Pirmoko krepšeliai paruošti ir šiauliečiams, ir ukrainiečiams: viskam išleis daugiau nei 50 tūkstančių eurų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių mieste tokį pirmoko krepšelio rinkinį šiemet gaus 1 300 pirmokų, tarp jų yra pusšimtis Ukrainos vaikų.
Šiaulių miesto savivaldybė, artėjant rugsėjo 1-ajai, parengė dovanų krepšelį pirmokams. Ši dovanų akcija rengiama antrus metus.

Šiemet rugsėjį į miesto mokyklas ateis 1 300 pirmokų. Tarp jų – apie 50 Ukrainos vaikų. Pirmoko krepšelius gaus ir ukrainiečiai. Vien šiauliečių pirmokų jau registravosi 1 246, palyginti su praėjusiais metais padaugėjo 200 pirmokų.

Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, pristatydama spaudos konferencijoje pirmoko krepšelį, pabrėžė, jog šiemet krepšelis gausesnis nei pernai. Jame 11 pirmokui būtinų reikmenų.

Dovanojamas tekstilės krepšys, į jį galima sudėti sportinę aprangą ar kitus reikmenis, geros kokybės rašiklis su plunksna, juo gali rašyti ir dešiniarankiai, ir kairiarankiai, rašalo kapsulių paketas, sąsiuviniai langeliais ir linijomis su miesto vaizdais ant viršelio, piešimo sąsiuvinys, 24 spalvų pieštukų komplektas ir paprasti pieštukai, kurių korpusas – Ukrainos vėliavos spalvų. Rinkinyje yra ir gertuvė, antistresinis kamuoliukas, padėsiantis vaikams suvaldyti neigiamas emocijas ir susikaupti. Įdėta ir apsauginė liemenė su atšvaitais, nes, pasak vedėjos, pirmokai daug keliauja.

Pirmoko krepšelio kaina – 41 euras ir 7 centai.

E. Minkuvienė akcentavo, jog dovanų krepšelis sudarytas atsižvelgus į mokyklų bendruomenių ir tėvų nuomonę. Pernai pirmą kartą įteikus pirmoko krepšelius, buvo atlikta tėvų apklausa, domėtasi, kokios priemonės pasiteisino, ką reikia patobulinti.

„Rugsėjo 1-oji visiems mokiniams šventė, į mokyklas sugrįš tūkstančiai mokinių, o pirmokams tai pirmoji tokia šventė, jie pradės naują savo gyvenimo etapą, – pabrėžė E. Minkuvienė. – Norime, kad nuo mažens vaikai augtų aktyvūs piliečiai, kad pozicijonuotų save su Šiauliais, mylėtų savo miestą. Ši dovana nėra parama, ji įteikiama visiems pirmokėliams. Pirmoko krepšelyje, mūsų nuomone, yra sudėtos pačios svarbiausios priemonės.“