Naujausios
Reikšmingos injekcijos
Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Vilija Virbickė, sužinojusi, jog verslo pradžiai kaimo vietovėje iš Europos struktūrinių fondų galima gauti 17 220 eurų, drauge su centro specialistais ir Užimtumo tarnybos darbuotojais, vykdžiusiais nedarbo mažinimo Kelmės rajone programą, važinėjo po seniūnijas ir kvietė darbo neturinčius žmones kurti savo verslus bei konsultavo, kaip tai padaryti, vėliau padėjo rengti paraiškas.
"Įkalbinti žmones imtis verslo buvo nelengva, – pasakoja direktorė. – Tačiau 103 rajono gyventojai ryžosi teikti paraiškas. 50 paraiškų atitiko kriterijus ir turi galimybę gauti 17 220 eurų paramą verslo pradžiai. Taigi, į rajoną atkeliaus beveik milijono eurų injekcija. Dabar būsimi verslininkai džiaugiasi. Skambina ir dėkoja, kad įkalbėjom. Sako: "Dar netikim, kad gausim tiek pinigų." Centro darbuotojai taip pat euforijoj, tokių injekcijų rajonas seniai nematė."
Visoje Lietuvoje šiai paramai gauti buvo teikta apie tūkstantis paraiškų. Konkurencija buvo nemaža. Taigi, kelmiškių rezultatas – gana geras. Papildomų balų buvo pridedama buvusiems emigrantams, kaimo gyventojams, neįgaliesiems, moterims, jaunimui.
Kurs įvairiausius verslus
Kelmės rajono gyventojai kurs įvairiausius verslus: keps šakočius, šimtalapius, duoną, bandeles, įsteigs servisus, grožio salonus, užsiims statybos darbais, teiks elektriko paslaugas, nuomos pirtis, kubilus, batutus, pjaus žolę, ir teiks daugybę kitų paslaugų.
Verslininkai steigs įmones arba dirbs pagal individualios veiklos pažymą. Kadangi gavo paramą, verslą turės išlaikyti bent trejus metus.
Parama turėtų kiek sujudinti rajono ekonomiką. Bus surinkta daugiau mokesčių, reikės išmokėti mažiau pašalpų.
Savivaldybė šiemet dalį biudžeto lėšų panaudotos infrastruktūros sutvarkymui Pagojo kaime. Ten, "Kelmės statybos" patalpose dirba 16 įmonių, įdarbinta apie 300 kelmiškių ir rajono gyventojų.
Iš viso rajone dirba apie 540 įmonių. Dalis jų nutraukia veiklą. Tačiau kasmet įsisteigia apie 60 naujų verslo subjektų.
210 tūkstančių socialiniam verslui
Netrukus Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro specialistai norinčius verslą kurti kelmiškius nudžiugins dar viena galimybe. Užimtumo tarnybai jie parengė projektą "Socialinio verslo kūrimas Šiaulių regione" ir gaus 210 tūkstančių eurų paramą rajono verslui.
Projektas bus įgyvendinamas Joniškio, Kelmės ir Šiaulių rajonuose. Į paramą galės pretenduoti po vieną Šiaulių ir Joniškio rajono bei 7 Kelmės rajono gyventojai.
Iš šių lėšų socialinį verslą norintys kurti Šiaulių regiono gyventojai pradžiai galės gauti 15 tūkstančių eurų. Tačiau privalės prisidėti ir savo dalį.
Kaip informavo V. Virbickė, kovo pabaigoje vyks konferencija, kurioje bus aiškinama, kas yra socialinis verslas ir kaip juo užsiimti.
Galimybė mažinti nedarbą
Didėjančios galimybės kurti verslą mažins ir nedarbą Kelmės rajone. Praėjusių metų pradžioje nedarbo lygis buvo vienas iš didžiausių šalyje ir didžiausias Šiaulių regione, siekė 15,3 procento.
Tačiau po to, kai Užimtumo tarnyba pradėjo Kelmės rajone vykdyti pilotinę programą, skatinančią mažinti nedarbą, nedarbas sumažėjo 4,1 proc. ir pastaruoju metu siekia 11,2 proc.
Užimtumo tarnybos darbuotojai rengė susitikimus su bedarbiais ir seniūnijų darbuotojais įvairiose vietovėse, suorganizavo susitikimą su darbdaviais.
Šiuo metu Kelmės rajone registruotas nedarbas lieka didžiausias Šiaulių regione ir vienas didžiausių šalyje.
Savivaldybėje gyvena 15 377darbingo amžiaus gyventojų. Laisvų darbo vietų per pusmetį įregistruota 537. Darbo ieškančių žmonių registruota 1225.
Per dvejus pastaruosius metus gerokai išaugo nedirbančių moterų skaičius. 2017 metais jos sudarė 49 proc. bedarbių, pernai – jau 57 procentus. Kaime gyvenančių ir darbo neturinčių žmonių skaičius išliko toks pat – 61 proc.
Tikimasi, jog parama verslui padės sumažinti nedarbą.
Daugiau: CRM sistema