Šiaulių futbolas ir krepšinis plėtosis skirtingai

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas pristatė skirtingas krepšinio ir futbolo plėtros programas.
Praėjusią savaitę Šiaulių miesto Taryba patvirtino trimetes krepšinio ir futbolo sporto šakų plėtros programas 2022-2024 metams. Žadama futbolo atgimimą, jaunųjų krepšininkų dalyvavimą „Talentų kartos“ projekte.

Futbolo atgimimas

Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas pastebėjo, kad abiejų sporto šakų plėtros programos skiriasi. Krepšinio plėtros programa kalba tik jaunimo sporto perspektyvą, apie krepšinio klubą „Šiauliai“ joje nekalbama. Tuo tarpu futbolo plėtra apima ir po 5 metų pertraukos į aukščiausiąjį A divizioną sugrįžtančią miesto futbolo komandą.

G. Jasiūnas pastebėjo, kad šiuo metu futbolą sportuoja 637 vaikai ir jaunuoliai. Anot vedėjo, plėsti kiekybės nebėra kur, nes mieste vaikų skaičius ribotas, todėl bus „einama į kokybę“. Didesnis dėmesys bus skiriamas rėmėjų pritraukimui, trenerių, administracijos, kito personalo kvalifikacijos kėlimui.

Vedėjas pasidžiaugė, kad iš jaunimo suburta futbolo komanda per 3 metus pasiekė A lygą. Skirtingai nuo kitų komandų, kur žaidžiantys lietuviai sudaro tik pusė komandos, Šiaulių komandoje – 80 procentų yra šiauliečiai. Anot G. Jasiūno, tai reiškia Šiaulių futbolo atgimimą, nors vedėjas pripažįsta, kad gabiausiems žaidėjams perėjus į aukščiausiąją lygą kyla grėsmė jų netekti, nes konkurencija ten didelė.

Šiais metais futbolo plėtrai skirta 605 tūkstančiai eurų. Skyriaus vedėjas neslepia, kad miesto komandai perėjus į A lygą, teks iš Savivaldybės iždo išpešti dar maždaug apie 200 tūkstančių eurų, tikintis, kad tokią pat sumą sumes ir rėmėjai.

Krepšinis plėtosis be klubo „Šiauliai“

Krepšinio sporto šakoje mieste sportuoja 570 vaikų ir jaunimo nuo 7 iki 19 metų. Čia taip pat kalbama apie krepšinio akademijos „Saulė“ darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, jaunųjų krepšininkų dalyvavimą Lietuvos „Talentų kartos“ projekte, kuriuo talentingiausiems vaikams ir jaunuoliams sudaromos galimybės žaisti įvairaus amžiaus vaikų šalies rinktinėse.

Krepšinio plėtros programai 2021 metams skirta 589 tūkstančiai eurų, tačiau ši suma neapima krepšinio klubo „Šiauliai“ finansavimo.

G. Jasiūnas aiškino, kad krepšinio komanda „Šiauliai-7bet“ stabiliai žaidžia LKL, yra atskira įstaiga, todėl ji į miesto krepšinio plėtros programą neįtraukta. Krepšinio klubui biudžeto pinigai skiriami per kitą – reprezentacinių renginių programą, ir šįmet ši suma siekia apie 400 tūkstančių eurų.