Šeimų šventė šį sekmadienį sugrįš į Šiaulių areną

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Spaudos konferencijoje kunigas Ričardas Doveika, vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių meras Artūras Visockas ir Šiaulių vyskupijos Šeimos centro vadovė Edita Gulbinienė ne tik pristatė sekmadienį vyksiančią tradicinę šeimų šventę, bet ir kalbėjo apie žmogiškųjų santykių vertybę.
„Skelbiu jums didį džiaugsmą“, – tokiais žodžiais spaudos konferenciją pradėjo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Jis pranešė, kad po dviejų metų pertraukos tradicinė Šiaulių vyskupijos šventė sugrįžta į Šiaulių areną. Apie tai, kad šis unikalus renginys – galimybė išsaugoti žmogiškąjį santykį, rasti pamatinius vertybinius atramos taškus žmogaus gyvenime, kalbėjo ir kiti spaudos konferencijos dalyviai.

 

Šeimų šventė vyks 23-čią kartą

Sausio 8 dieną 12 valandą Šeimų šventė Šiaulių arenoje prasidės šv. Mišiomis, kurias aukos Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kartu su apašaliniu nuncijumi Lietuvoje Petar Antun RAJIČ bei kitais kunigais.

Šv. Mišių metu sutuoktiniai, priėmę santuokos sakramentą, galės atnaujinti santuokos įžadus.

„Mes visi trokštame, kad visas šeimas Viešpats palaimintų gyvenimo kelionėje. Kad šeima taptų mažąja šventove, kurioje nesigirdėtų jokių piktų žodžių, kad visiems būtų gera. Jei gražios šeimos, gražu ir mūsų Lietuvoje“, – kalbėjo vyskupas, kviesdamas Šiaulių apskrities gyventojus į šventę.

Šiaulių vyskupijos Šeimos centro vadovė Edita Gulbinienė pasakojo, kad šįmet Šeimų šventės tema – „Įsišakniję ir įsitvirtinę meilėje“. Po šv. Mišių šventės dalyviams bus parodyta Tore W. Aaso misterija „Mesijas“. Šią misterija pastatė Tauragės krašto gospel choras „Gloria“.

E. Gulbinienė informavo, kad nuo 10 valandos arenoje vyks šeimų organizacijų ir judėjimų mugė. Save pristatys 13 organizacijų, kurios papasakos apie savo veiklą, kokią emocinę ir dvasinę pagalbą teikia šeimoms. Tiek prieš renginį, tiek per pertraukas bus galima pabendrauti su šių organizacijų atstovais.

Šiaulių vyskupijos Šeimų šventė vyks jau 23 kartą. Ji pradėta organizuoti vyskupo E. Bartulio iniciatyva, kilusia po 2000 metais jo kartu su šeimomis vykusio vizito į Romą ir susitikimo su popiežiumi. Iš pradžių šios šventės buvo negausios, tačiau 2008 metais jos persikėlė į Šiaulių areną, kur kasmet sulaukiama apie 4 tūkstančių dalyvių. Pastaruosius dvejus metus Šeimų šventę ribojo „kovido“ pandemija. Šv. Mišios vyko Šiaulių katedroje, pernai jose dalyvavo kunigas Ričardas Doveika.

E. Gulbinienę už galimybę surengti apskrities šeimoms šią šventą dėkojo savo partneriams – Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėms, Šiaulių technologijų mokymo centro Prekybos ir verslo skyriui, „Sandoros“ progimnazijos bendruomenei už savanorystę.

Susigrąžinkime didžiausią žmogaus vertybę – santykį

„Pasaulis nebežino, kas yra tiesa. Kol rasim šią tiesą, suraskim pamatinius atramos taškus mūsų gyvenimuose. Vienas iš būdų tai padaryti – šio sekmadienio Šeimų šventė“, – kvietė į renginį Šiaulių meras Artūras Visockas.

Pabrėžęs, kad tai žmones apjungiantis susibūrimas, kėlė klausimą, kas būtų Savivaldybė, jei to nematytų. „Niekalas“, – atsakė į savo klausimą meras ir pridūrė, kad nesinori būti niekalu, todėl prisijungė prie jos organizavimo. Savivaldybė įvardino šventę Reprezentaciniu miesto renginiu ir skyrė jam biudžeto lėšų.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir kunigas Ričardas Doveika, atstovavęs Lietuvos vyskupų konferencijos Šeimos reikalų tarybą. Kunigas pasidalino savo mintimis apie šeimos situaciją šiandieninėje visuomenėje.

Paraginęs gyventojus dalyvauti renginyje, R. Doveika akcentavo unikalią progą atsiminti ir prisiminti.

„Kiekvieną kartą, kai susirenka šeima, yra įvykis. Švenčiami santykiai.Tokio renginio dėka, mes dar kartą pamatome, kas yra žmogus. Žmogus yra santykis. Šiandien labai svarbu būti toje santykių bendrystėje, nes mes matome, kad pasaulis, bandydamas devalvuoti patį žmogų, paversti jį iki tam tam tikros lygios žaliavinės masės, pasikėsino į pačią džiausią jo prigimtį – šalia pasikėsinimo į lytį, saviraišką, suprantant ar bandant pateikti mintį, kad ir žmogaus kūnas gali tapti žaidimų aikštele. Ir šeima, ir santuoka yra žaidimų aikštelė, kai visuomet be jokių pastangų viską gali pradėti nuo nulio. Mes matome, kad šiandien dar didesnis iššūkis, kuris kėsinasi į patį žmogų, yra pagunda sunaikinti santykį. Jei nori sunaikinti žmogų, sunaikink santykį. Toks renginys, kaip sekmadienį vyksiantis šeimų susitikimas, kuris tampa įvykiu, dar kartą mums visiems tampa keliu susigrąžinti pačią didžiausią vertybę – santykį. Iš švęsti santykių kultūrą. Nes šeima santuoka ir yra santykių kultūra“, – kalbėjo kunigas R. Doveika, akcentavęs, kad ši Šeimų šventė yra unikalus Lietuvoje renginys, organizuojamas Šiaulių vyskupijos.

Organizatoriai į renginį kvietė ne vien šeimas, bet ir vienišus žmones.

„Kviečiams visus. Tie, kurie dar neturi šeimos ar galvoja apie šeimos sukūrimą, yra gimę ir užaugę šeimoje. Visus kviečiams, visus vienijame – būkime viena Dangaus Tėvo vaikų šeima“, – kvietė vyskupas E. Bartulis.

Šeimos centro vadovė E. Gulbinienė informavo, kad pakvietimus į renginį dar galima įsigyti Pastoracinio centro knygyne-sveteinėje, o renginio dieną – Šiaulių arenoje. Anot vadovės, už pakvietimą prašoma solidarumo mokesčio – dešimt eurų.