COVID-19 grėsmė auga, o vakcinų tenka skolintis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Į mobilųjį punktą atvyksta vis daugiau asmenų, kurie užsiregistruoja atlikti PGR testą, nes jaučia koronaviruso infekcijos požymius.
Statistikos departamentas vakar pranešė apie žymesnį naujų COVID-19 atvejų per parą šuolį šalyje, situacija kaista ir Šiaulių apskrityje. Vakcinacija vyksta beveik išimtinai tik antrąja vakcinos doze, nors ir tam tenka skolintis vakcinos.

Jei antradienį pranešta apie 1070 naujų atvejų šalyje, tai trečiadienį – jau 1585. Koronavirusas per parą nusinešė 15 šalies gyventojų gyvybių.

Šiaulių apskrityje sergamumo COVID-19 skaičiai toliau auga, trečiadienį paskelbta apie 79 naujus ligos atvejus per parą. Intensyviausiai virusas plinta Šiauliuose, Akmenėje ir Radviliškyje. Šiauliuose koronavirusas nustatytas 34 asmenims, Akmenės rajone – 18, Radviliškio rajone – 12. Kituose apskrities rajonuose naujų atvejų skaičiai mažesni: Joniškio rajone – 7, Kelmės rajone – 3, Šiaulių rajone – 5, o Pakruojo rajone – nei vieno.

Šiauliuose sergamumo rodiklis išaugo iki 271 naujų atvejų per 14 dienų, tenkančių 100 tūkstančių gyventojų, nors išlieka perpus mažesnis nei šalies vidurkis. Pagal sergamumo rodiklį visas apskrities savivaldybės lenkia Akmenės rajonas. Čia 100 tūkstančių gyventojų tenka 524 nauji atvejai per dvi savaites. Radviliškio rajone vis dar išlieka 338, o Kelmės rajone ūgtelėjo iki 209.

Kitų apskrities rajonų sergamumo rodikliai neviršija 200 dviejų savaičių naujų atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

Šiauliuose šiuo metu COVID-19 serga beveik 300 žmonių, o nuo pandemijos pradžios šia liga užsikrėtė per 10 tūkstančių gyventojų.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad šią savaitę ligoninės reanimacijos skyrius pasipildė „kovidiniais“ pacientais – jų vakar buvo 7. Kituose skyriuose gydoma apie 30 koronaviruso kamuojamų ligonių. Galvojama, kad kitą savaitę teks atidaryti dar vieną skyrių COVID-19 pacientams. Vadovas pastebėjo, kad daugėjančių ligos atvejų stebi ne tik iš miesto, bet ir iš Akmenės, Radviliškio, kitų rajonų.

Mieste vis dar netyla pasipiktinimas, kad pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu apie pusę Šiauliams skirtų „Pfizer“ vakcinų buvo nukreipta į Vilnių, kur klostosi ypatingai sudėtinga situacija. Miesto savivaldybės Sveiktos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė aiškino, kad šią savaitę skiepijami tik tie gyventojai, kuriems reikalinga antroji vakcinos dozė. Pirmąja doze bus paskiepyta tik apie 200 senjorų.

Savivaldybės gydytoja pasidžiaugė, kad 200 „Pfizer“ gamintojo dozių, kurių trūko revakcinancijai, paskolino Respublikinė Šiaulių ligoninė.

Ligoninės direktorius R. Mažeika sakė, kad ruošiamasi pradėti skiepyti pacientus „Johnson & Johnson“ gamintojo vakcina, o turėtą kitos vakcinos rezervą paskolino Savivaldybės organizuojamam vakcinavimo procesui „iki geresnių laikų“.

Vakcinavimo centras Šiaulių arenoje tris šios savaitės dienas dirbs po kelias valandas.

Kiek žmonių Šiauliuose galės paskiepyti kitą savaitę, V. Palčiauskienė dar nežino. Nors skaičius jau turėjo, tačiau pamoką išmoko. Kol vakcinos nebus šaldytuvuose, tol gyventojų į vakcinavimo centrą nekvies. Pastaruoju metu sulaukiama skambučių iš gyventojų, kuriems atėjo metas skiepytis antrąja vakcinos doze. Jie sunerimę, ar miestas turės tam vakcinos. Skyriaus vedėja ramina, kad visi, kuriems reikalingas antrasis skiepas, jį gaus.

Anot vedėjos, augantį naujų koronaviruso atvejų skaičių pajuto mobilusis centras. Čia mažėja antigenų tyrimų, tačiau daugėja PGR testų, kuriuos pasidaryti atvyksta žmonės, jau pajutę simptomus.

Šiaulių misto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius atskleidė, kad pagal planus į miestą turėtų atkeliauti didesni kiekiai „AstraZenecos“ vakcinos, tačiau ar vėl kas nors nepasikeis paskutinę minutę, garantuoti negali.