Šiaulių arenos koncesija įstrigo teisme

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių arenos naujo valdytojo paieška įstrigo teisme.
Šiaulių miesto savivaldybė šių metų pradžioje paskelbė Šiaulių arenos koncesijos konkursą. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis po pusantro mėnesio pasidžiaugė, kad konkursui paraiškas pateikė keturi dalyviai, tad konkursas bus „konkurencingas“. Paaiškėjo, kad tris konkurso dalyvius Savivaldybė išbrokavo ir dėl to įklimpo į teismus.

Šalino konkurso dalyvius, kol liko vienintelis

Šių metų gruodžio 13 dieną baigiasi 15 metų koncesijos sutartis su viešąją įstaiga „Pramogų sala“ dėl Šiaulių arenos valdymo. Šiaulių miesto savivaldybė paskelbė naują konkursą, tačiau tik 5 metams, neįpareigodama koncesininko daryti jokių ilgalaikių investicijų. Esą Šiaulių arenos pastatas vis dar yra geros būklės, o jei reikėtų kapitalinio remonto, jį Savivaldybė atliktų savo lėšomis.

Savivaldybės vadovai didžiausiu pasiekimu laiko sąlygą, kad Savivaldybė ne tik nebemokės koncesijos mokesčio arenos valdytojui, bet turės galimybę tokį mokestį gauti pati. Koks jis būtų – derybų reikalas.

Administracijos direktorius A. Bartulis pirmadienį paaiškino, kad Koncesijos konkurso komisija, įvertinusi pateiktas konkurso dalyvių paraiškas, net tris iš keturių dalyvių iš konkurso pašalino, nes jie galimai neatitiko kvalifikacinių reikalavimų. Likusiam vienam dalyviui buvo suteiktas 60 dienų terminas pateikti išsamų pasiūlymą.

Viena įmonė, pašalinta iš konkurso, manydama, kad toks sprendimas neteisingas, kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą. Kartu buvo paprašyta taikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti koncesijos konkursą, kol bus išnagrinėtas pagrindinis ieškinys.

„Procesas dabar vyksta teisme. Gaila, kad prarasime du ar tris mėnesius, kol vyks teisminis ginčas. Tiek mūsų teisininkai, tiek mes, Administracija, matydami pateiktą medžiagą, ir komisija, yra užėmę poziciją, kad pareiškėjas neatitinka kvalifikacinių reikalavimų. Esame įsitikinę, kad mes tikrai teisingą išvadą padarėme. Bet dabar laukiame teismo sprendimo“, – aiškino A. Bartulis.

Paklaustas, ką darys, jei iki metų galo nespės užbaigti koncesijos konkurso, Administracijos vadovas nestokojo optimizmo.

„Tų scenarijų būtų įvairių, dabar nenoriu teoriškai svarstyti. Jei prarastume porą mėnesių, užtektų dar laiko sugrįžti į konkursą, kadangi jame liko tik vienas dalyvis. Derybos praeitų su vienu dalyviu ir galėtume turėti nugalėtoją. Dalyvis norėtų bent prieš tris mėnesius žinoti, ar jis laimės, kad galėtų pasiruošti renginių tinklelį, susiorganizuoti darbus, kad perėmus areną iškarto galėtų pasiūlyti miesto bendruomenei tam tikrus renginius. Logiška iki rugsėjo mėnesio šį procesą pabaigti“, – vylėsi A. Bartulis.

Šiaulių arenos koncesijos konkursą teismas sustabdė

Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas informavo, kad balandžio 13 dieną jau buvo paskelbta nutartis civilinėje byloje dėl laikinųjų priemonių taikymo byloje, kurioje ieškovas prašo panaikinti perkančiosios institucijos (Šiaulių savivaldybės) sprendimą ir įpareigoti atlikti veiksmus konkurse. Ieškovė kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti projekto „Šiaulių miesto Aukštabalio multifunkcinio komplekso (Šiaulių arena.-aut.) valdymo modelio įgyvendinimas“ konkurse priimtą sprendimą dėl jos paraiškos atmetimo ir priteisti bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio reikalavimams užtikrinti konkurso dalyvė prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – stabdyti koncesijos konkurso procesą, kol bus išnagrinėtas pagrindinis ieškovės ieškinys ir priimtas galutinis teismo sprendimas.

Teismas ieškovo prašymą patenkino, nes ieškovė pateikė įrodymus, teismo nuomone, pagrindžiančius ieškinio reikalavimus. Preliminariai įvertinus tokio ieškinio pagrįstumą nėra pagrindo konstatuoti, kad šie reikalavimai apskritai negalėtų būti patenkinti ir nėra preliminariai nepagrįsti. Pagrįstumą teismas spręs išnagrinėjęs bylą iš esmės.

Teismo sprendimas dėl laikinųjų priemonių taikymo per 7 dienas galėjo būti apskustas Apeliaciniam teismui. Šiaulių savivaldybė šia galimybe pasinaudojo.

Pagrindinis pašalinto konkurso dalyvio ieškinys bus nagrinėjamas birželio pradžioje.