Kazachus sudomino Šiauliai

Petro PETRAUSKO nuotr.
Atsitiktinės nuotraukos dėl pasimokymo.
Penktadienį Šiauliuose pirmą kartą apsilankė Kazachstano ambasadorius Viktoras Temirbayevas su ambasados kolegomis. Svečius sutiko Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Susitikime taip pat dalyvavo Kazachstano Respublikos garbės konsulas Kaune Albertas Milinis ir Šiaulių miesto tarybos narys, buvęs savivaldybės meras Vytautas Juškus. Kazachstano atstovams buvo pristatytas Šiaulių ekonominis potencialas, investicinė aplinka.

„Kaip oficialiam valstybės pasiuntiniui, dėkoju, kad Kazachstanas išreiškė aiškią poziciją dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje. Tai ypač svarbu. Manau, kad Kazachstanas lietuviams kelia geras asociacijas, todėl tarpusavio bendradarbiavimas turėtų sklandžiai vystytis, iš to laimės visi. Kalbant apie konkrečius dalykus, kitą mėnesį mūsų oro uoste bus nuomojamas komercinis žemės sklypas. Jis galėtų būti įdomus ir tarptautiniam verslui, nes kaina nėra aukšta, o galimybės ten įsikūrus – didelės“, – kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Kazachstano ambasadorius sakė, kad pradėjęs dirbti Lietuvoje, vadovaujasi taisykle, kad Lietuva yra ne tik Vilnius, todėl lankosi įvairiuose mūsų šalies miestuose. Domėjosi Šiaulių miesto ir regiono galimybėmis bei potencialu ir žadėjo siekti kuo artimesnių ryšių.

Ambasadorius pasakojo, kad Kazachstane veikia 9 Lietuvos garbės konsulatai, tokie turėtų atsirasti kiekviename regione. Taip pat ir Lietuvoje norima turėti aktyvų garbės konsulatų tinklą, o garbės konsulu Šiauliuose siūloma tapti Tarybos nariui Vytautui Juškui. Ambasada taip pat rūpinasi, kad, pradedant didžiaisiais miestais, būtų surasti miestai-partneriai Kazachstane. Kiekvienas Kazachstano regionas turi tarsi verslo vadybininką į kurį gali kreiptis užsienio kompanijos ieškančios partnerių ar naujų rinkų. Lietuvos ir Kazachstano prekybos apimtys vien šiemet išaugo du su puse karto ir siekia 476 milijono eurų. Lietuviška produkcija Kazachstane yra vertinama, todėl ieškoma naujų kelių prekėms keliauti.

„Dėliojami nauji maršrutai laivams, tačiau didelį dėmesį skiriame ir kelių pervežimams. Vilkikais gabenamų krovinių kiekiai didėja, todėl mums yra įdomus Šiaulių transporto mazgas, kuriame bus galimybė perkrauti lėktuvais, vilkikais ar geležinkeliu vežamus krovinius“, – sakė Viktoras Temirbayevas.

Kazachstano ambasados delegacija taip pat apžiūrėjo Pasaulio teisuolių skverą, vėliau lankėsi Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmuose.