų pradžioje vos jį paskelbus žadėjo, kad naujas Šiaulių arenos operatorius atsiras laiku. Tačiau Savivaldybė įsivėlė į teismus su atmestu dalyviu, sugaišo daug laiko ir pinigų, todėl iki gruodžio 13 dienos, kai baigiasi VšĮ „Pramogų sala“ koncesijos sutartis, naujo arenos valdytojo neturės. Ar arenos veikla sustos?

Pašalinta įmonė konkurso sąlygas atitinka

Šių metų pradžioje paskelbus koncesininko atrankos viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Šiaulių miesto Aukštabalio multifunkcinio komplekso valdymo modelio įgyvendinimas“, trumpiau tariant Šiaulių arenos, konkursą buvo gautos keturios potencialių dalyvių paraiškos. Komisija tris paraiškas atmetė, kaip neatitinkančias konkurso sąlygų, palikdama vieną dalyvį – įmonę, siejamą su verslininku Gediminu Žiemeliu.

Nesutikdama su koncesijos konkurso komisijos sprendimu atmesti UAB „Sarlita“ paraišką, kaip neatitinkančią konkurso sąlygų, įmonė pateikė komisijai pretenziją. Į ją atsižvelgta nebuvo, tad bendrovė kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą. Jos prašymu teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė Savivaldybei vykdyti konkursą, kol nebus išnagrinėtas pagrindinis ieškinys.

Savivaldybė nurodė net 7 motyvus, kodėl UAB „Sarlita“ neatitinka konkurso sąlygų, tačiau teismų tai neįtikino ir įmonė laimėjo tiek apygardos, tiek apeliacinį teismą. Siekis išeliminuoti šį konkurso dalyvį Savivaldybei kainavo beveik dvidešimt tūkstančių ir beveik pusmetį sugaišto laiko.

Šią savaitę konkurso komisija nusprendė, kad UAB „Sarlita“ paraiška atitinka paraiškos pateikimo konkursui reikalavimus, o pati įmonė atitinka Savivaldybės iškeltus kvalifikacinius reikalavimus. Įmonė sugrąžinta į koncesininko atrankos konkursą.

Pulsą jautė

Šiaulių arenos koncesijos konkurse liko du dalyviai. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis buvo minėjęs, kad galutiniam pasiūlymui pateikti konkurso dalyviams suteiks 30 dienų, kad kuo greičiau būtų galima paskelbti nugalėtoją. Tačiau dabar paaiškėjo, kad konkurso dalyvių pateikti išsamius pasiūlymus prašoma iki gruodžio 14 dienos. Po pateikimo laukia pasiūlymų vertinimas, derybos, nugalėtojo paskelbimas, numatytas apskundimo terminas ir kiti procedūriniai dalykai. O kur dar pastato perėmimas. Žodžiu, skubos nebėra, o naujasis koncesininkas dar greit neatsiras. Tuo tarpu koncesijos sutartis su dabartiniu arenos valdytoju VšĮ „Pramogų sala“ baigiasi gruodžio 13 dieną.

Ar tai reiškia, kad ant Šiaulių arenos durų bus pakabinta spyna? Nepanašu, nes „Pramogų sala“ reklamuoja gruodžio pabaigos renginius.

„Pramogų salos“ direktorius Gintaras Radavičius paaiškino, kad pamačius, jog Savivaldybė su konkurso dalyviais įsivėlė į teismus, spėjo, kad laiku naujas arenos operatorius neatsiras.

„Jaučiame tą pulsą ir ruošėmės“, – sakė vadovas.

G. Radavičius neslėpė, kad turėjo pokalbių ir su miesto meru Artūru Visocku, ir su Administracijos direktoriumi A. Bartuliu apie galimybę pratęsti su „Pramogų sala“ koncesijos sutartį iki kitų metų liepos 1 dienos tomis pačiomis sąlygomis.

Arenos valdytojas sakė, kad jam nelabai paranku, jog koncesijos sutartį ketinama pratęsti tomis pačiomis sąlygomis, nes ypač brangsta energetiniai ištekliai, tačiau greičiausiai kitas variantas nelabai įmanomas.

Jei konkursas nespėtų įvykti, o „Pramogų sala“ savo veiklą baigtų gruodžio 13 dieną, turėtų per mėnesį iš arenos išsikraustyti.

„Tai įsivaizduokite, kokia būtų situacija. Niekas negalėtų įeiti į areną. Tada sausio viduryje areną laikinai turėtų perimti kokia nors biudžetinė įstaiga, visiškai nepasiruošusi tokiai veiklai. Arena stovėtų tuščia. Negalima įsivaizduoti, kad čia galima viską išjungti, užsukti, kaip kokiai daržinei, uždėti spyną ir išeiti. Yra sistemos, jų priežiūra“, – sakė G. Radavičius.

Jis pabrėžė, kad „arena reikalinga ne Radavičiui, Bartuliui ar Visockui, o visuomenei“. Reikalingi tiek kultūriniai, tiek sportiniai renginiai. Yra įsipareigojimai dėl krepšinio čempionatų. G. Radavičiui atrodo logiška, kad renginiams pasibaigus birželio mėnesį galėtume civilizuotai perdavinėti turtą naujam koncesininkui. Tada naujieji koncesininkai per vasarą gali planuoti renginius ir rudenį startuoti su nauja veikla.

„Pramogų salos“ direktorius patvirtino, kad turi suplanuotų renginių arenoje ir sausiui, ir vasariui, ir kovui. Tik kol situacija neaiški nepasirašo sutarčių ir neprisiima įsipareigojimų.

Rengia Tarybos sprendimą

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius A. Bartulis patvirtino, kad lapkričio pradžioje vyksiančiam miesto Tarybos posėdžiui rengiamas Tarybos sprendimo projektas pratęsti koncesijos sutartį iki liepos 1 dienos. Anot direktoriaus, ir ateityje tokia koncesininko pasikeitimo data būtų optimaliausia ir leistų pasikeisti arenos valdytojui, nesutrikdant jos veiklos.