Šiauliečiai – Ukrainai ir Ukrainos žmonėms

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Plieno įdėklų atsparia Line-x danga padengimo procesas. Darbai vyksta Šiaulių bendrovės „Delago“ dirbtuvėse.
Išreikšdami solidarumą su Ukrainos žmonėmis, šiauliečiai prisideda, kas kuo gali: palaikymu, informacija, drabužiais, kare labai reikalingais daiktais ir priemonėmis.

Prisideda liemenių gamyboje

Kvietimą palaikyti karo krečiamą šalį išgirdo Šiaulių UAB „Delago“. Ši pastatų apšiltinimu ir Line-x dangos padengimu ant įvairių paviršių užsiimanti įmonė atsiliepė į Šarūno Jasiukevičiaus, žinomo kaip Praeities žvalgas, organizuojančio paramą Ukrainai, prašymą. Šiaulių bendrovės vadovas Agnius Gideika įsipareigojo Line-x danga, kuri žinoma kaip tvirta ir visiškai atspari dėvėjimuisi dvikomponentė poliurėja, neatlygintinai padengti neperšaunamų liemenių gamyboje naudojamus iš grūdinto plieno lakštų išpjautus įdėklus.

Įmonė į Šiaulius iš Kauno parsigabeno apie 500 tokių plieno įdėklų, juos planuojama įdėti į maždaug pustrečio šimto apsauginių liemenių.

Pasak A. Gideikos, neatlygintinai padengti įdėklai bus nedelsiant sugrąžinti ir naudojami tolesniame šarvinių liemenių gamybos procese.

Pagalba pinigais

Šiaulių tardymo izoliatorius Ukrainai skyrė finansinę 2 724 eurų paramą. Ji pervedama į VšĮ „Mėlyna ir geltona“, kuri teikia pagalbą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms bei nuo karo nukentėjusiems civiliams. Šie pinigai – izoliatoriaus pareigūnų ir darbuotojų parama, įstaigai aukojant 1,2 procento nuo savo pajamų.

„Pasirinkome prasmingiausią šių lėšų panaudojimo būdą“, – sakė Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius.

Izoliatoriaus darbuotojai ir asmeniškai prisideda prie paramos už mūsų visų laisvę kovojančiai Ukrainai: aukoja asmeninių lėšų, padeda daiktais, drabužiais, savanoriauja, esant poreikiui priimtų ukrainiečių į savo šeimas.