Chmelnyckio miesto meras dėkojo šiauliečiams už paramą

ŠMS nuotr.
Ukrainos Chmelnyckio miesto meras Oleksandras Symchyshynas per vaizdo ryšį dėkojo šiauliečiams už labai reikalingą paramą.
Ketvirtadienį Šiaulių miesto tarybos posėdis prasidėjo tiesioginiu vaizdo ryšiu su Šiauliais draugaujančio Ukrainos miesto Chmelnyckio meru Oleksandru Symchyshynu.

Meras savo kalbą pradėjo nuo to, kad į vaizdo susitikimą atskubėjo iš didvyrio, žuvusio kovoje prieš rusų okupantus, laidotuvių. Per du su puse rusų karinės invazijos Ukrainoje mėnesius žuvo 27 Chmelnyckio gyventojai. O per visą ginkluotą konfliktą nuo 2014 metų – 63. Tarp žuvusių – ir 17–18 metų vaikinai.

„Tai mūsų vaikų karta, kuri ėmė ginklą į rankas, kad apgintų savo vertybes“, – sakė meras.

Jis pabrėžė, kad Chmelnyckio apskritis – antra pagal dydį Ukrainoje, kurios vyrai pašaukti ginti tėvynę.

„Mes kariaujame šventą karą. Mes viliamės, kad pergalė bus mūsų pusėje. Kovojame už šviesą, tiesą ir laisvę, o šios vertybės visuomet laimi“, – pasiryžimą rodė Chmelnyckio meras.

Jis akcentavo, kad prie jų pergalės prisidės ir lietuvių siunčiama pagalba. Ukrainos miesto vadovas dėkojo Šiaulių miesto valdžiai ir visiems gyventojams už atsiųstą pagalbą, ji yra reikalinga ir svarbi.

Politikas priminė, kad Chmelnyckis su Šiauliais draugauja jau apie 10 metų, tačiau šis laikotarpis parodė, ką iš tikrųjų reiškia draugystė. Meras akcentavo, kad ilgą laiką jie neteisingai ir nepagrįstai buvo vadinami brolišku miestu su Rusijos miestais. Karas parodė, kad tikri broliški miestai yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

Chmelnyckyje kiekvienas gyventojas žino apie gaunamą paramą iš Šiaulių ir už ją dėkoja mūsų miesto gyventojams. Meras taip pat dėkojo Lietuvai už Ukrainos palaikymą Europos lygmeniu.

„Galiu pažadėti, kad laikysimės ir būtinai laimėsim“, – žadėjo Chmelnyckio vadovas ir sakė, kad, pasibaigus karui, pakvies šiauliečius į svečius.

Šiaulių meras Artūras Visockas jį patikino, kad Ukrainą palaiko kiekvienas Šiaulių miesto gyventojas.

Nuo karo Ukrainoje pradžios Šiaulių miesto verslininkai ir visuomeninės organizacijos į Chmelnyckį išsiuntė kelis vilkikus humanitarinės pagalbos, Raudonasis Kryžius – du vilkikus medikamentų.

Šiaulių miesto savivaldybė balandžio 7 dieną iš miesto biudžeto skyrė 100 tūkstančių eurų apmokėti vieno Raudonojo Kryžiaus išsiųsto į Chmelnyckį vilkiko medikamentų kroviniui. Šio miesto prašymu Savivaldybė padovanojo vieną „Busturo“ nebenaudojamą autobusą.