Koronavirusas užsikrėtusios šiaulietės nepalieka

Girdriaus BARANAUSKO nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius R. Mažeika informavo, kad pirmadienį bus sprendžiama dėl koronavirusu užsikrėtusios šiaulietės tolesnės izoliacijos jos namuose.
Koronavirusu užsikrėtusios šiaulietės trečiadienį paimto tyrimo rezultatai išlieka teigiami. Apie tai ketvirtadienį, gavus tyrimo atsakymą, pranešė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Jis informavo, kad šiaulietė jaučiasi gerai, ji tiesiog šiuo metu yra viruso nešiotoja, todėl lieka izoliuota Infekcinių ligų skyriuje. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas tyrimai turi būti atliekami kas 2–4 dienas. Ligoninė renkasi trumpiausią 2 dienų terminą. Moteriai nosiaryklės gleivinės tepinėlio tyrimas bus atliekamas penktadienį, o esant teigiamam rezultatui, kartojamas sekmadienį.
Bet kokiu atveju šiaulietė iki pirmadienio dienas leis ligoninėje. Net ir esant neigiamam mėginio rezultatui, jis turi būti kartojamas po 24 valandų.
"Mes ne tik izoliuojame pacientę, bet ir stebime, kaip virusas veiks jos organizmą. Džiaugiamės, kad jis yra ramus ir ligos požymių neturi. Tačiau niekas nežino, kada virusas gali pradėti veikti ir ji gali susirgti. Tam, kad eliminuoti rizikas, ji išlieka ligoninėje", – sakė R. Mažeika.
Vadovas aiškino, kad konsultavosi su infekcinių ligų ekspertais, tačiau niekas negali pasakyti, kiek laiko virusas išliks gyvybingas moters organizme. Tai pirmiausiai priklauso nuo žmogaus imuninės sistemos. R. Mažeika akcentavo, kad moteris pradžioje turėjo ligos požymių – katarinius reiškinius.
R. Mažeika kalbėjo, kad po konsultacijų su infektologais, pirmadienį bus sprendžiamas klausimas dėl pacientės išleidimo į namus su įpareigojimu tęsti saviizoliaciją namuose iki visiško viruso pasišalinimo. Ji medikus įtikino, kad turi visas sąlygas save izoliuoti nuo aplinkos namuose. Ligoninės direktorius pabrėžė, kad pacientė buvo labai atsakinga nuo pat ligos pradžios, todėl neturi pagrindo ja nepasitikėti.
Anot vadovo, pacientę labiausiai neramina nežinia, kiek tai gali tęstis. Tačiau išdėsčius jai būsimų tyrimų grafiką, ji jau žino, koks yra planas, jai ramiau. Moteris jau turi kompiuterį, internetą, medikai parūpino knygą, kad jos laisvalaikis būtų turiningesnis.
Per savaitę Respublikinė Šiaulių ligoninė išsiuntė apie 24 mėginius tyrimams dėl koronaviruso infekcijos.
Infekcinių ligų skyriuje gydomi dar du pacientai – tėvas ir dukra, grįžę iš slidinėjimo Italijoje. Jiems koronavirusas nenustatytas, tačiau susirgo gripu.